FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 26Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
02-01-22 12:49  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Model najwyższej klasy niema co mówić, jedyne co troszkę psuje efekt, to jakość druku wycinanki, ten szaro różowy jednak robi różnicę.
Ilość olinowania, przytłaczająca aż ma się wrażenie, że to żaglowiec beż żagli :D Może ten model był treningiem przed jakimś drewniaczkiem :D
A Vanguard mi chodzi po głowie od dzieciaka :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-22 14:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, śliczności, gratuluję wykonania, ale brak mi zdjęć zbliżeń, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-01-22 14:06  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dołączam się do gratulacji. Co prawda okręty to zupełnie nie mój obszar zainteresowań, ale wykonanie modelu naprawdę budzi podziw i szacunek :)

 
02-01-22 15:16  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniałe wykonanie ! Ilość detali wprost niesamowita !
Czy dookoła otworów do zasobni bunkru nie wykładano brezentów ?

 
02-01-22 15:28  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Świetny model.
Pajęczyna olinowania, szalupy, detale - to wszystko robi robotę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-01-22 16:59  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Lukee 

 

Model wykonany rewelacyjnie! Kunszt Arta jest po prostu niesamowity! Przyzwyczaił nas już co prawda do tego licznymi swoimi rewelacyjnymi modelami ale tutaj chyba przeszedł samego siebie. Każdy element, każdy centymetr okrętu wykonany z niesamowitym pietyzmem. Wspaniałe podejście w ogóle do prezentacji postępów i prowadzenia relacji. Zawsze z zapartym tchem czytam relacje Arta i podziwiam zdjęcia też wykonane świetnie.
Krótko mówiąc gratulacje się należą! :-D

Ale...
Nie mogę oglądać gotowego modelu na powyższych zdjęciach! :-(
Okręty z tamtej epoki same z siebie są bardzo upstrzone wszelkimi linami, żurawikami, łódkami etc. Myślę, że dodawanie w przypadku tego arcydzieła jeszcze pootwieranych klap, porozrzucanego osprzętu, węgla, rozłożonych lin od wytyków itd itp powoduje taki natłok, że na tej wielkości zdjęciach wszystko to niknie! Ja widzę jeden wielki rozgardiasz - rozumiem, że takie było założenie o czym Autor wspominał na początku ale miała być rozłożona tylko jedna burta. A tutaj wszystko wygląda jakby okręt przepływał przez trójkąt bermudzki i załogę wcięło!
Według mnie model wygląda jak bożonarodzeniowa choinka. Każdy element z osobna piękny ale całość aż powoduje oczopląs. I jeszcze coś z tym światłem -nie wiem czy zdjęcia były wyostrzane czy robione tylko przy dwóch lampach albo i jednej ale są jakieś dziwne. A najgorsze, że małe! Przy tej ilości detali przydałoby się zamieścić zdjęcia takie by po powiększeniu wyraźnie można było zobaczyć te flagi w szafce albo detale armaty...

Szczerze mówiąc czekałem na galerię jak dziecko na... no właśnie - na choinkę. I zawiodłem się. Po prostu nie widzę okrętu.

Pozdrawiam

 
02-01-22 17:31  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dołączam do gratulacji. Model z klasy "wyrywających ryja" itd.
Może kiedyś, jako emeryt też będę miał takie tempo przy takiej jakości i detalizacji ;-) na razie bombowca męczę pół roku.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-01-22 19:04  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie czysto sklejony karton, plus dodatki, takielunek, sieci i cały ten bałagan daje genialny efekt końcowy. Gratulacje, obłędny efekt.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
02-01-22 20:30  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Wykonanie kategori "klękajcie narody".

Gratuluje jakości wykonania, szczęka opada i jeszcze ten czas realizacji... odlot.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
02-01-22 21:08  Odp: [R/G] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo dziękuję za w większości dobre przyjęcie modelu.

Teraz odpowiem na Wasze pytania i uwagi.

Spychacz
tak, relacjonowanie nie jest moją mocną stroną, przyznaję, postanawiam się jednak poprawić, jak to z postanowieniami na Nowy Rok.

Tomasz K
Dred oczywiście kończył epokę pancerników, które budowano wg utartych standardów i rozpoczynał zupełnie nowe ich konstruowanie, stąd taki tytuł relacji.

THR
nie ma wątpliwości, że przy najbliższej okazji spotkań modelarskich przytargam okręt. Ale niemal każdy mój model wystawiam gościnnie w sklepie modelarskim w Rzeszowie przy Bernardyńskiej, teraz tam zwodowałem „Kurska”, zapraszam.

Adam 12
„drewniaczek” już się maceruje, i to nie jeden. Te zazwyczaj są w skali 1:100, więc będzie z olinowaniem znacznie łatwiej, tak sądzę.

Ryszard
zapewne brezenty rozkładano ale też znalazłem niejedną fotografię z bunkrowania węgla, gdzie na pokładach usypane były hałdy węgla, bez brezentów. Oczywiście temat jest rozwojowy.

Lukee
dobrze wyczytałeś założenie, że w modelu zaprezentowanych zostało wiele „epizodów”. Jednak z rozłożonymi sieciami i podczas bunkrowania okręt nie płynął.
Dodatkowo nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że wstawiłem też w jednej wyrzutni… dziobek torpedy, to już lekka przesada, nieprawdaż?
W każdym razie budując ten model miałem w oczach pewien znany obrazek „udający” pewną znaną bitwę:



Grunt, to mieć dystans do samego siebie, tak jest zdrowiej :)

Cóż, takie sobie uprawiam modelarstwo ilustracyjno-epizodyczno-poglądowo-edukacyjne, i tak pewnie u mnie zostanie. Na forach publikowanych jest sporo modeli, także Lukee, jest w czym wybierać, i o to chodzi.
Chyba, że tzw. Suweren coś tam z Zakopanego zadekretuje, ale znajdę miejsce tam, gdzie ów dekret mnie nie dosięgnie, mam nadzieję, że będzie to też Konradus ;)

Raz jeszcze bardzo dziękuję za dobre słowa i do zobaczenia w kolejnej relacji.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 26Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024