FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-11-21 07:19  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Co do kół nośnych, to niestety nie zaprojektuję nowych (brak takich umiejętności na warsztacie ;) ) i muszą być wycinankowe...ale dekle chcę uwypuklić, może to choć trochę poprawi walory wizualne tych kół.
Tak, klamry są zrobione z cyny. W trakcie obróbki, już po ich ukształtowaniu zostały delikatnie spłaszczone końcówką pęsety. Generalnie mam problem z tym drutem...bo mi się skończył, a miałem go tak długo, że nie pamiętam skąd go brałem. Wydaje mi się, że to będzie coś takiego:
Co do motylków, to robiłem je zanim zaczęły być modne, więc raczej tak ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-11-21 20:00  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie widać postępy i dobrze wszystko wygląda, cieszy, że elementy do siebie pasują, czy "budę" przykleiłeś już do kadłuba? Sam zastanawiam się nad kolejnością sklejania, i mam tylko wątpliwość czy nie będzie problemu z dobrym przyklejeniem lufy do już przyklejonej budy (w sensie czy coś się nie skrzywi lub nie wklei na właściwej osi, trochę mało miejsca tam się robi na manewry), czy może potraktować ją jak wieżę czołgu, skleić całość oddzielnie i gotową nadbudówkę z zamontowaną już lufą dokleić do kadłuba.

Podobają mi się też te zapięcia z cyny, oraz koło napinające - chyba też takie jednak zrobię.

 
24-11-21 07:39  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie, buda nie jest jeszcze przyklejona - na zdjęciach jest położona na sucho. Zastanawiałem się nad tą lufą i nie mam żadnych wniosków ;) Spróbuję chyba ją zamontować na koniec jak już będą koła, gąsienice, błotniki, no i buda.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-12-21 16:37  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i pyk, no i fuch i udało się skończyć StuGa. Model przyjemny w klejeniu, pomimo że ma kilka części za dużo, kilka za mało, ale to wszystko zostało już powiedziane w innych relacjach. Kolejnym zagadnieniem poruszanym w innych relacjach dotyczących pojazdów opartych o podwozie Pzkpfw IV jest uproszczenie kół nośnych. W równoległej relacji kolega Viz poradził sobie opracowując część kół samodzielnie, ja wprowadziłem pewne uplastycznienie tego co jest w modelu. Wprowadziłem też kilka innych uplastycznień, ale na ogół bazowałem na wycinance.
Galeria przedstawia model w kilku wersjach zabudowania. Jeśli mam być szczery, to najmniej podoba mi się wersja pełna, czyli ze wszystkimi płytami ekranów pancernych. Zasłaniają one nie dość, że detale, to jeszcze tą piękną, agresywną linię rasowego drapieżnika. Dlatego też jest i widok wersji gołej oraz pośredniej, nieco zdekompletowanej jaka zapewne najczęściej była spotykana (przypis autora, nie poparty żadnymi danymi historycznymi ;) ).
No to co? Oglądamy?








A ja się biorę za kolejny model.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-12-21 20:05  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mi się bardzo podoba wersja pełna. Po prostu masz kiepski gust :D
Choć to nie moje tematy to doceniam jakość i tempo wykonania. Świetny model, gratuluję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-12-21 21:32  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje. Świetne wykonanie. No i wiaderko jest ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-12-21 22:35  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Zeus12345   

Witam
W końcu jakiś standart a nie upaćkany szpachlą i farbami podoba mi się gratuluje modelu :)

 
29-12-21 23:31  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mnie również najbardziej podoba się wersja "pełna" - akurat ta kojarzy mi się z zamaskowanym, gotowym do ataku drapieżnikiem:-)
Także powtórzę za Renatą - wiesz co:-)
Całość robi wrażenie. Mimo uproszczeń projektu i pewnych mankamentów model wyszedł zacnie, bardzo zacnie:-)
Jedyne, co mnie razi to ten przydługi hamulec wylotowy, Szkoda, że go nie poprawiłeś, bo kłuje w oczy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-12-21 00:03  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratki Demon. Model i wykonanie zajefajne. Poza przydługaśnym hamulcem wylotowym nic nie razi. Grafa ekstra, galeria wariantowa (dla każdego coś fajnego) także. 👍👏

--

Post zmieniony (30-12-21 13:27)

 
30-12-21 09:20  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też chętnie bym pooglądał ale zdjęcia w całej relacji nie wyświetlają mi się :( Sprawdzałem na 2 przeglądarkach (Chrome i Edge)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024