FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-01-22 17:45  [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Szanowni Koledzy !
Chciałbym zaprezentować mój ostatnio wykonany model, legendy polskiej motoryzacji – pierwszego polskiego samochodu ciężarowego o zwiększonej ładowności - “Żubra” A80, wydanego przez Aanswera jako cysterna. Był on poprzednikiem słynnego “Jelcza”, produkowanego z sukcesem, jak na warunki PRL-u. Model starałem się wykonać w kartonowym standardzie. Wprowadziłem uznaniowo parę zmian, jak zastąpienie białego tylnego błotnika czarnym, wzbogacenie grilla przedniego wlotu powietrza do chłodnicy srebrnymi pręcikami z plastiku (o profilu półokrągłym). Srebrne ramki na bocznych oknach kabiny kierowcy (w wycinance o kolorze żółtym) dałem tylko na okna przednie, tylną malując na kolor czarny. Studiując zdjęcia historycznego oryginału wydało mi się, że tylne boczne okna kabiny miały uszczelkę z czarnej gumy, natomiast przednie (przesuwane) były z ramką metalową. Zmieniłem też fantazyjne malowanie boków opon na zwykła czarne, dając tylko szary kolor na brzegach felg, dla lepszego efektu wizualnego.

A teraz czas na galerię:






Jest to mój pierwszy model pojazdu w skali 1:25. Pod względem wielkości modelu jest podobny do modeli kolejowych w skali 1:45. Muszę tu powiedzieć, że kola z oponami udało mi się wykonać tylko dzięki temu, że nauczyłem się wcześniej operować cyrklem tnącym Olfy.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
14-01-22 18:23  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Gratuluję wykonania, jest co pooglądać. Jak tak dobrze idzie to czekamy na kolejne auta/ciężarówki.
Pozdrawiam.

--

 
14-01-22 19:49  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Gratulacje!
Kolejne rodzime jeździdło. Oby tak dalej, Powiększaj kolekcję.

 
14-01-22 21:23  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wyszedł świetnie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-01-22 21:46  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Pamiętam te Żubry na drogach :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-01-22 17:53  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie wykonany.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
15-01-22 21:13  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Świetny:)) Gratuluje

 
16-01-22 22:35  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
malkontent    

O dziwo w Żubrze pan autor opracowania wykonał poprawny dach ,w przeciwieństwie do modeli Jelczy .Model świetny .Gratulacje .

--
URSUS

 
17-01-22 10:04  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo ładne wykonanie. Gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
17-01-22 15:08  Odp: [G] Samochód ciężarowy ŻUBR A-80, 1:25, ANSWER
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za słowa uznania. Jeden z Kolegów poruszył tu sprawę dachu kabiny. Otóż ten element sprawił mi najwięcej trudności przy budowie modelu. Dopiero za trzecim podejściem udało się osiągnąć satysfakcjonujący mnie wynik. Poniżej przedstawiam moje zmagania podczas jego wykonania.



Do Stanisława: Jesteś chyba rekordzistą w budowie modeli polskich ciężarówek. Czy mógłbyś mi polecić jakieś ciekawe wydanie z wielu dostępnych na rynku modeli Jelczy-300 ? Mam zamiar takowy zbudować jako następny.

--
Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (18-01-22 12:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024