FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 63Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
22-04-22 20:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Owiewka pasuje. Produkcja KW CM a także Gomix jest z tej samej matrycy... To samo...tylko producent inny

 
22-04-22 20:46  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Hator   

Ma być wydany L-39C Albatros w barwach Ukrainy. Autorem projektu jest Tomasz Płocka z Czech. Jest to ten sam model wcześniej wydany przez GPM tego samego autora. Na chwilę obecną wersję ukraińską niewiadomo kto wyda. Są prowadzone rozmowy.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
26-04-22 16:16  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Aż dziwne, że nikt jeszcze nie napisał... Answer wydał model lokomotywy Ls60.

 
02-05-22 22:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Hator   

Ripper-Works wydało dwa modele w skali 1:32:
Tatra 813 S1 8x8 Drtikolka

Praga V3S z przyczepką BSS PAJ-1V.p.


--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
05-05-22 00:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Lukee 

 

A wracając do tematu ukraińskich MiG-ów to czy może mi ktoś napisać (jakoś nigdzie nie znalazłem tych informacji) czym różnią się te modele (chodzi o wykonalność i zgodność wymiarową)? Trzymałem w ręku oba i bardziej mi się podoba WAK-owski ale nie jestem na tyle dobry by ocenić stopień podobieństwa obu do oryginału... Chciałbym sobie skleić takiego Miga na sznurek pod sufit i nie wiem który będzie się lepiej prezentował...

 
05-05-22 01:55  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wczoraj na Ecardmodels zaobserwowałem absolutną nowość: Rolanda D Va w skali 1:33 autorstwa przez Marka Pacyńskiego od razu w czterech malowaniach, w tym jednym zdobycznym.
Niestety Ecard nie chciał dziś moich pieniędzy więc nie mogę się z wami podzielić wrażeniami...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
05-05-22 14:25  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
István 

 

Lukee, wszyscy zdecydowali: musimy kupić oba.

 
05-05-22 16:40  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Lukee 

 

Istvan - kupić można oba tylko nie chce mi się obu kleić ;-) wolałbym od razu zrobić dobry... :-)

 
05-05-22 18:51  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Sławko   

@Lukee To co na pewno odróżnia te modele to malowanie no i oczywiście autorzy projektów.
WAK ma malowanie bojowe pozbawione dodatkowych ozdobników, pixel-camo i znaki narodowe ale bez trójzębu.
Model to poprawiona i przerobiona wersja poprzedniego wydania WAK.
Answer to model także z pixel-camo ale w wersji defiladowej z dużym symbolem trójzębu na górnej powierzchni modelu.
Model to przeróbka tego zamieszczonego w Małym Modelarzu.
W obu grafikę obrabiał Marcin Dworzecki.

Post zmieniony (05-05-22 18:51)

 
06-05-22 23:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Była zapowiedź, że ma się ukazać w Orliku kuter KU-30 (Hator, 20.04.2022) - i ukazał się, jako 1/2022. Właśnie go nabyłem, model jest na odpowiedniej stronie: https://orlik-models.pl/nr-171-scigacz-rzeczny-ku-30/. Właśnie go kupiłem, więc na gorąco pierwsze spostrzeżenia:
Model ma niewiele części, nie jest też ogromny - długość to 14cm. Ale poziom opracowania naprawdę mnie zaskoczył: środkowa część, pod cytadelą, powinna mieć widoczne wręgi - i one są. Ciekawe, jak to będzie się sklejało; na sucho wygląda fantastycznie.
Co ważne, niektóre części mają druk dwustronny, co na pewno pomoże w budowie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 63Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024