FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
29-12-21 00:07  Odp: [R] Ju-188A z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podwozie, łącznie z kółkiem ogonowym zakończone - więc czas na uzbrojenie. Tak powstawały pylony i spóźnione bombki na choinkę.
Musiałem je ostatecznie pomalować, bo szary karton był nierównomiernie zaimpregnowany BCG - więc bezbarwny lakier wsiąkł pozostawiając ciemne ślady tam, gdzie nie było BCG - i tak wyschło i zostało. To dziwne, bo przy Heinklu 177 na tym samym kartonie wszystko się wyrównywało podczas schnięcia.
W tym oświetleniu widać nierównomierny retusz i trochę brudu, który jeszcze będę próbował usunąć.






--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-12-21 00:10  Odp: [R] Ju-188A z GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tomek, chyba żaden model nie wzbudza tyle podziwu co stary wydawniczo ale doprowadzony do takiego stanu jak Twoje z Fly. Czekam na galerię i na kolejny model. Oby bv141.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-01-22 15:08  Odp: [R] Ju-188A z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Urobek z ostatnich 3 dni, w tym Sylwester i Nowy Rok :-D

Powstawanie uzbrojenia szklanego łba - na podstawie rysunków i zdjęć z netu.
Operator karabinu MG-131 w górnej kopułce siedział na worku na łuski, do którego były one odprowadzane karbowaną rurą. Łuski z pozostałych karabinów - drugi MG-131 z mniejszej tylnej kopułki oraz "armata" MG-151 w samym nosie tez miały takie rury i zrobiłem je, ale odprowadzenie było na zewnątrz - nie chciałem dziurawić już kadłuba więc otworów nie zrobiłem. Łuski zasypią wnętrze.
Model już skończony, jest jeszcze ciepły - sesja końcowa dzisiaj, nieco później.









--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-01-22 19:06  Odp: [R] Ju-188A z GPM
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

I cała sesja gotowego modelu.
Statystyka: model powstawał w dniach 20.06.2021 do 02.01.2022, łącznie 104 dni (takie, w które coś konkretnego zrobiłem).
Ponieważ to wydanie z początku lat 90., stanowi wyzwanie dla każdego kto chce upodobnić go maksymalnie do oryginału. Z wycinanki wykorzystałem tylko kadłub bez kabiny, skrzydła, ogon, stateczniki i silniki. Całę resztę zrobiłem od podstaw korzystając ze zdjęć i rysunków z netu.
Ogólnie jestem zadowolony bo to była droga pod górkę, chociaż wstydzę się trochę widocznych łączeń na kołpakach (co zostało tu zauważone).
Oczywiście można było wszystko zrobić znacznie lepiej, ale to by wymagało zrobienia całego modelu od podstaw. Gdzieś więc trzeba znaleźć granicę zdrowego rozsądku i wyważyć wkład pracy.














A teraz - wielkimi krokami nadchodzi (a raczej nadpływa)... Cutty Sark. To wybór Pani, więc nie ma wyjścia :-) Żaglowiec ostatnio kleiłem jakoś w 2004 roku (Złota Łania) więc trzeba będzie sobie trochę przypomnieć. Na szczęście mam Plany Modelarskie nr 74 z doskonałymi rysunkami panów Nojszewskich i mam nadzieję stworzyć coś imponującego (tzw. lans domowy wobec gości - nic nie robi takiego wrażenia jak nadęty wiatrem żaglowiec, bombowce są tylko dla zorientowanych).



EDIT: wstawiłem nowe linki do galerii metodą Kezata, podaną w zakładce "testy" - to naprawdę działa!
Fotosik się wysypał całkowicie, musiałem tam zlikwidować konto i teraz wszystkie galerie będę wrzucał ze swojego dysku google.

Post zmieniony (02-02-22 22:26)

 
02-01-22 19:27  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nooooo, nic dodać nic ująć. Mega wykonanie!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-01-22 19:54  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Super praca. Gratuluję
Model naprawdę wymagający.
Wykonując go w standardzie wykazałeś prawdziwy kunszt modelarski.
Jestem pełen podziwu.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-01-22 20:16  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model. A do tego wszytko wykonane we własnym zakresie. Podziw i gratulacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-01-22 20:43  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Moim zdaniem ten model to prawdziwe arcydzieło, kwintesencja modelarstwa. Wyciągnąłeś z niego więcej niż zapewne wielu z nas było w stanie sobie wyobrazić :) Szczere gratulacje!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-01-22 21:12  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Rewelka, przednie wykonanie w najmniejszych detalach. Dopiąłeś swego.
Już nie mogę się doczekać tego herbaciaka dla Pani ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-01-22 21:16  Odp: [R/G] Ju-188A z GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Piękny! Modelarstwo na najwyższym poziomie, gratuluję!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024