FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-22 10:40  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak dla mnie to ten model juz jest piękny:-)
Nawet jestem w stanie odpuścić Ci winy za branie na matę od pewnego czasu tylko żaglowców:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-01-22 20:49  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dobry dobry.

Seahorse, dzięki, to są konkretne odpowiedzi, które w pełni wyczerpują temat. Jak żeś powiedział -tak zrobię.

StuG, dzięki, cieszę się, że się podoba. Za każdym razem podpuszczasz mnie jakbym był pancerniakiem, a nie jestem, czasem coś na kołach czy gąsienicach zlepię i tyle :) Jestem zbyt wybredny tematycznie żeby kleić czołg za czołgiem, a 90% ciekawych tematów sam ruszyłeś z takim efektem, że człowiek nie widzi sensu się za nie zabierać hi hi. Aaale, obiecuję, w niedalekiej przyszłości pojawi się coś pancernego:




Nie, to nie jaja. Te H0 czołgi są przeurocze :) i chętnie sobie coś z tych wycinanek zlepię.


Wracając do Revenge, temat nagli można uznać za zamknięty. Sztuk jakoś tak ponad 50, więc 3 wieczory zeszły. Robiłem je identyczną techniką jak przy Alercie, z tym, że teraz z poprawionym kształtem:







A tutaj już na swoim miejscu:









Teraz chyba się zabieram za te armaty na pokładzie.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
15-01-22 13:19  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nagle świetne - choć mocno pracochłonne, efekt jest taki, jak być powinien.

Jeszcze co do tego bielenia dna. Z tego co czytałem, chyba powinno być jeszcze bardziej brudne, właściwie bez białych elementów. Czyli nie powinno być chyba takich kontrastów. Ale Panie - czy ktoś to kiedykolwiek widział?:) Do modelu pasuje i mi się podoba.

Ogólnie model wygląda super! Nie ukrywam, że jakiś czas temu zacząłem ten modelik z zamysłem przerobienia elementów wycinankowych na drewniane, ale widzę, że w przypadku tego modelu nie ma to sensu. Twój wygląda obłędnie-kolorowo-elżbietańsko.

Pozdrawiam

 
15-01-22 20:39  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.

Mariaszek -wiesz, przybrudzić zawsze mogę, ale faktycznie nie wiadomo na ile :). Grunt że nie zostało bielutkie, bo to by wyglądało zbyt "zabawkowo". A reszta modelu już jest dość kolorowa i wygląda cukierkowo, zwłaszcza jak się to postawi przy modelach Seahorsa.

Złożyłem dziś jedną armatę (z tych na wierzchu, na pokładzie). Chciałem sprawdzić czy da się to w ogóle zrobić, no i stwierdzam -da się. Ta grubsza lina (breeching -jak to Tomek uprzejmy był wyjaśnić) chyba ciut za długa. Niby mierzyłem ile ma mieć w pozycji po wystrzale, ale nadal mi się wydaje, że przesadziłem, nic tak już musi być. Lufy z wycinanki z pierścieniami z drutu, pomalowane mieszaniną jakiegoś brązowego i złotego koloru pactry.
W sumie po raz pierwszy zrobiłem talie lawety z bloczkami, także coś nowego z tej budowy wyniosę. Teraz mogę zabrać się za produkcję taśmową. Ogólnie robota mozolna, ale fajnie, że na pokładzie nie będzie pusto. Tak to wyszło:











Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-01-22 20:00  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Twoje nagle ciągle ryją mi beret... Dobra robota!

Talie lawet też robią robotę. Bloczki wycinankowe?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-01-22 22:45  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kudłaty, wycinanka w ogóle nie przewiduje talii, co za tym idzie bloczków nie ma. W ogóle mało czytelne w instrukcji jest rozstawienie artylerii i sporo trzeba się domyślać, dedukować. Może na końcu zrobię jakiś rysunek zestawieniowy dla potomnych, co i gdzie, bo rodzajów dział w tym modelu jest multum. Bloczki to pozostałość po Duyfkenie od Seahorsa, nie wiem czemu mi aż tyle ich zostało, nie pamiętam, może był duży zapas. Są świetne, mają jakieś 1,7 mm długości, więc wydaje mi się, że trzymają skalę. Zbyt masywne bloczki do talii (np większe niż koła) wyglądałyby komicznie, a taki rozmiar to moim zdaniem minimum przyzwoitości, jednocześnie maksimum moich możliwości pracy nad taką drobnicą :)

Wczoraj i dziś sporo popracowałem, produkcja masowa ruszyła i właściwie pozostało poskładać wszystko do kupy na pokładzie. Na razie jest tyle:









Nie wiem na ile jest to bliskie prawdy, zrobiłem tak jak byłem w stanie zrobić.
Finalnie dodam jeszcze jakieś wiadra (tym razem lepsze niż w Alercie) i chyba kule w takiej trójkątnej ramce, jak do bilardu :))

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-01-22 22:18  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Działa na pokładach gotowe. Licząc części kartonowe, bloczki, druty i nici, to wyszło jakieś prawie 600 elementów, strach się bać co by było przy większej ilości artylerii...

"Drewniane" lawety potraktowałem washem z mocno rozwodnionej akwareli, zawsze to trochę uplastyczniło.













pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
25-01-22 08:21  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

niech ktoś już zamknie hurtownię tej polokokty!!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-01-22 09:33  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fiu,fiu....Panie Kolego, "zazdraszczam" tempa i postępów.
Jak tak dalej pójdzie to na wiosnę się galeria szykuje :)
Te dwie baterie na forkasztelu powinny być chyba do przodu skierowane.
Były to najdłuższe działa tzw: pościgowe (gdzieś to wyczytałem w historii okrętu) ale mogli je przestawić,co nie?
Pozdrawiam i podglądam.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
25-01-22 17:49  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Lepic, fakt, też nie jestem pewien co do tego ustawienia, różne wersje widziałem i też się nad tym zastanawiałem, ale już nie chciałem Wam zawracać o to gitary na forum. Przykleiłem je tam, bo prawdę mówiąc -było na nie najwięcej miejsca :)
Też kojarzę temat tych dział "pościgowych", ale nie pamiętam gdzie to wyczytałem i czy na pewno była mowa o Revenge. Może w jakiejś relacji były te rozkminy (?), nie wiem. W każdym razie, te konkretne działa na forkasztelu (cz. 199) są właśnie maleńkie gabarytowo (lufa nr 280). Za to te w dziobie poniżej są długie i nie wiem czy to właśnie one nie pełniły tej funkcji.



Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024