FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 46Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
12-01-22 15:00  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Telegraf maszynowy winien być tarczą na prawo (do środka). Sądzę, że były dwa - z lewej jak i z prawej strony.
Żyrokompas - winien być ustawiony nie w pionie a poziomie (tarcza).

 
12-01-22 19:01  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przyznaje, że mocno bym się tym szpejem nie przejmował, bo przez te wizjerki, nie będzie nic, dosłownie NIC widać.

 
13-01-22 11:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ryszard dziękuję za cenne uwagi :)
Opierałem się głównie na tym:



Jeśli oba to żyrokompasy, to oba są w jakimś stopniu pochylone.

Jeden telegraf maszynowy raczej był ustawiony tak, jak ja dałem (sądząc po układzie okien)



Może to jest drugi? Ten rzeczywiście byłby tarczą do środka.



Link do całego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=0YvpcsCqHCY

Karas oj tam, coś tam widać... xD Co prawda, nie przeszkliłem szybek :P



Pozdrawiam

--

 
13-01-22 11:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Karas, tu są jednak większe okienka niż w Suffolku, więc coś będzie widać.

Cordel, mam mieszane uczycia do tych zagięć nadbudówki bez zaznaczonej linii (ostatnie zdjęcie). Odstaje to jakością tak szczerze do twojej poprzedniej pracy, jakies takie łamano-zaokrąglone.. Może spróbuj rozciąć, sfazować krawędzie i połączyć na ostro?

 
13-01-22 13:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Może i macie rację, szczególnie te od frontu są całkiem okazałe. Choć nadal uważam, że takie wnętrze to tylko dla satysfakcji samego modelarza.
Wykon, jak zwykle, petarda: ]

 
13-01-22 13:52  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście przez tak małe okna ledwo co będzie widoczne ale... skoro tak dbasz o szczegóły to nie widzę powodu by i we wnętrzu mostka te kilka przyrządów nie było zgodne z oryginałami :-)
Żyrokompas zawieszony jest na kardanie i się buja. W stanie spoczynku tarcza jest ustawiona poziomo.
Na 100 % na wszystkich większych jednostkach pływających są dwa telegrafy maszynowe - po lewej i po prawej burcie. Tarcze są po obu stronach.
Na ostatnim zdjęciu widoczna skrzynka ukośnie zamocowana to tablica z przełącznikami elektrycznymi.
Sternik nigdy nie miał krzesła/fotelu - ewentualnie oparcie na plecy (listwy na szocie za nim tzn. na ścianie.).
Stół i fotel, który zrobiłeś to zapewne elementy kabiny nawigacyjnej, która była za ścianą sterówki.
Za sternikiem był w poprzek od burty do burty szot a w nim wejście zasłaniane ciemną kotarą do kabiny nawigacyjnej.
Nad żyrokompasem na suficie urządzenie z czarnym okrągłym elementem z przodu to jak sądzę ekran wyświetlający różę wiatrów dla sternika (może jest to przechyłomierz ?)
Powodzenia w budowie tak pięknego okrętu !

 
15-01-22 19:23  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Fantom oczywiście masz rację, nie wygląda to zbyt dobrze. Taka prawda, że przez kilkanaście lat lepienia nie nauczyłem się jeszcze poprawnie zaginać kartonu :D Może dlatego, że większość siatek właśnie rozcinam i sklejam z powrotem?
W przypadku tej nadbudówki zrobiłem odstępstwo, bo skusiły mnie jej dość rozwarte kąty. Wyglądało to na pikuś, a i tak nie wyszło jak należy :P

Sklejałem chwilę temu takie pudełeczka, jak widać dwie różne techniki i dwa różne efekty końcowe xD Oj, trzeba będzie jeszcze poćwiczyć...



Ryszard dzięki za wyczerpujący opis :)
Trafiłem w jednej z książek na taki rysunek- co prawda to z Trieste i to dość wczesnego, ale na Trento mogło wyglądać to podobnie.



Wokół wieży dowodzenia są poustawiane jakieś ustrojstwa, ale czy są to siedziska? Szczerze, dałem je tam wcześniej trochę "z du*y".
Za nią w tłumaczeniu jest jakiś "salon żeglarski"- czyżby synonim do kabiny nawigacyjnej? Stolik pewnie ze sterówki wywalę, skoro jego miejsce było gdzie indziej.
Krzesełka pewnie zostaną.
Prawdopodobnie dodam w projekcie drugi telegraf i dam te tarcze z obu stron. To maleństwo pod dachem chyba już odpuszczę :P

Wracając do lepienia. Czasem, by pójść dalej, trzeba wcześniej zrobić mały krok wstecz :P
Nadbudówka z barbetą 2.0 xD Budowę drugiej wersji wymusiło wcześniejsze przestawienie przedniego filara. Pojawiły się również drobne zmiany w kamuflażu.





Pozdrawiam

--

 
20-01-22 11:56  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
eine kleine aktualke :P

Jakieś pomosty(sygnałowe?) po bokach nadbudówki. Strona prawa:



Strona lewa:



Przebieg kamuflażu na nadbudówce po prawej stronie był sporą zagadką i długo zastanawiałem się, jak go poprowadzić. Kolorowe plansze w większości proponują coś takiego:



Patrząc między innymi na tę fotkę można odnieść wrażenie, że szło to jednak troszkę inaczej.



Na razie wyszło mi coś takiego. Mimo braku "ciągłości" plam wydaje mi się, że ma to jednak jakiś sens... :P



Później wprowadziłem jeszcze jedną, drobną zmianę, ale o tym już innym razem.

Zastanawiam się jeszcze, czy za tym pomostem kontynuacja czarnej "trójkątnej" plamy ma sens. Może logiczniej by to wyglądało, gdyby pomalować to w całości na jasnoszaro? Po drugiej stronie nadbudówki jest podobna sytuacja...
Może po prostu dorobię wersje alternatywne xD

Pozdrawiam

--

 
24-01-22 11:06  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
przed przyklejeniem kolejnego, mniejszego pomościku trzeba było skleić jakąś lornetę (później ciężko byłoby ją tam wcisnąć).
Co prawda, dowodów na jej istnienie w tym miejscu jeszcze nie znalazłem, ale na planach rozrysowana była, więc zrobiłem xD
Najwyżej będzie można tego czegoś po prostu nie wykonać.

Małe to dość, ciężko było złapać ostrość :/





Dłubie się również druga strona nadbudówki :)



W sumie, uzbierała mi się ponad setka zdjęć, a nowe też dość systematycznie przybywają xD Może przez pewien czas spróbuję podrzucać zdjęcia częściej :P

Pozdrawiam

--

 
27-01-22 11:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
kolejny drobny wpis :) "Domek" coraz bardziej kompletny.





Jakaś mała przybudówka z tyłu, doklejana osobno.



Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 46Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024