FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-10-21 22:37  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam, wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu, żeby obrobić fotki i wstawić.

@Tomek. Najpierw NewM a potem się pomyśli, są problemy z okładkami i trzeba je jakoś rozwiązać.
Marku, faktycznie już tak mam, że staram się sobie życie utrudniać, bo mi się coś spodoba i robię po swojemu aż zrobię :D A wodę zrobiłem ze szpecyfików zakupionych z JSC. Próbowałem różnych sposobów, ale te dedykowane akryle dają najlepszy efekt, trzeba tylko potrenować ich nakładanie.
Karaś mam nadzieję że się wszystko uda i pogadamy w Osowie :)
A baboli ciąg dalszy:



Dwa zestawy "pom-pomów" 8x trochę je urozmaiciłem już w trakcie klejenia, a lufy i zamki wykonane z wykorzystaniem akrylowego druku 3D. Uzyskanie takiego efektu z ręki by było bardzo trudne, a tak bardzo przyjemna robótka była :D



Dalej w kolejności alt główna, tutaj także wykorzystałem wydrukowane lufy, są leciutkie i bardzo zgrabne pasowały elegancko, jedynie zmodyfikowałem sposób montażu, pierwotny był zbyt kłopotliwy, tutaj kąt podniesienia lufy można regulować dowolnie. I tak wygląda cały gotowy zestaw:



Jedynie dałem ciała z tym dalmierzem na wieży C. "okulary" dalmierza patrzą do tyłu :D
Następne na matę wpadły kominy:



Tutaj chciałem zwrócić uwagę na tą buteleczkę. Używam ich od początku roku i jestem zachwycony. Używam ich do farb, kleju i wody. Są bardzo małe i mają bardzo precyzyjny dozowniczek, który ma tak mały otwór, że klej praktycznie nie zasycha. Wlałem Magika 50/50 z wodą i używałem aż do pełnego opróżnienia. Bardzo minimalne straty i nie walają się tubki po biurku, tylko stoją sobie grzecznie w rządku. A kominy jak kominy każdy widzi :D
Na koniec jeden z trudniejszych elementów, czyli Stanowisko dowodzenia:



Główny element zrobiny i można było to wyposażyć :



Na tej sterówce chyba trochę przegiąłem :D
Do następnego.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-10-21 08:41  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Patrzę na ten pomost i aż się nie chce wierzyć, że to 1/400. Super wyszedł.

 
19-12-21 22:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jesienna deprecha robi swoje i lenistwo trzyma mocno, dziś sie zmobilizowałem i przygotowałem resztę fotek z budowy.

Na koniec najgrubsza zabawa czyli nadbudówka dziobowa. Na początek powycinać :D



No i składamy sobie w całość myyyk:



Łatwe to nie było, zrobienie zdjęć też :D No i poleciało na kadłub żeby można było zrobić maszty i te nieszczęsne olinowanie:



Ale to nie koniec nadbudówki, żeby wstawić komin między hangary trzeba zrobić taki śmieszny wentylator i schodki, a właściwie klatkę chodową między wentylatorami:



No i montaż na gotowo :



Na koniec take foto rodzinne:



Dla ścisłości, model był klejony od drobnicy kończąc na kadłubie, jedynie relacja jest poprowadzona zgodnie ze sztuką :D
Została jeszcze galeria, ale przy taj pogodzie i moich zdolnościach fotograficznych pod samymi lampami będzie słabo.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-12-21 08:27  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Miałem możliwość widzieć to na własne oczy i przyznam, że robi wrażenie.
Tzn sama koncepcja jest dość nowatorska, tzn tego aby części były niemal jak w plastikach, wszystko pocięte i niemal na gotowca. Ale w takiej skali, to może i nawet lepiej. Jak już pisałem model jest bardzo ładny i pięknie się prezentuje.

 
20-12-21 11:07  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
Józef   

Super.. Jeśli się nie mylę to nie jest na bawionce?. A tak przy okazji. Czy robiąc model na barwionce kseruje się arkusz i potem robi lustrzane odbicie tak aby linie były pod spodem, czy po prostu przerysowuje się arkusz np. w corelu i drukuje. Szukałem na forum info o tym i nie znalazłem. ( albo nie dowidzę jam stary już ) :)
Pozdrawiam

--

 
20-12-21 23:44  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Taki był plan, ma się prezentować i fajnie sklejać, chyba się udało, a Ty wstawiaj wincyj fotek, dobrze działają mi na wenę :D

Józefie, że tak powiem powierzchnie pionowe są na barwionce, a poziome na samoprzylepnej etykiecie. Ten akurat model narysowałem sobie sam, ot taki wariat ze mnie. Info o takich rzeczach mało, bo praktycznie tylko ja robię okręty w ten sposób i coś tam znajdziesz w moich relacjach. Jak wyglądają części przed drukiem pokazałem w relacji New Mexico. Jako że stopki nie działają, musisz wpisać w wyszukiwarkę kolejno FM Nagato, Ise, Hornet, New Mexico, Renown, tam powinieneś znaleźć trochę info o barwionce, pracy z nią i sposobie przygotowania "wycinanki".

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-12-21 07:54  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
Józef   

Dziękuję. Prześledzę z uwagą.. :)

 
27-12-21 23:58  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Adam, gratulacje ! Ładnie sobie z tą " barwionką" poczynasz. Wstrzeliłeś się w "ducha" kamuflaży okrętów z II w.ś., który to wydawnictwa często psują przez jakieś kanarkowo-żółte pokłady, lub złe odcienie kolorów. Lubię architekturę brytyjskich krążowników. Szkoda, że nie widziałem Twojego modelu w Przeciszowie - bo w tym roku tam nie byłem. Nie zastanawiałeś się nad zastosowaniem relingów fototrawionych ? Wydają mi się bardziej delikatne niż kartonowe w skali 1:400. Z czego robisz olinowanie ?

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
28-12-21 13:40  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No z tymi kolorami do końca nie jest tak idealnie. Przede wszystkim cały model jest za ciemny, ale to była moja świadoma decyzja, bo chciałem trochę odpocząć od popielatego z NewMexico , Jednak trzeba przyznać, że wygląda taki dość ciekawie, a na pokład już dawno mam przygotowaną bit mapę i tylko wypełniam ją w nowych modelach. Relingi fototrawione ostatnio użyłem przy Nagato i do dziś pamiętam jak się nakląłem przy nich. Wiem, że są delikatniejsze, ale laserki są przyjemniejsze w montażu, bo lepiej współpracują :D Olinowanie jest z nici 0.04mm oferowanych w JSC.
Model jak nic nie stanie na przeszkodzie, będzie można zobaczyć w Rypinie, Kruszwicy bądź w Inowrocławiu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-12-21 14:13  Odp: [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny.
kari   

Tomek we wpisie 29-09-21 17:42 zapytał: "Czy tą piękność będzie można gdzieś zakupić?"
Odpowiedzi nie zakodowałem. ;-)
Twoje podejście do projektu i budowy okrętu w skali 1/400 jest godne podziwu i finalnie jego wydania.
... ponowię więc pytanie; czy, kiedy i gdzie? ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024