FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-03-11 13:50  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
gratuluję sympatycznego okręciku, czysto wykonanego:) Fakt - łysy bez relingów ;)
@marek1 - okręt jako poligon jest fajny - tym bardziej, że skala okrętu (wg moich wyliczeń) wychodzi.. 1:144. Jak na model kartonowy.. lekko dziwna :)
Sam zacząłem dłubać przy okręcie typu 912 (też z MM), a oba są tego samego autora i bazują na tym samym kadłubie (przynajmniej w wycinance) - chcę go odrobinę zwaloryzować. Niedługo premierowa (moja) relacja.

Pozdrawiam,

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
18-03-11 20:06  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Fajnie, że się podoba :) Co do uwag, do odpowiem tak. Okręt powstawał z myślą o galerii 50 lat MM, zatem założyłem, że wykonam go dokładnie tak, jak przewiduje opis wycinanki. W instrukcji nie ma słowa o relingu i olinowaniu, zatem w modelu też ich nie ma. Takie małe wytłumaczenie mojego lenistwa ;) Z tego względu również nie wykonywałem żadnych dodatkowych elementów i nic nie zmieniałem w wyglądzie oryginalnych części - jak bym maił poprawiać tak stary model, to bym go chyba szybciej od nowa wykreślił. Mam nadzieję, że te moje pokrętne tłumaczenia spotkają się ze zrozumieniem i brakiem nadmiernej krytyki ;)
Ponieważ na okrętach się nie znam, więc poproszę Cię stary o wyjaśnienie w kwestii oświetlenia pozycyjnego, bo nie bardzo wiedziałem jak je zrobić - słabo jest to pokazane na rysunku. Z czego można wykonać takie obrębienie, no i jaki ten zielony powinien być - może być przykład zdjęciowy ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
20-03-11 20:51  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Rafał:
przedstawię o co chodziło staremu - chodzi o to, że na odwrót przykleiłeś światła - na lewej burcie powinno być zielone, nie czerwone.
A jak ono powinno wyglądać przedstawię na przykładzie okrętu późniejszego typu - 912M


Pozdrawiam,

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
25-03-11 23:29  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
asasins1998 

 - 3

Plewus napisał bezmyślnie: "przedstawię o co chodziło staremu - chodzi o to, że na odwrót przykleiłeś światła - na lewej burcie powinno być zielone, nie czerwone."

NA LEWEJ BURCIE ZAWSZE ŚWIATŁO CZERWONE!!! Żeby intuicyjnie pamiętać po lewej masz serce, a serce zwykle rysuje się jako czerwone.
Kolego Plewus - pomyliła ci się lewa i prawa burta. Pokazana fotka to oczywiście PRAWE światło burtowe widziane w sektorze od dziobu do półburty .A staremu chodziło wyłacznie o sektor widzenia świateł burtowych - zasłona powinna być ZA lampą a nie przed nią.


Pozdrawiam tata Asasina.

 
26-03-11 09:53  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamietaj marynarzu mlody lewa burta od serca zawsze czerwona !!!!
Tak mnie uczono ;-)

pzdr

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
26-03-11 14:22  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Albo lewica zawsze jest czerwona.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-01-22 12:45  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
tqlis   

Witam.

Mogę prosić o informację jaką farbę użyć na pomalowanie kadłuba?
Chodzi mi o kolor pomarańczowy i szary. W moim mieście nie ma sklepu z takimi farbkami i muszę zamówić, a na odległość ciężko jest ustalić kolor.
Bardzo proszę o informację w jaki sposób Pan poprawiał kontury na czarny kolor? Czy było to robione jakimś pisakiem przed sklejeniem np nadbudówki?

Zaczęliśmy z synem ten model i musieliśmy potraktować kadłub szpachlą :(.

Post zmieniony (24-01-22 12:47)

 
24-01-22 14:37  Odp: [Relacja/Galeria] Okręt patrolowy WOP MM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Lata temu też go sklejałem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024