FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-01-22 18:07  [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Cześć,

Po czterech latach udało mi się skończyć rzeczonego druciaka, czyli de Havillanda dH-60 Gipsy Moth. Model przeznaczony na prezent urodzinowy, którego wiecznie nie mogłem dokończyć... Ale w końcu znalazły się czas i motywacja ;) Co do samej budowy, to nie ma co się rozpisywać, bo model prosty, chociaż jest kilka przysłowiowych haczyków, szczególnie jak ktoś pierwszy raz w życiu klei takiego druciaka ;) Koledzy i koleżanki, którzy budują modele takich samolotów - szacunek :) Ja osobiście zaliczyłem kilka wpadek przy pasowaniu części, odgniataniu żeber, retuszu i zakladaniu naciągów. Sam model można zakupić w GPMie https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/33/gipsy-moth, a wydanie zawiera dwa malowania. To z filmu "Pożegnanie z Afryką" powinno mieć chyba bardziej nasycone, intensywniejsze kolory, patrząc na to, co pokazane było w filmie i na zdjęciach latającego egzemplarza. Dla leniwych, takich jak ja, przygotowano zestaw elementów ciętych laserowo, szczególnie przydatnych podczas budowy skrzydeł. Z budowy zachowało się pare fotek, ale musiałbym to wszystko pozbierać z telefonu ;) Do kompletu będzie jeszcze gablotka, więc może za jakiś czas dodam finalne zdjęcie.





Na zakończenie chciałbym podziękować Mariuszowi i Ryszardowi, naszym forumowym "drutologom" za wszelkie rady, jakich mi udzielili w czasie budowy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-01-22 18:11  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgrabnie wyszło, dobrze jest. Kolejny driciak będzie?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-01-22 18:29  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo Rafał !
Po cichu kibicowałem budowie modeli, zatem kiedy w noworoczny wieczór TV Kultura ponownie pokazała ten film, byłem bardzo ukontentowany ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-01-22 18:33  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ależ ten prezent będzie cieszył obdarowaną osobę :)
Ja już jestem pod wrażeniem i po cichu liczę , że pójdziesz teraz za ciosem

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
04-01-22 05:30  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Całkiem smaczny modelik:))))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-01-22 08:20  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Całkiem nieźle jak na moderatora! :D

Tak na serio to naprawdę fajny model i na pewno rzadko widywany. Prezentuje się bardzo fajnie!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-01-22 09:06  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nawet fajny ten "pokrak" :)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
04-01-22 09:08  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Panowie, dziękuje za miłe słowa :) Renia, jak widzisz, jak jest chwila spokoju na forum, to i posklejać można ;) Póki co, do druciaków na chwilę obecną nie wrócę za szybko, chociaż kilka z nich leży na kupce, głównie tych drugowojennych. Teraz zastanawiam się, czy rozgrzebać jakiś nowy model, czy jednak zerknąć do szuflady wstydu i dokończyć coś już zaczętego ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-01-22 12:22  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zupełnie zapomniałem o tym modelu - dzięki za znakomitą przypominajkę. ;)
Samolot znajduje się w orbicie moich zainteresowań ze względu na drugie malowanie z wycinanki - fragment pięknej historii pionierskich przelotów.

Ale zanim się rzucę nań z nożyczkami muszę chyba przewietrzyć moja szufladę wstydu... ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
04-01-22 15:47  Odp: [G] - Pożegnanie z Afryką, czyli de Havilland dH-60 Gipsy Moth - GPM 316
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dla ,mnie to trudny model, dlatego podziwiam Twoją prace.
Szacun i oczywiście gratulacje.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024