FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 34 z 63Strony:  <=  <-  32  33  34  35  36  ->  => 
27-07-22 08:30  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
yak   

Ja na ten przykład przykład biorę ze strony GPM z działu nowości. Oni przegapiają to i ja mogę :-)

Post zmieniony (27-07-22 09:37)

 
27-07-22 10:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ważne, że jest zapowiedź - sam tez przegapiłem. Dla mnie Pak-38 to doskonała wiadomość, czekałem na niego od lat - mam tylko nadzieję, że będzie możliwość wykonania także bez plam kamuflażu aby zrobić "afrykańską". Chociaż znając praktykę GPM raczej nadmiarowych ilości "zapasu" nie będzie ale może wrzucą podwójną część i to by w zasadzie załatwiało sprawę. Myślę, że A-4 też ucieszą wielu klejących lotnictwo, szkoda że zamiast IAF (którego model opracował Yoav Hozmi, chociaż bez komór i wnęk) nie pokusili się na Argentyński, którego nigdzie chyba nie ma, a sam bym takiego chętnie zdobył. Ale to już czepianie się :)

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
27-07-22 10:39  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Argentyński to byłoby coś! Pucary już nie wspomnę...
Ale coby nie robić koncertu życzeń z wątku o zapowiedziach:
po pierwsze primo wspomniany PaK wydaję się żółty ( Demag żółto-zielony) i na okładce stoi pod normalnym drzewem a nie palmą ;)
po drugie primo GPM mógłby częściej uaktalniać swoją stronę, a i pomyśleć by warto o jakiejś nowszej wersji onej,..

Ale GPM ... tak trzymać! :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-07-22 11:55  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

@piotter Stoi pod drzewem, ale mi chodziło o to aby niskim nakładem GPM dał możliwość teleportowania go pod palmę, bo na fotkach arkuszy widać, że głównie lufa i osłona pancerna mają "ciapki" takie jak Demag, a reszta nawet jeśli też ma kamo, to da się takie mniejsze elementy zastąpić. Tym bardziej, że pak-40 był kiedyś w dwóch kamo, a tutaj można by zrobić cos podobnego minimalnym nakładem pracy i środków.
Wracając do Argentyńczyków to po cichu liczyłem na rocznicowe wydanie jakiegoś modelu, a tu nic.
Tak czy inaczej za tego Pak'a wielkie BRAWA dla GPM. Dzięki.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
27-07-22 16:32  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Również JSC nie zapomina o modelarzach, wydając równocześnie "Operację Dynamo" - skala 1/400 i Drobnicowiec typu Liberty - skala 1/250.
Na "Operację Dynamo składają się: HMS Basilisk, HMS Codrington, ex wycieczkowiec (bocznokołowy) HMS Medway Queen oraz ex trawler Thuringa.
https://jsc.pl/pl/okrety-i-statki-w-skali-1-400/655-operacja-dynamo-okrety-basilisk-codrington-medway-queen-thuringia-jsc-420.html
Z kolei liberciaka można wykonać jako holenderskie Lemsterkerk lub Blijdendijk.
https://jsc.pl/pl/okrety-i-statki-w-skali-1-250/654-drobnicowiec-typu-liberty-lemsterkerk-lub-blijdendijk-jsc-305.html

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
01-08-22 05:39  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Fly Model wydał model samolotu P-39 D/K Aircobra https://www.flymodel.pl/glowna/513-bell-p-39-d-airacobra-5901444101573.html

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-08-22 09:12  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Aero 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W Answerze są dostępne dwa Stary 21:
http://www.answer.pl/pl/home/4192-star-21.html
http://www.answer.pl/pl/home/4190-star-21-meblowoz.html

 
01-08-22 10:57  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie związane typowo z nowościami wydawniczymi, ale związane z modelami kartonowymi.
Firma Chematic ma swojej ofercie lakier do modeli kartonowych https://polish-made.com/pl/p/Lakier-Chematic-do-modeli-kartonowych/4486?utm_campaign=Newsletter+Polish-Made.com&utm_content=Nowo%C5%9Bci+modelarskie+w+Polish-Made.com+-+Sprawd%C5%BA+teraz%21&utm_medium=email&utm_source=getresponse&utm_term=Nowo%C5%9Bci+modelarskie+%2316&gr_s=BCCNyn6&gr_m=BtpDuM&gr_x=a62b

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-08-22 11:40  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
dryf   

Ciekawe jak ten lakier sprawdza się w druku cyfrowym, czy rzeczywiście byłby w stanie go powiedzmy "utrwalić" na arkuszach przed wycięciem.

 
01-08-22 13:05  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Używałem go, mogę się mylić ale dla mnie to śmierdzi jak rozcieńczony capon :)

--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 34 z 63Strony:  <=  <-  32  33  34  35  36  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024