FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
15-01-24 10:34  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Oglądacze, dołączając do chóru zachwyconych,
chciałbym zwrócić uwagę Szanownych Panów na zdjęcia tego modelu.

Ostre i wykadrowane, widać co ma być widać.

Zwracam sie z apelem, oprócz mlaskania i szczęk zbierania bierzcie przykład Panowie !

Litości ! kadrujcie chociaz, te niewyrazne i z daleka, segregujcie do kibla a nie na Forum !


no tera to se nagrzebałem, zaraz mie tu zjedzą

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (15-01-24 11:37)

 
15-01-24 10:52  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Brystol zgadzam sie z Toba w pełni. Relacje StuGa nie tylko się świetnie czyta ale też świetnie ogląda. StuGu świetnie rozumie, że modelarstwo opiera się w dużej mierze na bodźcach wizualnych i przykłada się do robienia świetnych fotek. StuGu szanuje przeglądających jego relacje. Bądźmy jak StuGu :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-01-24 11:33  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

i jeszcze jedno, w przeszłości, w różnych wątkach było tu słychać wymówke "ja modelarz a nie fotograf"

To już dawno sie zbyło, dzisiaj byle gimbus potrafi swoja morde ostro i wyraznie wstawic do sieci.

zdjecia tutaj pokazane robione są canonem z 2005 roku, nie trzeba mieć ino chcieć

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (15-01-24 11:37)

 
15-01-24 14:43  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O ja Cie... kosmiczne te gąski :)

 
15-01-24 14:49  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zdarzyło mi się raz pod wpływem nie ukrywam Twoich relacji zrobić samodzielnie od podstaw (znacznie, znacznie prostsze) gąsienice co przypłaciłem budzeniem się w nocy z krzykiem, depresją i nieudaną próbą samobójczą przy pomocy ostrza AK 3 ;-)
Z tym większym więc podziwem a nawet nabożną czcią oglądam przedstawione tu efekty Twojej pracy
bo krótko mówiąc....przekracza to k.....a ludzkie pojęcie! :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-01-24 17:05  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Długo kazałeś czekać na kolejną aktualizację, ale było warto. No i to , co pokazałeś pochłania czas...
Co do zdjęć - właśnie, są najwyższej jakości!
Ale takie można wykonać obecnie niemal każdym nowym smartfonem, ba! można je jeszcze dopieścić...
Trzeba tylko chcieć, a nie szukać wymówek...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-02-24 17:33  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Chyba ze względu na nabyte kompleksy przy oglądaniu tej relacji przestanę kleić modele...Efekty i precyzja powalają!!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
06-02-24 20:42  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie mam pytań, to co tu się wyprawia to jest magia... Znaczy Stug :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
06-02-24 20:59  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A już myślałem, że aktualizacja relacji...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-02-24 21:00  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no ja też...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-02-24 08:58  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Spokojnie, już niedługo kolejne wejście antenowe - ale szału jakiegoś nie ma jeśli chodzi o postępy:-)
Zdecydowałem się na zęby z wycinanki i teraz nad nimi siedzę.
To ostatni tak upierdliwy proces przy gąsienicach:-0

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-24 13:48  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak, jak zapowiadałem, mała aktualizacja dotycząca upierdliwych prac przy gąsienicach.

Ostatnimi elementami kartonowymi do zrobienia były zęby.
Początkowo zamierzałem wykorzystać również lasery, ale różnice wymiarów były zbyt duże:-)

Po ich podklejeniu i wycięciu, trzeba było doprowadzić je jeszcze do jako takiego wyglądu - zaokrąglić kanty, zeszlifować boki i sprawić, by w miarę prosto stały. Nasączyłem więc każdy ząb cyjanoakrylem i pracowałem mozolnie przez kilka dni.

Potem już sama radość - przyklejanie zębów do ogniw lekko rozwodnionym wikolem, starając się zachować je w prostej linii.





Efekt widać:-)
Pozostało jeszcze wzmocnić łączenia za pomocą czarnego CA (żeby lepiej widzieć, gdzie umieszcza się klej:-)) i można będzie stwierdzić, że gąsienice w swej kartonowej formie są gotowe:-)

Teraz to wszystko jeszcze pomalować, przybrudzić, założyć i osiwieć do końca:-)
Ale na to przyjdzie jeszcze chwile poczekać:_)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-24 14:02  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Jestem pełen podziwu:)
Warto było czekać na kolejną odsłonę :)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
19-02-24 14:08  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Pod wpływem Twoich relacji skusiłem się kiedyś na wykonanie samodzielnie o wiele PROSTSZYCH gąsienic no bo cóż to za sztuka jak się patrzy na tę łatwość i lekkość wykonania tego co tu tworzysz. Tak myślałem.Trochę cierpliwości i gotowe. Tak mi się wydawało.Do dziś przyjmuję silne środki antydepresyjne po tym incydencie ;-) a widząc a w zasadzie nie widząc tej poprzeczki niebotycznie wysoko wyniesionej w tej relacji
idę zwiększyć dawkę :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-02-24 14:22  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co tu się wyprawia... To jest miazga. Pełen podziw za precyzję wykonania i cierpliwość.
A tak swoją drogą, to zastanawiałem się, dlaczego Stary od czasu Kominterna nic nam nowego nie pokazał
Teraz już wiem, czyja to wina...StuGu ;))

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-02-24 14:27  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Istne szaleństwo, super wyszły :)

 
19-02-24 14:58  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

och, ach, ach i och!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
19-02-24 15:20  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie przesadzajcie, widziałem lepsze:-)
Zęby, jak każda ręczna robótka, posiadają wiele niedoskonałości w postaci różnych rozmiarów - w skrócie, nie są jednakowe:-) Na szczęcie patrząc na średnią wieku oglądających, może niewielu to zauważy:-)

mario9 - dobrze Cię znowu widzieć w moich skromnych progach:-)

stary - może i Twoje gąski w Kominternie były prostsze, ale za to sklejone tak czysto i tak perfekcyjnie, że namawiam do ponownej próby z czymś na gąsienicach:-) Wszystkie zdjęcia z Twojej relacji znam na pamięć, a pooglądałbym coś, co znowu obije mi ryja:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-24 15:30  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe turbodzik: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
19-02-24 16:21  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pełna zgoda. Te gąski Starego to też był majstersztyk. Zresztą cały Kominetrn taki był. I Agassiz też. Tym bardziej szkoda, że Stary nic ostatnio nie pokazuje.
Sorki za OT, StuGu.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-02-24 17:08  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przepraszam gospodarza tematu za wpis nie na temat ale chciałbym odpowiedzieć Spychaczowi jeśli można.
Mam 95 % ukończonego modelu który miał być rozruchowy ale oczywiście zacząłem kombinować i sobie utrudniać...utrudniać i utrudniać. A że miał być banalny to nawet nie chciałem nikomu głowy zawracać relacją.
Będzie tylko galeria niebawem na dowód że jeszcze dycham ;-)
StuGu jeszcze raz sorki.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-02-24 18:50  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za kolejny odcinek wytrącający kawę z ręki...
Ale...
Zęby są moim zdaniem...za duże...Chodzi mi o wymiar „wzdłużny” , wzdłuż ciągu całej gąsienicy. Obawiam się, że ich wielkość ( długość ? ) uniemożliwi ułożenie się na kole o mniejszej średnicy... Nie będą się o siebie „zapierać” przy zwijaniu w łuk...?
Ale jeśli gąsienica ułoży się bez przeszkód na całym ciągu w gotowym modelu, to możesz mój wpis skasować ;-)
A ja będę mógł przeprosić ;-)

Zrobisz próbę...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-02-24 19:22  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mariuszu - nie lękaj się, z zębami wszystko jest w porządku:-) Kołami, na których się zawijają, są koła napędowe i napinające. Ich średnica jest na tyle duża, że gąsienica spokojnie się zawija na ich obwodzie, a między zębami zostaje jeszcze trochę miejsca:-)
W dodatku rozstaw ramion zębów musiał pasować do otworu na środku ogniwa:-)

Popatrz na fragment prawdziwej gąsienicy:



Pomijając inny, trapezowy kształt przekroju poprzecznego, można przymknąć oko na te moje dziadostwo:-)
Zęby są nawet szersze niż w u mnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-02-24 19:47  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O! I to jest to! Zdjęcie oryginału. Teraz wszystko jasne. Wszystko pod Twoją fachową kontrolą i perfekcyjnym wykonaniem!
Przepraszam za ferment... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-04-24 23:06  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Całe wieki mnie tu nie było :( STUG jeszcze widzę podniosłeś poziom :) Super robota :) Kółeczka mnie powaliły !

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
17-04-24 18:35  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Jazzu194   

Coś pięknego

 
18-04-24 06:58  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak to się Wam podoba, to zaczekajcie na kolejną aktualizację, to Wam kapcie pospadają :D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-05-24 14:22  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie po kolejnych kilku miesiącach przerwy, która przerwą jadnakowoż nie była:-)
W temacie budowy StuG-a dużo się działo, chociaż leń modelarski również dawał znać o sobie:-)
Zbyt długo trwające prace przy budowie często powodują zmęczenie "materiałem" i po prostu się nie chce - tajemnica poliszynela została w końcu ujawniona:-)

Ale zdarzały się momenty, w których wena kazała mi kontynuować to, co zacząłem, żeby wstydu na wsi nie było:-)

A oto, co wyszło:-)


Wloty powietrza





Wykorzystałem tutaj siatkę ABER S09 - https://agtom.eu/siatki-i-plyty/312474-aber-s09-siatka-075-x-075-mm.html, która pomalowana została czarnym podkładem, a potem przetarta pędzlem odpowiednimi kolorami kamuflażu.
Siatkę wkleiłem w środek wyciętej ramki, starannie wycinając, by nie pojawiły się jakieś niepożądane szpary. Dodałem mocowania i kilka śrubek.


Mechanizm napinający



Na pewnym etapie olałem je, bo miałem na nie inny pomysł, który potem skutecznie zniechęcał mnie do powrotu nad ich wykonaniem. Niby prosty drut, kilka elementów, a jak tylko siadałem z zamiarem ich wykonania, to mi przechodził entuzjazm.
Ostatecznie udało się coś wyrzeźbić, zmieniając nieco osłony na takie imitacje imitacji gumowej harmonijki:-) I tak z tego niewiele będzie widać, więc jest to ostatnia okazja, by pokazać element już gotowy. Z drugiej strony jest podobnie - nic szczególnego:-)

Gwoli ścisłości brakuje jeszcze jednego elementu, którego w modelu nie było - tulei z otworem, przez który przechodziła ta "wajcha".
Dorobię je w momencie, gdy ustalę ostatecznie odległość kół napinających od boku wanny oraz odpowiednim naciągu gąsienicy, które też mam zamiar wykonać przy pomocy tych kół.



Osłona wyrzutnika granatów dymnych





Natchniony przez Tomka podczas budowy jego hybrydowego modelu StuG-a Ausf. E, postanowiłem odciąć wykonane na początku budowy zamknięte od dołu i góry pudło i wykonać osłonę wyrzutnika granatów tak, by bardziej przypominała oryginał. Przede wszystkim zrezygnowałem z dolnego zamknięcia elementu, a w środek wstawiłem stelaż z miejscem na granaty, a właściwie ich nędzne imitacje:-)



Najbardziej z tego wszystkiego będzie widać te łańcuszki - głównie z ich powodu postanowiłem wykonać to wszystko od nowa:-)
Wykorzystałem gotowy produkt marki Trumpeter - https://plastmodel.pl/43841-trumpeter-08010-30cm-universal-fine-chain-s-size-06mmx10mm-lancuszek-modelarski o najmniejszych, sensownych wymiarach oczek:-)



Gąsienice



Wcześniej pokazywane gąsienice zostały pomalowane najpierw czarnym Surfacerem 1500 od Mr. Hobby, a potem mieszanka trzech farb Tamiya - szarej, brązowej i metalicznej. Niestety, tej ostatniej nie wymieszałem chyba zbyt dobrze, bo w dużym powiększeniu widać pojedyncze metaliczne drobiny, ale praca nad gąsienicami wymaga jeszcze trochę pracy, więc ostatecznie powinny wyglądać lepiej:-)

Przepraszam za jakość tego zdjęcia - nie potrafię oddać faktycznego obrazu tego koloru - wygląda jakby był porowaty jak pięta starej baby:-)


No i truskawka na torcie, czyli....

Ryfle na błotnikach







Od dawna zastanawiałem się, jak podejść do tych błotników -zostawić je tak na płasko nie wypadało, bo nie było by to spójne z resztą elementów "3D" na modelu.

Wybrałem metodę naklejania cienkich paseczków, aby zakryć miejsca oznaczone na błotnikach. Ile ich dokładnie było - nie wiem, ale w sumie liczba ich oscylowała w granicach 1400-1600 elementów.

Pseudo-ryfle, których notabene kształt powinien być chyba nieco inny wycinałem z zapasowych części, wcześniej te części impregnując rozrzedzonym lakierem olejnym Revell-a. Nawet jednak taki zabieg nie zapobiegł rozwarstwianiu się kartonu i odpadania wierzchniej, kolorowej warstwy paseczków w momencie dotknięcia ich modelarską łapą:-)

Mimo, że przypadków takich było w sumie niewiele, to były upierdliwe - albo usuwałem uszkodzony pasek, albo znalezioną warstwę kolorową przyklejałem ponownie na swoje miejsce:-)

Po przyklejeniu wszystkich ryfli, ponownie potraktowałem całość rozrzedzonym lakierem bezbarwnym, aby zapobiec uszkodzeniu i odklejeniu się ryfli. Sytuacja z odklejaniem powtórzyła się, choć były już to tylko pojedyncze incydenty.

Ryfle trzeba było jakoś wyretuszować.
Malowanie krawędzi prostokątów o wymiarach 2x0,4 mm nie miało wielkich szans powodzenia, więc retuszowałem już przyklejone elementy. Poprawiłem nieco kolor farb do retuszu i jakoś poszło, ale cała operacja przyklejania i retuszu ryfli zajęła mi chyba z 3 tygodnie:-)
Czy było warto - oceńcie sami. Ja się cieszę, że mam to za sobą.
A była to ostatnia powazna przeszkoda przed etapem składania wszystkiego do kupy:-)

Ale to już pewnie w następnym odcinku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-05-24 15:28  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No ryfle zrywają beret. Za nie powinieneś dostać nagrodę w postaci bukietu odpowiednich recept.

Możesz zrobić jeszcze większe zbliżenie? Jak to retuszowałeś, że nie ufajdoliłeś całości?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
11-05-24 16:12  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Te ryfle... leków mi nie starczy chyba... super są :) I pomysł na przerobienie wyrzutni granatów, też mi się bardzo podoba :)
Czekam na więcej :)

 
11-05-24 17:19  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dwa razy musiałem przeczytać o tych ryflach ! Szok i podziw jednocześnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-05-24 17:48  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, a może to kupione i pomalowane ?

no bo przeciez nikt zdrowy na umysle nie tracilby cennego czasu na takie tam jakies z papieru ścinki panie pojedyńczo,

Przeciez to se można oko pencetą wydłubać !

a jesli to rzeczywiscie samemu dłubane, no to panie beznadziejny przypadek papierowego bierdolca, ostatnie stadium :))

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
11-05-24 18:30  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Grześ, że Ty normalny nie jesteś, to już dawno wiadomo, ale że do tego stopnia, to chyba nie przypuszczałem :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-05-24 18:35  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Chyba przy budowie Tygrysa P ktoś sugerował mi, że jedynie ryfli mu brakuje na błotnikach. Uznałem to wtedy za kompletne szaleństwo by je robić samemu. No ale jak widać można zrobić wszystko i w sumie, w tym przypadku, nie ma się co dziwić. Patrząc na Twoje poprzednie prace StuGu to można się było tych ryfli spodziewać :-) A sama robota na najwyższym poziomie jak zwykle.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
11-05-24 18:43  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ooo, widzę, że u Stuga wszystko w normie, jest pierd..lnięty jak dawniej a nawet bardziej... ;-)

ps. Ryfle super, bez sensu, ale super.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (11-05-24 20:38)

 
11-05-24 20:26  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nooo, choroba nie wybiera i ewidentnie jest coraz gorzej. Niesamowite.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-05-24 20:51  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo mi się podoba to, co pokazałeś do tej pory!

Piękne to jest.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-05-24 20:53  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Twoja truskawka na torcie zniszczyła system, szacun!

--
http://messer.cba.pl

 
11-05-24 21:16  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzechu? Czy Ty jesteś chłopie normalny??
To przecież jakiś obłęd...

--
GG 6801515

 
11-05-24 21:44  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jaki normalny ????
Jaki obłęd???

To przecież standard u tego Typka ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-05-24 22:13  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ja nie wiem co by tu trzeba zrobić żeby to przebić.
1600 ryfli? Żeby choć krzywe były to bym spał spokojnie bo widział bym w tym czynnik ludzki. A tu jak od sztancy!
I pomyśleć że okrętowcy lamentują bo mają zrobić dziesięć takich samych działek. Żenada ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy








Post zmieniony (11-05-24 22:17)

 
11-05-24 23:47  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja myślałem, że dłubanie dwóch silników po 560 elementów każdy jest porąbane... To chyba tylko modelarz zrozumie po co się to robi. W niektórych plastikowych modelach jest to toporniej wykonane niż Ty zrobiłeś w kartonie. Tylko zdradź sekret jak Ty je tak powtarzalnie ułożyłeś??? One wyrysowane już tam były czy jak?

Słuchaj, zadzwoniłem gdzie trzeba, na poniedziałek weź te ryfle i o 8:15 masz wizytę o tu:

Psychiatryczna Izba Przyjęć
Strona główna / Jednostki szpitala / Szpital, ul. Mączna 4 / Izby Przyjęć: / Psychiatryczna Izba Przyjęć
Pawilon 5, wejście C, parter

Coś wspomnieli, że koszulę jakąś wezmą na długi rękaw, nieważne, przymierzysz... :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-05-24 06:32  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Po prostu pozamiatał;)
Jestem w lekkim szoku. Już myślałem, że w pewnym wieku ludzie się rozleniwiają, a tu niespodzianka.
Dla mnie rewelacja:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
12-05-24 10:01  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przyklejenie ryfli to pikuś. Z odpowiedniego papieru, klejone na BCG a potem fuknięte z aero - spoko.

Ale zrobienie tego z części z wycinanki, gdzie karton się rozwarstwia, wskazuje na bardzo poważne zaburzenia osobowości, graniczące z tendencją do masochizmu lub innych podobnych zaburzeń.

Retuszowanie to już nic innego jak skutki uboczne choroby.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
12-05-24 10:23  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, srogo: ]
BTW, mam dla Ciebie adekwatny kawałek, może Ci się przyda
https://youtu.be/nO9aot9RgQc?list=RDnO9aot9RgQc

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2




Post zmieniony (12-05-24 11:09)

 
12-05-24 13:27  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Łomatko...
Potem na konkursie szuka się jakiegoś dużego modelu, a tu okazuje się, że to maleństwo... I to z takimi szczegółami...
Choć gigantyczny raster druku na elementach sugeruje ten „szwindel”...
Szacun anyway...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-05-24 14:06  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Łosiem lat Poolki i Poolaaacy.... byli pozbawieni dostępu do specjalistycznej psychiatrii przez pewną hołotę, ... a potem mamy to co mamy na załączonym obrazku.
I to chyba jedyny pozytywny aspekt, że wariaci nadal są wśród nas.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-05-24 17:48  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest czad. Ok, z Twoją prezycją, czystością i cierpliwością już się jakoś pogodziłem ;) Ale jak udało Ci się wyretuszować te ryfle po przyklejeniu i nie uwalić wszystkiego wokół? No i jak to robisz, że tego retuszu w ogóle nie widać? Kolory dobrane są idealnie. Lepiej się już nie da! Czapki z głów!

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024