FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-01-22 15:38  Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dzień dobry!

Startuję z nowym tematem, ale równocześnie z pytaniem gdzie umieszczać takie posty, dotyczące dodatków do modeli kartonowych będące w swej istocie niekartonowymi.
Czy Konradus i Moderatorzy otworzą nowy dział, bo przecież dodatków mamy coraz więcej,
do samej pancerki są dodatki metalowe, fototrawione, żywiczne, drewniane, kalki, chemia, której coraz więcej Kolegów używa nawet do standardu,
do samolotów kabiny, kółka, działka, tablice rozdzielcze, kalki, szablony
do statków vel okrętów toczone działka, fototrawione figurki, metalowe łańcuchy i inne bulaje etc.
Taki nowy, celowany dział pozwoliłby pokazywać nowości bez dylematów, czy Dział Główny jest akuratny dla tego typu tematów.

Temat figur przewijał się kilkukrotnie, jeśli skorzystamy z przeglądarki, wiele pytań padało w 2006, gdy pierwszy raz pokazywałem moje prace sprzed lat. Teraz powracam z figurami, a w mojej kolekcji można je podzielić na 3 epoki.
Pierwsza epoka, to figury z serii, z pudła modeli 1-25 które gdzieś tam kupiłem, druga epoka, to pierwsze konwersje i czyjeś odlewy na zlecenie, a obecnie to figury firmowe, dostępne w sklepie, projektowane 3D i oraz moje kolejne moje konwersje i odlewy własne.
Konwertowanie pod dany pojazd daje mi wiele przyjemności, tak powstawały figury dla Michała Rafalskiego pod KW- 2, czy pod rewitalizowanego Stuarta do dioramy "Na rozdrożu 1944".
Figurki sprzed lat znacie, więc skupię się teraz na najnowszych.
Zaczynam od "Września `39" i żołnierzy Gen Maczka.

To projekt figurki podarowanej przez Torro Model.
Dzięki Tomaszu, mam nadzieję, że jesteś zadowolony.
Tu detalizacji musiałem poddać więcej elementów, buty, ładownice, pasy, a największą metamorfozę przeszła głowa.
Galeria, którą oglądacie to jeszcze figurka z upgradowanym samym hełmem, z oryginalną facjatą po zeskanowaniu projektu Macieja Koncerza Pawlicy.

























--

Post zmieniony (15-01-22 16:20)

 
15-01-22 15:40  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To druga z pozyskanych figur dotyczących Września 1939 roku.
Pierwotnie figurka w skali 1-35 była rzeźbiona przez Macieja Koncerza Pawlicę dla Torro Model, następnie przez firmę zeskanowana i podarowana mi przez Tomasza Mańkowskiego. Obrana metoda pozyskania projektu 3D niosła utratę detali, ale po kilku zabiegach i pomalowaniu figury efekt jest zadowalający.
Czekałem trochę z galerią końcową, ponieważ relację ze sklejania i malowania tożsamej figurki rozpoczął nasz forumowy Kolega Rzeźnik. Będziecie mogli oglądać 2 galerie ;-)

Przedstawiona tutaj figurka ma już dodane detale hełmów i podrzeźbione niektóre elementy, nowe odlewy będą miały wymienione główki, których razem stworzyłem 5 sztuk, 3 w stahlhelmie wz 16 i 2 we francuskim hełmie czołgowym wz.19/35- adrianie.





















--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-01-22 15:41  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kolejna figurką jaką zakupiłem w 3 D jest czołgista 1 DP Gen. Maczka oznaczony katalogowo w sklepie jako PHA-FIG-25-005.
Malowanie tradycyjnie Katarzyny Manikowskiej, w zestawie 2 główki, z polskim orzełkiem oraz brytyjskie RTR.

















--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-01-22 15:42  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oficer 1DP Gen. Maczka/ PHA-FIG-25-004

Kolejna figura przedstawia oficera 1 DP Gen. Maczka, ale opcjonalnie zawiera także główkę z oznaczeniami brytyjskimi.
Malowanie figurki powierzyłem Katarzynie Manikowskiej, by Was nie straszyć ;-)

























--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-01-22 15:46  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jako, że figurek pancerniaków brakuje na rynku to kolejny mój ludek to scratch złożony z różnych dawców, a wykonany pod model KW-5 Michała Rafalskiego
Efekt końcowy dzięki Kasi jest jak na poniższych fotkach.

















I na modelu Michała






--

Post zmieniony (15-01-22 15:52)

 
15-01-22 16:15  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Figurka w porządku , ale przykładowo mi ( no bo nie wiem jak innym) to przydałby się jakieś figurki szoferów , czołgistów. Konkretnie przykładowo ktoś kiedyś tu zrobił realistyczną dioramkę jak niemieckie ciężarówki usiłują jechać błotną drogą. Ale szoferów nie było. Przykładowo na mnie taka diorama zrobiła wrażenie ale zacząłem od ulepienia szoferów z modeliny. I coś jednak nie wyszło.

 
15-01-22 16:29  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

ABC to tak zawsze jest, że ludzie potrzebują akurat tego czego nie ma.
Już się przyzwyczaiłem do tego, dlatego powiem tak, szoferzy vel kierowcy są ;-) , ale ich nie pokazywałem.
Chociaż co mi tam, na życzenie raz można zrobić falstart.
Skonwertowana pod Opla Blitza figurka z Hasegawy. Tylko teraz proszę nie pisz, że nie mam pływaka, nurka, czy sikającego, bo tych nie mam (jeszcze) i póki co nie będzie ;-)













--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-01-22 20:35  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wkrótce "Rudy" z MM
A może tak zestaw 4 pancernych z twarzami aktorów plus oczywiście pies ?

 
15-01-22 21:28  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Osobny dział? Nie sądzę żeby to było konieczne. To są elementy modeli/dioram kartonowych, to trzeba będzie galerie rozbijać na 2 części? To nie konkurs LOKowski żeby się trzymać sztywno kartonowych zasad. Co jakiś czas jakiś użytkownik odzywa się oburzony mierząc zawartość kartonu w kartonie w jakimś tam modelu, ale dla mnie to forum zawsze było miejscem dla modelarzy. A nie wyznawców. Nasz Dobrodziej Satrapa z Grupą Trzymającą Władzę ;-) zrobią co chcą, ale mam nadzieję że nie będą mnożyć działów. Forum się zrobi mniej czytelne.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
15-01-22 21:28  Odp: Figurki 1-25scale jako dodatek do modeli kartonowych
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bart, to już by trzeba było ogarnąć z prawnikiem czy tak można.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024