FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-12-21 09:20  [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, chciałem się zając projektem który nie daje mi spać odkąd w premierze wydania modelu poniosłem z nim klęskę;(. Teraz po nabytych latach doświadczeń chciałem się z nim zmierzyć ponownie. W nadziei że zawiśnie godnie pod sufitem koło swoich odrzutowych ,,towarzyszy'' (Mig 29 od M.M, F-14 od M.M, F-16 od M.M. itp). Znalazłem relacje budowy naszych kolegów z forum BeBe oraz Matrix OST, będę starał się jakoś uważać na błędy jakie zostały opisane w relacjach. W nadziei że będę mógł liczyć na pomoc i rady z waszej strony. Na początek z racji na dość spore modelowanie części kadłuba chciałem arkusze zaimpregnować rozpuszczonym Kaponem by na ostrych zgięciach segmentów papier się nie ,,strzępił'' i nie tracił koloru. Nie ukrywam że nie impregnowałem jeszcze arkuszy modelu, czy właściwości fizyczne do modelowania części ulegną zmianom ? z tego co czytałem leciuteńko arkusze będą przyciemnione w zależności od rozcieńczenia lakieru, lecz przy dość jaskrawej szacie kolorów w opracowaniu modelu nie powinno zbytnio przeszkadzać.

 
21-12-21 10:36  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ilu modelarzy, tyle odpowiedzi na pytanie dotyczące pokrycia lakierem arkuszy. Ja to robię nie rozcieńczonym kaponem. Nie zauważyłem żadnych zmian kolorów. Co do samych właściwości obrabianego materiału... myślę, że sam odczujesz różnicę i w tedy podejmiesz decyzję czy to robić czy tez nie.

 
21-12-21 11:47  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

,,myślę, że sam odczujesz różnicę i w tedy podejmiesz decyzję czy to robić czy tez nie'' - jak mam to rozumieć ? na podobnym poziomie papier będzie się formował czy że gorzej karton będzie się poddawał obróbce?

 
21-12-21 12:30  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kolego, będzie tak samo z czy bez kaponu, zaimpregnuj i lep, inaczej się nie dowiesz jak i co ;-)
najprościej - weź odetnij kawałek kartonu zaimpregnuj a drugi nie, pobaw się w formowanie, walcowanie czy co tam chcesz i zobaczysz, proste

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
22-12-21 17:13  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dla mnie po kaponie papier jest bardziej podatny na kształtowanie i mniej na uszkodzenia. Rozmawiałem też z innymi modelarzami, którzy niczym nie impregnują i robią arcydzieła. Spróbuj tak i tak i sam podejmiesz decyzję.

 
23-12-21 16:34  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kapon prosto z puszki nałożyć pędzlem na arkusze czy rozcieńczyć rozpuszczalnikiem nitro ?

 
23-12-21 17:54  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
greg   

Kolego pacyn, a co Ci przeszkadza zrobić przy tym kolejne doświadczenie ?
Różnie to jest robione/impregnowane przez innych kolegów modelarzy, jedni rozcieńczają np. w stosunku 1:1 a inni nakładają prosto z puszki.
Ja osobiście używam do impregnacji przezroczystego akrylowego lakieru w spreyu, kupiony np. w marketach budowlanych lub innych sklepach z chemią ewentualnie w sklepach motoryzacyjnych.
Techniki nakładania też każdy sobie wypracował, niektórzy "malują" szerokim płaskim pędzlem, inni odpowiednio dobranym -rozmiarowo i materiałowo- wałkiem malarskim. Weź sobie zaimpregnuj np. jedną kartkę rozcieńczonym, inną nierozcieńczonym i też różnymi technikami nanoszenia, tj. wałek/pędzel. Po tym doświadczeniu już sam będziesz znał/wiedział i widział rezultaty zastosowania tych wszystkich technik ;)
Głowa do góry, cała na przód i wio ;) Tak się najlepiej zdobywa samemu doświadczenie, bo to sam osobiście będziesz już miał swoje odczucia i może wyrobisz już sobie jednak swoje preferencje w tym aspekcie, czego już Ci nikt nie odbierze ;)

Wesołych świąt i happy NY !

Post zmieniony (23-12-21 23:25)

 
29-12-21 12:57  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, po polakierowaniu w rozcieńczeniu rozpuszczalnikiem 1 do 3, wyszły niepokojące cętki zaraz po naniesieniu lakieru, lecz po kilku minutach znikły. Starałem się dość cieniutko lakierować. Temp piwnicy 8-10 stopni C temperatura ma wpływ na nanoszenie lakieru ?





Post zmieniony (29-12-21 12:58)

 
29-12-21 14:43  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

@pacyn- ja unikam stresu używając bezbarwnego akrylu samochodowego w sprayu, prosto łatwo i przyjemnie, efekt dla mnie podobny, ale nie ma smug po pędzlu:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-12-21 15:12  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Temperetaura ma duże znaczenie jeśli chodzi o lepkość cieczy.
Rozcieńczenie 1 do 3 będzie mniej efektywne niż w temperaturze 25 stopni.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024