FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-01-22 15:08  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Doskonały efekt. Brawo.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
07-01-22 16:44  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo ładnie to wygląda.
Czy błędy merytoryczne także będziesz w miarę możliwości usuwał?
Szkoda, że nie wyciąłeś miejsc pod włazy na przedniej płycie, byłyby wtedy tak jak w oryginale w jednej płaszczyznie, a nie naklejone.
Pokusisz się jeszcze teraz o to?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-01-22 08:57  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie:)

Piterpanzer - chcę poprawić jeszcze hamulec wylotowy bo było na to zwracane uwagę w kilku innych relacjach i rzuca się to w oczy, zobaczymy czy uda mi się tak wydrukować elementy tak, żeby pasowało do walorki reszty działa.

Co do włazów to faktycznie wyleciało mi to z głowy przy oklejaniu kadłuba, bo też pamiętam, że była o tym dyskusja w którejś relacji PZ IV, teraz już nie chce mi się kombinować z wycinaniem czy wydrapywaniem otworów na te włazy bo mogę zrobić gorzej niż jest, ale obiecuję że przy jakimś ewentualnym następnym modelu na tym podwoziu już to wprowadzę :)

Co do innych zmian to nie wiem, nie jestem znawcą poprawności historyczno-inżynieryjnej, pewnie wiele detali można by zrobić lepiej i bardziej poprawnie, ale nie wiem które. Raczej skłaniam się do zmian bardziej widocznych takich jak koła czy hamulec wylotowy, a mniejsze detale nie są aż tak dla mnie istotne. Oczywiście wszelkie sugestie co do zmian przyjmę i będę zastanawiał się nad wprowadzeniem :)

 
08-01-22 10:33  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Viz...kopułka dowódcy, bo w modelu to karykatura. Z tych prostszych, na dachu ma być MG34 a nie 42 jak jest w modelu. Na prawej burcie wanny nie było wlewów paliwa, ale teraz to już chyba za późno :P

Przemek

 
08-01-22 14:14  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Faktycznie kopułka jest jakaś przeskalowana, myślę, że zmniejszenie wizjerów nie będzie problemem i mogę to wprowadzić. MG tak samo, i tak zastanawiałem się nad kupieniem gotowca z żywicy to tak zrobię. Na wlewy to faktycznie trochę za późno, ale nawet jak bym ich nie robił wcześniej to bym musiał zapaćkać białe pola farbą i też by to dziwnie wyglądało, wszystkiego naprawić się raczej nie da w tym opracowaniu :)

Dzięki za wskazówki! :)

 
08-01-22 20:17  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kopułkę należy zdecydowanie obniżyć, potem dopiero działaj z peryskopami.
Innym dziwolągiem są osłony peryskopów mechanika, cienkie i zawieszone jakoś w powietrzu nad peryskopami.
Nim się za to zabierzesz zerknij jak wyglądał oryginał.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-01-22 14:18  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Viz, koła pokazały, że projektowo radzisz sobie równie dobrze jak ze sklejaniem standardu. Może i kwestię kopułki załatw w ten sam sposób.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-01-22 20:46  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jhradca, myślę, że tak, ogólnie zależy mi, żeby nie było za bardzo widać, że coś jest dorabiane jeśli chodzi o grafikę i walorkę. O ile jednokolorowe elementy łatwo mi wydrukować na mojej domowej plujce to jakieś części z kamuflażem, brudem, o ile jestem je w stanie w photoshopie sobie pokolorować to w druku wyjdą po prostu słabo.

Na razie z tego co widzę na oko ze zdjęć to segment z peryskopami jest zdecydowanie za wysoki i można go obniżyć bez problemu wykorzystując części z wycinanki, a geometrię podstawy kopułki muszę jeszcze zweryfikować w kwestii wymiarów czy można coś tam bezstresowo zmieniać tak żeby potem nie trzeba było mazać farbą.

Piterpanzer, dzięki, faktycznie peryskopy mechanika też są inne w oryginale i nawet mniej skomplikowane, to takie popełnie :)

 
09-01-22 21:01  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wiele lat temu answer wydał stuga III G w 1-35, buduję od lat ten model, a właściwie patrzę na niego, ale sugeruję przeskalowania i wydruk tamtej kopułki jako szablonu. Nawet nie wiem, czy nie mam jej w corelu, gdybyś popadł w desperację.

--

Post zmieniony (10-01-22 10:14)

 
09-01-22 21:23  Odp: [R] Stug IV - wyd. Angraf
Piotr Rumiak   

Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024