FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-12-21 11:11  [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
JacekA 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzień Dobry

Chciałbym podzielić się galerią krążownika USS Salt Lake City, model składało się przyjemnie, nie przypominam Sobie większych baboli, raczej wszystko było ok, brakowało chyba kilku jakiś drobiazgów w wycinance, niektóre elementów nie szło znaleźć w instrukcji, a niektóre były numery części były pomieszane, ale nie były to takie rzeczy z którymi nie można by Sobie poradzić. Do modelu użyłem laserowo wycięte wręgi, relingi z kartonu, drabiki i schodki, ponadto lufy metalowe i niektóre detale, w niektórych miejscach nieco zmieniłem koncepcję autora, tu coś zmieniłem tam coś uprościłem albo zrobiłem nieco po swojemu:) Mam nadzieję, że ze wstawianiem zdjęć jest wszystko OK, grzebałem się z tym z godzinę:) Miłego oglądania.

,
, , , , , , , , , ,
, o , , , ,

 
28-12-21 13:24  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witamy nowego kolegę na pokładzie :)
Całkiem ładny okręcik wyszedł. Ciężki krążownik to nie łatwy model, więc "gratki", że udało się skończyć :)
Rzuca się w oko ciut za czarny kolor retuszu na ciemnoszarych elementach- warto na przyszłość trochę rozjaśnić :)
Nie wiem też, dlaczego nie pomalowałeś reszty anten radaru w kolory kamuflażu, tym bardziej, że ta jedyna pomalowana na biało wyszła Ci ładnie...
Wydaje mi się, że ten element wato poprawić :P
Powodzenia przy następnych modelach. Może tym razem skusisz się na relację?

Pozdrawiam

--

 
28-12-21 14:10  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
JacekA 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuje za przywitanie,

Ta jasna antena radaru jest z zestawu laserowych detali wyciętych w jasny kartonie, a te złote to z blaszek fototrawionych, miałem problem z pomalowaniem tych blaszek, albo farba odpadała albo zatykała otworki i nie podobało mi się to. Ogólnie myślałem że te blaszki fototrawione to będzie fajna sprawa a chyba wolę jednak detale wycięte w kartonie, łatwiej mi z nimi idzie. A swoją drogą jakie farby są najlepsze do tych blaszek?

Post zmieniony (28-12-21 14:12)

 
28-12-21 15:55  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Efektowny model Ci wyszedł. Bez dwóch zadań.
Myślę jednak że toczone lufy poprawiłby wygląd.
Tak czy siak, ozdoba każdej modelarskiej gablotki :-)
Pzdr

 
28-12-21 16:22  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Okazały model.
Czy bandera US Navy nie powinna być skierowana gwiazdami do flaglinki ?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-12-21 17:40  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bandera na tym modelu jest nieprawidłowa. Taki układ gwiazd wszedł do użytku w 1959 roku. Powinna być taka: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Flag_of_the_United_States_%281912-1959%29.svg

--
Pozdrawiam,
Arek

 
28-12-21 21:26  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania, które bardzo mi się podoba.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-12-21 23:11  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję ładnego modelu.

Pytasz o farbki. Nie wiem, które są najlepsze, ale ja maluję Humbrolami i jestem z nich zadowolony. Takie blaszki proponuję położyć na kartce papieru i malować kawałkiem gąbki, lekko nasączonej rzadką farbką. Najlepiej kilkukrotnie. Papier "zabiera" nadmiar farby i małe przestrzenie się nie zapychają. Jeśli, mimo to, któraś by się zapchała, to można ją po prostu przedmuchać.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-12-21 00:58  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Gratuluję, bardzo ładny. Dobra robota.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
29-12-21 08:15  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Józef   

Śliczny modelik.. Na elementy fototrawione dać podkład odtłuszczając najpierw elementy płynem do naczyń ...

--

 
29-12-21 11:40  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję ukończenia trudnego i wymagającego modelu.
Nie powiem, że jest super, koledzy już zwrócili uwagę na kilka spraw.
Nie widać innych Twoich relacji lub galerii, więc wnioskuję, że to Twój pierwszy model. Czy tak?
Jeśli faktycznie pierwszy, to wyszedł bardzo dobrze.
Z każdym następnym będzie lepiej jeśli wyciągniesz właściwe wnioski i zastosujesz porady Kolegów. Ucz się na wielu wspaniałych relacjach na forach.
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-12-21 12:40  Odp: [G] USS Salt Lake City 1:200 wyd WAK
JacekA 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuje wszystkim za pozytywny odbiór modelu, oraz za cenne rady i wskazówki co poprawić w następnych. Kolega dokker sugeruje toczone lufy, takie właśnie zastosowałem - kupiłem ze strony wydawnictwa, chyba że chodzi o jeszcze jakieś inne nie wiem.
Winku - nie nie jest to pierwszy model, ale za to pierwszy do którego starałem się przyłożyć i udało się go ukończyć, wcześniejsze które popełniałem, zazwyczaj na jakimś tam etapie były zarzucane z powodu braku motywacji i cierpliwości. Pierwsze samoloty kleiłem w podstawówce miałem z 10 lat potem jak miałem 20 to przerzuciłem się na okręty i tak mi zostało a mam 33, ogólnie interesuje się marynistyką, historią II WŚ i lubię czytać literaturę na ten temat.

Co do kolejnego projektu to zamówiłem Admiral Hipper z GPM, wiem że chyba już są relacje z tego okrętu ale może ciekawie będzie zrobić własną, pancerniki mnie bardzo kuszą, ale wiem, że na obecną chwilę przy dwójce dzieciaków biegających tu i ówdzie, bezpieczniej będzie kleić coś mniejszego, krążowniki są takie w sam raz, nie za małe nie za duże, a w efekcie dobrze się prezentują.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024