FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
13-01-22 17:53  [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
esport 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Podwójne działo przeciwlotnicze 57mm konstrukcji radzieckiej wydanego przez Angraf w malowaniu będącego na wyposażeniu Ludowego Wojska Polskiego. Wybrałem ten model z uwagi na nietypową konstrukcję (spodobała mi się od pierwszego spojrzenia) oraz amunicja, którą można ładnie zaprezentować jak ja na tym właśnie modelu. Pierwsze odczucia – model robiony na masówkę, szybko wydać nie przykładając się do wykonania. Mamy przedstawioną dla mnie piękna okładkę oraz krótką historię oraz dane techniczne pojazdu. Instrukcja opisową całkiem nieźle zrobiona oraz przemyślana do pewnego stopnia, natomiast rysunki nie są według mnie dobre, mamy co prawda masę rysunków jednak bez połowy ich też dało by się model skleić, nie jest ona precyzyjnie zrobiona i zostawia wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę trudność modelu robi się nieciekawie w niektórych momentach i trzeba sporo kombinować. Brakuje dla mnie brakuje renerów od frontu oraz tyłu pojazdu. W moim przypadku praktycznie na każdym arkuszu były przesunięcia kolorów i niestety w zepsuło to wygląd niektórych elementów. A co do kolorów modelu mamy tutaj całą paletę odcieni zieleni, prawie każdy element jest w innym odcieniu co bardzo zepsuło model. Czy tak powinno być? Nie wiem ale przez to model nie wygląda za fajnie, największą bolączka jest wieża już na pierwszy rzut oka widać jakby było drukowane na domowej plujce a nie w profesjonalnej drukarce, no ale pewnie się czepiam. Na kadłubie różne odcienie jako tako nawet wyglądają w niektórych miejscach i się fajnie komponują z resztą. Spasowanie modelu określił bym jako absurd, można odczuć wrażenie że każdy „segment” modelu projektował ktoś inny. Kadłub – dobre spasowanie, układ jezdny – jakiś żart, wieża- całkiem fajne, wyposażenie wieży – beznadzieja, tak w dużym skrócie no ale jak widać da się to skleić i jakoś to wygląda ale nie jest to przyjemne i trzeba już mieć trochę wprawy żeby jakoś to końcowo wyglądało. Rozwiązania projekcyjne są takie sobie, niektóre elementy są całkiem fajne zrobione inne są totalnie nie do zrobienia i trzeba samemu kombinować no ale się da. Podsumują model: Fajnie ale nigdy więcej takich modeli.





















































--
Wszystko da się skleić, pytanie tylko z jakim efektem.

Relacje: 4TP
Galeria: Pz.IV Ausf.J , T-34/76 , T-62 , Blücher , ZSU-57-2 , USS Hornet CV-8

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
esport 2040 13-01-22 17:53
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
Mucha 92 13-01-22 18:37
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
Sławek 99 13-01-22 19:43
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
Borowy 84 13-01-22 22:06
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
prawdziwy999 78 13-01-22 23:48
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
ABC 260 14-01-22 05:30
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
rodrus 59 14-01-22 11:10
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
Sławomir Bloch 68 14-01-22 15:10
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
Viz 92 14-01-22 15:26
 Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25  nowe
orinoko 430 17-01-22 23:35

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024