FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-01-22 17:29  [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem napisać jakąś historyjkę słowem wstępu, żeby wprowadzić nastrój...
...ale mi się odechciało, bo straciłem nastrój.

Schron przeciw odłamkowy Splitterschutzzelle to konstrukcja, w zamyśle mająca chronić przed odłamkami, bo nawet nie przed samym podmuchem, a już na pewno nie przed bezpośrednim trafieniem, po eksplozji bomby lotniczej. W tej wersji używana na kolei, ale ogólnie w obiektach przemysłowych. Zdolna pomieścić jedną, góra dwie osoby wewnątrz. Nie posiada cech bojowych: brak strzelnic, czy otworów pozwalających na prowadzenie ognia z wewnątrz. Typowy bierny schron. Konstrukcja żelbetowa, prefabrykowana. Produkowana chyba tylko przez jedną cementownie, co w kuluarach oznaczało potężny wałek finansowy, na którym ktoś zbił fortunę, wycyckując spore sumy RM z armi i 1000letniej Rzeszy. Wartość ochronna i bojowa Tych schronów, potocznie i zarazem błędnie, nazywanymi Ein-Mann-Bunker, była praktycznie żadna. Ale łatwo i szybko się je produkowało i nieco poprawiały animusz, i samopoczucie załogom obiektów strategicznych, przy których je stawiano.

Model pobrany ze strony Repozytorium PKP. Kleiło się nawet dość przyzwoicie, ale ponieważ trafiłem na pierwszą, nieprzetestowaną wersję, okazało się, że nie uwzględniono w rozwinięciach grubości kartonu, no i drzwiczki nie domykają się do końca. Trudno, jakoś muszę z tyn żyć. Brakuje tu jeszcze kilku drobnych elementów roślinnych i innych drobiazgów rozrzuconych w koło, ale nie wiem kiedy się wreszcie za to zabiorę, wiec jest jak jest. Paćkane farbami PACTRA, bo takie miałem na podorędziu. Może w późniejszym czasie coś się jeszcze z tego poprawi. Ale na pewno nie dziś. No to tyla ino na już....


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

PS: Dlaczego galeria a zarazem łork in progres? Bo jako takie jeszcze nieskończone, ale na tyle zaawansowane, że nie straszy surowością i niewtajemniczeni się nie domyślą, że to nie koniec.

Co do sposobu prezentacji słów kilka:

Hostingi zdjęć zmieniałem już 3 razy, i nie mam zamiaru tego robić po raz czwarty. To rozwiązanie jest, na chwile obecną, chyba jedyną darmową, najbardziej stabilną i jeszcze w miarę prostą i klarowną w obsłudze alternatywą. Można sobie pomstować, smarkać, pluć i sączyć jad, ale ja zdania nie zmienię i przy tym rozwiązaniu zostanę. Jak komuś nie pasuje taki sposób prezentacji zdjęć i galerii, przykro mi nie jest, ale nie musi klikać, wchodzić i oglądać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (08-01-24 18:08)

 
07-01-22 08:47  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niby skromny ale bardzo fajny model. Brawo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-01-22 21:15  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Maciek, niby skromny ale czegoś takiego jeszcze w kartonie nie widziałem :D
To super temat i jak widać, da się rewelacyjnie skleić. To moim zdaniem świetny dodatek do wielu makiet/dioram/etc..
Chopin, super że wziąłeś to na warsztat bo pewnie masa ludzi tak jak ja, nie miała pojęcia że jest dostępny model tego ustrojstwa;)

--
GG 6801515

 
07-01-22 23:56  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny kawałek "kartonowego betonu".Skoro "makietka" jeszcze nie dokończona to mógłbyś tam dołożyć urwaną głowę w szkopskim hełmie i rękę w rękawie z munduru ss-mana,na cześć 1000 letniej 3 rzeszy,która jak dobrze liczę, przetrwała 11 lat (?)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-01-22 04:39  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Znałem Werkschutza który w jakimś jednoosobowym schronie ocalał podczas bombardowania zakładów Focke-Wulf in Posen. Może to o ten sam typ schronu chodziło. Tak że nie przesadzajmy z bezużytecznością. A jeśli chodzi o wzbogacenie dioramki we fragmenty ludzkie to nie jest to takie proste bo głowy i ręce latają przy odłamkach na conajmniej 10cm. Tak że by trzeba porzeżbić odłamkami schron żeby to jakoś sensownie wyglądało. Natomiast ten schron wykazuje znacze podobieństwo do popularnych wtedy (w nawet później) słupów do plakatów. Takie słupy do plakatów były wykorzystywane pod koniec wojny do wieszania delikwentów z tabliczką na piersiach "Ich bin ein Deserteur" ewentualnie " Ich heiße Deutschland Verrater" (Nazywam się zdrajca Niemiec). Ale gotowej figurki w skali 1:25 to nie widziałem nigdzie. To trzeba by samemu ulepić z modeliny.

 
08-01-22 10:46  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
sladol   

Podoba mi się, że otwarty, jednak środek trochę biały...
Ogólnie tak jak pozostali jestem pod wrażeniem.

--
sladol

 
08-01-22 17:04  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pędzę, lecę, z wyjaśnieniami:

Jaroslav zemną to tak jest, że wymyśle temat, który można by zaprojektować\zrobić w kartonie: bo dziewiczy, bo nie ma, bo fajny... Zbiorę trochę zdjęć, nawet jakieś plany, i...
...ktoś inny robi to za mnie.
Temat schronów to bardzo wdzięczna nisza i mocno niedoceniana modelarsko. A ja lubię takie dziewicze tematy. W planie mam jeszcze skleić czeski Ropik vz. 37 typ A-160. Kiedy to nastąpi to nie wiem, bo mam jeszcze rozgrzebany zaległy projekt PZInż 152 Od Wojtka Cięciwy. Może kiedyś zabiorę się za Ein-Mann-a i Tobruka, ale póki co to są moje pobożne życzenia.

rodrus i ABC, jest taka niepisana zasada, że na dioramach nie umieszcza się zwłok, ani elementów rozczłonkowanego ciała ludzkiego, i ja się tej zasady trzymam (choć w modelarstwie, plastikowym i żywicznym, dostępne są takie gadżety). Ale powiem tak: hełm będzie, a nawet kilka drobiazgów więcej ;-)

sladol to się jeszcze troszkę przybrudzi. To nie koniec jeszcze. Dodam tylko od siebie, że wnętrze było malowane na biało, lub wapnowane, więc to nie jest błąd.

Borowy czy o fajnośći modelu musi decydować ilość części do sklejenia? ;-) Ja tam wolę mniej części, bo i tak długo kleję każdy model ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-22 18:45  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki Chopin za informację bo pałałem chęcią zrobienia dioramki z odbicia Achen gdzie nawywieszano pełno defetystów. I potem bym się dziwił dlaczego moja diorama nie cieszy się uznaniem komisji sędziowskiej

 
08-01-22 20:09  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtka, to trzeba Przyjacielu gonić batem! Ja mam do dziś rozgrzebany PZInż-322 bośmy nie doszli do ładu czy ma mieć normalną ramę (moim zdaniem) czy żeliwną płytę( Tak gdzieś Wojtek wyczytał)... Tematy "dziewicze" jak wiadomo to jest to, co Jaroslavy lubiejo najbardziej :D

--
GG 6801515

 
09-01-22 09:04  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

PZInż 322 miał żeliwną płytę , był to malutki zwinny ciagniczek do ciężkich zadań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024