FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-01-22 17:53  [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
esport 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Podwójne działo przeciwlotnicze 57mm konstrukcji radzieckiej wydanego przez Angraf w malowaniu będącego na wyposażeniu Ludowego Wojska Polskiego. Wybrałem ten model z uwagi na nietypową konstrukcję (spodobała mi się od pierwszego spojrzenia) oraz amunicja, którą można ładnie zaprezentować jak ja na tym właśnie modelu. Pierwsze odczucia – model robiony na masówkę, szybko wydać nie przykładając się do wykonania. Mamy przedstawioną dla mnie piękna okładkę oraz krótką historię oraz dane techniczne pojazdu. Instrukcja opisową całkiem nieźle zrobiona oraz przemyślana do pewnego stopnia, natomiast rysunki nie są według mnie dobre, mamy co prawda masę rysunków jednak bez połowy ich też dało by się model skleić, nie jest ona precyzyjnie zrobiona i zostawia wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę trudność modelu robi się nieciekawie w niektórych momentach i trzeba sporo kombinować. Brakuje dla mnie brakuje renerów od frontu oraz tyłu pojazdu. W moim przypadku praktycznie na każdym arkuszu były przesunięcia kolorów i niestety w zepsuło to wygląd niektórych elementów. A co do kolorów modelu mamy tutaj całą paletę odcieni zieleni, prawie każdy element jest w innym odcieniu co bardzo zepsuło model. Czy tak powinno być? Nie wiem ale przez to model nie wygląda za fajnie, największą bolączka jest wieża już na pierwszy rzut oka widać jakby było drukowane na domowej plujce a nie w profesjonalnej drukarce, no ale pewnie się czepiam. Na kadłubie różne odcienie jako tako nawet wyglądają w niektórych miejscach i się fajnie komponują z resztą. Spasowanie modelu określił bym jako absurd, można odczuć wrażenie że każdy „segment” modelu projektował ktoś inny. Kadłub – dobre spasowanie, układ jezdny – jakiś żart, wieża- całkiem fajne, wyposażenie wieży – beznadzieja, tak w dużym skrócie no ale jak widać da się to skleić i jakoś to wygląda ale nie jest to przyjemne i trzeba już mieć trochę wprawy żeby jakoś to końcowo wyglądało. Rozwiązania projekcyjne są takie sobie, niektóre elementy są całkiem fajne zrobione inne są totalnie nie do zrobienia i trzeba samemu kombinować no ale się da. Podsumują model: Fajnie ale nigdy więcej takich modeli.





















































--
Wszystko da się skleić, pytanie tylko z jakim efektem.

Relacje: 4TP
Galeria: Pz.IV Ausf.J , T-34/76 , T-62 , Blücher , ZSU-57-2 , USS Hornet CV-8

 
13-01-22 18:37  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mega! Cool :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-01-22 19:43  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, jak na tyle błędów w modelu , które opisałeś to całkiem fajnie Ci wyszedł. Niestety to typowe błędy tego autora, tyczy się większości jego opracowań. Ja teraz sklejam T 14 armata i też jest kilka nie dociągnięć i braków. Miałem zamiar kupić ten model ZSU, ale po Twojej opinii odpadam, zwłaszcza , że wieża tez jest źle zaprojektowana. Gratulacje za ładnie sklejony model i wytrwałość.

 
13-01-22 22:06  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A i tak model wykonałeś świetnie. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-01-22 23:48  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
prawdziwy999     

Witam,
piękny model kolega zaprezentował.
Niestety rzeczywiście kolega się czepia nie samego modelu , co domowych plujek - mają one obecnie lepszą jakość niż szata wydruku tego modelu ;) .
Fakt , faktem - po mistrzowsku wybrnąłeś ze wszystkich opisywanych przez siebie mankamentów.

 
14-01-22 05:30  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny model. Wiem że modele tego autora wymagają że tak powiem pewnego pogłówkowania, ale są sklejalne choć sądzę że nie dla początkujących. Też mi się w tym Zsu -2 podoba ta amunicja. A byłem sceptyczny wobec listkozy extremalnej w rogach wieży. Choć akurat tego w żaden inny sposób nie dało rady zaprojektować. Ogólnie po twoim modelu jednak się napaliłem. Wcześniej ktoś wrzucił też galerię i tam albo było za dużo światła na fotkach albo retusz nie idealny i nie podobało mi się. A na twoim wyrobie jest oki.

 
14-01-22 11:10  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

ZARĄBISTY !!! Według mnie naprawdę fajnie Ci wyszedł. Tym bardziej,że w wycinance jest sporo niedociągnięć.Zwłaszcza podoba mi się wnętrze tej wieży. Szkoda,że nie pokusiłeś się o zrobienie tego kosza z tyłu na łuski z siatki - wyglądałoby to jeszcze lepiej. Ale i tak fajny kawał kartonu :)
Mam tą wycinankę i przeglądałem ją kilka razy,ale nie zauważyłem różnic w odcieniu koloru. Może to zależy od konkretnego egzemplarza? Mam np dwie wycinanki KUB-a z Angrafu i każda ma inny kolor i to dosłownie - inny kolor,a nie odcień .

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-01-22 15:10  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Gratuluję tego ładnie wykonanego modelu. Niestety, z powodu jej niedostępności nie mogę odwołać się do swojej galerii modelu samobieżnego działa przeciwlotniczego ZSU-57-2, liczącego już grubo ponad 45 lat. Model tego pojazdu wykonałem na podwoziu zakupionego w dwóch egzemplarzach MM nr 3/1973 z wycinanką czołgu T-54, projektując samodzielnie wieżę, na podstawie niewielu dostępnych materiałów, gdyż wówczas, w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku sprzęt ten był jeszcze na wyposażeniu LWP, a internetu i komputerów jeszcze nie było :-).

,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
14-01-22 15:26  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Czad, model robi wrażenie i bardzo mi się podoba, i te listki na wieży perfekcyjna robota :) Gratulacje

 
17-01-22 23:35  Odp: [G] ZSU-57-2 Angraf 1:25
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Sławek, skoroś taki model w latach 70-ch zrobił, toś naprawdę był mi zaimponował! Od razu skojarzyło mi się "Na poligonie i defiladzie", ale tam poziom szczegółowości pozwalał zrobić co najwyżej model blokowy, a u Ciebie... Fiu fiu, jak to mawiał wróbelek Ćwirek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024