FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-01-22 07:47  [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ahoj
Czy ktoś z Was używał skalpela z obrotowym ostrzem. Wydaje mi się, że mógł by być przydatny do wycinania po nieregularnych łukach. Przy małych elementach tradycyjnym skalpelem wychodzą wielokąty jak bym się nie starał. Zastanawiam się nad zakupem. Do okręgów mam cyrkiel olfy

 
15-01-22 17:08  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

U mnie się nie sprawdził. Może jest dobry do wycinania obłych kształtów od reki, ale trudno uzyskać wierny kształt ciecia po linii. Ostrze pływa zależnie od kierunku i siły nacisku na rączkę i raczej trzeba dużej wprawy ,żeby to opanować. Ja się poddałem i nożyk leży sobie czekając na pomysł do czego go użyć.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
15-01-22 18:50  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Domyślam się, że chodzi o coś w rodzaju noża do pizzy...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-01-22 18:59  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
Lukee 

 

Potwierdzam, też kiedyś byłem zaciekawiony możliwościami ale to rzeczywiście dla osób, które nie potrzebują linijki do cięcia. Ostrze jest zbyt luźne co powoduje pływanie przy powolnym i esowatym cięciu po linii. Przy szybkim prowadzeniu ostrza wszystko jest ok ale wtedy zapomnij o precyzyjnym prowadzeniu po linii. Kiedyś próbowałem ciąć tym pokład - taki ładny łagodny łuk i niestety ale musiałem zamienić na normalną olfę i krzywik. Nie wiem - może ktoś potrafi tym ciąć ale ja nie.

PS
Nie Mariusz - chodzi, o nóż w którym malutkie ostrze jest umocowane w takiej końcówce, która może się obracać swobodnie dookoła osi wzdłużnej noża.
https://www.creativehobby.pl/product-pol-36867-Skalpel-obrotowy-do-precyzyjnego-ciecia-wklady.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN&gclid=EAIaIQobChMIl5eJuqu09QIVTkaRBR0N9g1gEAQYBSABEgLQl_D_BwE

Post zmieniony (15-01-22 19:03)

 
16-01-22 13:47  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
Pietrek   

Próbowałem, nie dałem rady tym działać. Mam też taki mikro skalpel w kształcie pióra ze stałym ostrzem, ale mimo wszystko również za często po niego nie sięgam, z przyzwyczajenia zawsze na macie zostaje mała Olfa, a wynalazki lądują w szufladzie.

 
16-01-22 16:30  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

MARIUSZ to raczej coś jak nóż do plotera tnącego, tylko obsadzony luźno z osią obrotu w pionie, przez co jak go przesuniesz w bok to ostrze samoczynnie się obraca. Tylko ten luz powoduje, że przy przesunięciu ostra i minimalnej zmianie kąta rączki ostrze ustawia się jak podpowiadają mi siły fizyczne, a nie wola modelarza. Efekt powala na kolana - z rozpaczy,

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
18-01-22 09:43  Odp: [T] Skalpel z obrotowym ostrzem
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Chyba za mała kontrola nad takim skalpelem gdzie ostrze samoczynnie sie nastawia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024