FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-01-22 13:58  [P/T] klej CA
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pytanie niby banalne: Jak przechowujecie klej CA?
Nie jakiś tam "kropelka" tylko taki w plastikowej buteleczce z zakrętką i dozownikiem.
Mam takiego gada i po pewnym czasie ten zakraplacz skleił się z nakrętką. Próby siłowego otwarcia skończyły się urwaniem zakraplacza i teraz nie mam jak kapnąć sobie na płytkę CD aby drucikiem nanieść klej. Otwieram całą buteleczkę i zamaczam drucik. Jak się butelka wy...i to zaleję sobie całą matę.
Jakie macie koledzy pomysły i sprawdzone sposoby ?

PS. Klej jest rzadki.

 
12-01-22 15:06  Odp: [P/T] klej CA
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie wycieram dozownik po każdym użyciu i stawiam klej pionowo.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
12-01-22 16:51  Odp: [P/T] klej CA
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Coś takiego:


.... i nie ma prawa się przewrócić...

 
12-01-22 18:01  Odp: [P/T] klej CA
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Buteleczkę trzymam w lodówce, klej dłużej się trzyma świeży. Klej na biurku dozuję ze strzykawki 2ml. Zamykam strzykawkę igłą z odciętą i spłaszczoną końcówką.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
12-01-22 19:13  Odp: [P/T] klej CA
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

A ja kupiłem sobie taki chiński wynalazek, naciągam go na dozownik butelki, wyrzucam zakrętkę i mam cały czas dostępny klej, nie zasycha, raz na ruski rok odcinam ok 1 mm. jeśli ta końcówka zaschnie.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
12-01-22 19:16  Odp: [P/T] klej CA
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Trzymanie kleju z strzykawce (polecam jednak porcje po 1ml w 2ml strzykawce) ma tę zaletę że klej powoli (jednak !) wysycha i gęstnieje. Zgęstniały da się użyć do klejenia elementów wymagających poprawek lub korekt.
Zatkane przez klej igły (nie używam mniejszych niż 0,7 - to te "czarne") można zwyczajnie wymienić. Polecam też odcinanie zatkanych końcówek pilnikiem.
Ważne żeby przy nabieraniu i wymianie igieł powoli wypuścić całe powietrze ze strzykawki.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-01-22 21:52  Odp: [P/T] klej CA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mam wiele zatyczek od kleju który zużyłem bardzo szybko, jeśli nawet coś się sklei i urwę czerwony korek to mam następny.
Jak pamiętam stawiam w pionie.
Jeśli korek "umrze na amen" to nakłuwam tubkę szpilką i wylewam wszystko na starą kartę kredytową i zużywam.
Będąc w całkowitej desperacji ćwiczę rzut klejem za 3 pkt do kosza patrząc jak wyrzucam majątek ;-)
Niezależnie, czy trafię, czy nie odczuwam ulgę i biorę kolejną tubkę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-01-22 22:32  Odp: [P/T] klej CA
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Używam Kropelki z marketu. Podaję odrobinę kleju na kawałek grubej przezroczystej folii z jakiegoś opakowania spożywki. Igłą lekarską nakładam na potrzebne miejsce w modelu. Czasami, jak wypłynie z tubki za dużo kleju, szybko wycieram końcówkę tubki kawałkiem papieru toaletowego.
Zużywam cały klej z tubki...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-01-22 07:28  Odp: [P/T] klej CA
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Unikam tego kleju gdyż jest szkodliwy. Wolę trochę gorzej skleić niż stracić zdrowie. Ostatnio druciki całkiem nieźle keje uniwersalnym klejem pritt w takiej stożkowej czerwonej tubce.

 
13-01-22 08:29  Odp: [P/T] klej CA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Radomir, w czeluściach Forum jest ocena faktycznej szkodliwości cyjanoglutów dokonana przez jednego z kolegów. Oprócz drażnienia i faktycznie możliwości uczulenia niektórych osób swoją toksycznością nie odbiega od większości spotykanych na co dzień środków.

Pawloo, jeżeli w domu płeć żeńska ma jeszcze zapasy wacików na plastikowych rurkach (w handlu są już tylko do wyprzedaży stanów), to nad płomieniem świeczki można wyciągnąć z nich taki dozowniki,

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024