FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-01-22 15:38  Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dzień dobry!

Startuję z nowym tematem, ale równocześnie z pytaniem gdzie umieszczać takie posty, dotyczące dodatków do modeli kartonowych będące w swej istocie niekartonowymi.
Czy Konradus i Moderatorzy otworzą nowy dział, bo przecież dodatków mamy coraz więcej,
do samej pancerki są dodatki metalowe, fototrawione, żywiczne, drewniane, kalki, chemia, której coraz więcej Kolegów używa nawet do standardu,
do samolotów kabiny, kółka, działka, tablice rozdzielcze, kalki, szablony
do statków vel okrętów toczone działka, fototrawione figurki, metalowe łańcuchy i inne bulaje etc.
Taki nowy, celowany dział pozwoliłby pokazywać nowości bez dylematów, czy Dział Główny jest akuratny dla tego typu tematów.

Temat figur przewijał się kilkukrotnie, jeśli skorzystamy z przeglądarki, wiele pytań padało w 2006, gdy pierwszy raz pokazywałem moje prace sprzed lat. Teraz powracam z figurami, a w mojej kolekcji można je podzielić na 3 epoki.
Pierwsza epoka, to figury z serii, z pudła modeli 1-25 które gdzieś tam kupiłem, druga epoka, to pierwsze konwersje i czyjeś odlewy na zlecenie, a obecnie to figury firmowe, dostępne w sklepie, projektowane 3D i oraz moje kolejne moje konwersje i odlewy własne.
Konwertowanie pod dany pojazd daje mi wiele przyjemności, tak powstawały figury dla Michała Rafalskiego pod KW- 2, czy pod rewitalizowanego Stuarta do dioramy "Na rozdrożu 1944".
Figurki sprzed lat znacie, więc skupię się teraz na najnowszych.
Zaczynam od "Września `39" i żołnierzy Gen Maczka.

To projekt figurki podarowanej przez Torro Model.
Dzięki Tomaszu, mam nadzieję, że jesteś zadowolony.
Tu detalizacji musiałem poddać więcej elementów, buty, ładownice, pasy, a największą metamorfozę przeszła głowa.
Galeria, którą oglądacie to jeszcze figurka z upgradowanym samym hełmem, z oryginalną facjatą po zeskanowaniu projektu Macieja Koncerza Pawlicy.

























--

Post zmieniony (15-01-22 16:20)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 4600 15-01-22 15:38
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 82 15-01-22 15:40
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 90 15-01-22 15:41
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 91 15-01-22 15:42
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 115 15-01-22 15:46
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
ABC 92 15-01-22 16:15
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Piterpanzer 124 15-01-22 16:29
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Bart 292 15-01-22 20:35
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Łosiu 77 15-01-22 21:28
 Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych  nowe
Łosiu 130 15-01-22 21:28

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024