FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
06-02-22 10:37  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów.
Malowanie modelu definitywnie zakończone. Pora na galerię i kilka słów podsumowania.
Budowa potworka (nie licząc wieży wykonanej 10 lat temu) trwała 9 miesięcy. Malowanie coś koło 1,5 miesiąca. Oczywiście czas ten można było skrócić kupując gotowe części - no ale po co sobie ułatwiać pracę :).
Model jak wiecie jest darmowy i jak na tą formę udostępniania bardzo zdetalizowany. Jedynie koła nośne odstają od reszty - są zbyt uproszczone.
Części do poprawki - w stosunku do projektu autora to: zbyt szerokie błotniki i co za tym idzie konieczność przerobienia pojemników; osłony peryskopów; system napinania gąsienicy; zgarniacze błota zamocowane na kołach napędowych; klakson; karabiny.
Całe szczęście, że miałem w swojej kolekcji model KW1 od Answer, który został dawcą wszystkich powyższych części. Problemowa była też odległość poszczególnych kół od kadłuba.
Gąsienice to osobna historia. Jak pisałem wcześniej nie mogłem się zdecydować na konkretnego producenta. Najlepsze gąski do tego pojazdu posiada w swoim asortymencie Piterpanzer - no ale to nie karton. Przyznam szczerze, że byłem już o krok od ich zakupienia.
W założeniach projektu chciałem aby gąski były wycinane laserowo - nigdy wcześniej nie pracowałem z takim materiałem. Jedyne co nie podobało mi w tych gąskach (podglądając inne relacje) to bardzo "uboga" strona wewnętrzna. Po pomalowaniu taka gąska wygląda jak jeden pasek. Chcąc uniknąć tego efektu porozcinałem paski na pojedyńcze ogniwka i przeszlifowałem ich brzegi. Kolejnym elementem, który moim zdaniem słabo wychodzi w gąskach laserowych są grzebienie. W oryginale były to stożki z pustą przestrzenią w środku a w laserach dostajemy płaskie trójkąty.
Tutaj podziękowania dla forumowicza QNia za udostępnienie (wieki temu) swoich projektów :)

Galeria:












--
Pozdrawiam
Spike

 
06-02-22 10:48  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Piękny model. Malowanie robi ogromne wrażenie.

Gratuluję!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
06-02-22 12:43  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Genialny, naprawdę GENIALNY model. Rewelacyjny "karton", spawy, dodatki, smaczki, a malowanie... zresztą wiesz sam. Tak jak nie mogłem doczekać się galerii, tak teraz nie mogę doczekać się, żeby osobiście pogratulować. Coś pięknego Spike...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-02-22 13:37  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękny model, genialne malowanie, jedyna rzecz wymagająca poprawy to rury wydechowe.
Osłony te były pancerne, tak grube, że nie rdzewiały, za to były solidnie oplute olejem zawartym w spalinach.
Gdyby nie limit Fotosika to bym wrzucił zdjęcie podobnych osłon na poznańskim, jeżdżącym IS-2. Oryginalna farba zachowana do dziś i bez rdzy.
Do tego modelu dla Michała Rafalskiego "rzeźbiłem" 3 figurki, bo tamten model bazował na historycznych zdjęciach. Czy planujesz jakieś oznaczenia do swojego pojazdu?


--

Post zmieniony (06-02-22 13:41)

 
07-02-22 19:29  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję panowie za wszystkie wpisy. Cieszę się, że model się podoba.
Malując potworka wzorowałem się na filmikach nagrywanych przez modelarzy plastikowych. Zdaję sobie sprawę, że wygląd niektórych elementów (jak np. rur wydechowych) jest przekłamany ale moim zdaniem właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
Kolor tych elementów ma właśnie przełamać tą monotonię zielonej bryły. Akurat dla mnie jest to swojego rodzaju wisienka na torcie.
Jakby się tak bardziej zastanowić - to wszystkie techniki malowania jakie zastosowałem (np. modulacja kolorów) są nienaturalne i mają mało wspólnego z realem. A jednak w modelarstwie się to sprawdza :)

Piterpanzer: Bardzo chętnie zobaczyłbym jak te osłony wyglądają w realu :);
Oznaczeń nie planuję ale rozmyślam nad wyglądem podstawki pod model. Nawet zacząłem coś działać w tym kierunku.

--
Pozdrawiam
Spike

 
07-02-22 20:02  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Spike - model bardzo fajny, bardzo ładnie pomalowany, z wyczuciem - wygląda naprawdę znakomicie:-) Ogromne gratulacje.
Też podglądam mistrzów "plastikowych", bo od każdego, a najbardziej od tych najlepszych, można się wiele nauczyć.
Jednakże mam inne zdanie, jeśli chodzi o chodzi w tym wszystkim o to, by było efektownie, a nie zgodnie z prawdą:-)
Chociaż to zawsze wizja wykonawcy - kunszt sie broni sam:-)
Wielu modelarzy plastikowych jest zapatrzonych w jedynie słuszny ciąg działań, robią model za modelem jak od sztancy, według jednego schematu. Oczywiście równie wielu potrafi wyczarować istne majstersztyki - dlatego też podglądam chłopaków na Youtube czy na forach:-) Często wyglądają te prace komiksowo, ale mówię to z własnej perspektywy, bo sam pewnie lepiej bym nie potrafił:-)

Ale podstawkę do tego modelu bym chętnie zobaczył:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-02-22 20:02  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Odezwij się na maila, to prześlę zdjęcia osłon oraz historyczne, które może będą weną do budowy podstawki.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-02-22 21:05  Odp: [R/G] Czołg KW-2 model darmowy
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie wykonany, brudzenie delikatne i ze smakiem.

Jest co pooglądać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-02-22 22:43  Odp: [R/G] Rosyjski czołg ciężki KW-2 / model waloryzowany
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Spike odebrałeś maila, którego wysłałem?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-02-22 00:27  Odp: [R/G] Rosyjski czołg ciężki KW-2 / model waloryzowany
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterpanzer: Odebrałem i jeszcze raz wielkie dzięki. Fajne te fotki ISa2 :)

Ostatnio pracowałem nad podstawką do KW2. Jako, że nie mam doświadczenia w tej materii postanowiłem zacząć od czegoś prostego - droga, trochę trawy, parę kamieni.
Ulepiłem coś takiego. Nie wygląda to jakoś efektownie na tym etapie. Jak widać bazę stanowi ramka do zdjęć zakupiona w pewnym szwedzkim sklepie :) Docięty kawałek styropianowej płyty został odpowiednio uformowany a następnie pokryty cienką warstwą masy papierowej.
Następnie na całość poszła warstwa brązowej fugi oraz trochę piasku i kamyków. Trochę było zabawy ze śladami gąsienic - nie chciałem używać modelu do ich robienia na podstawce więc wyszło jak wyszło. Postanowiłem jednak nie poddawać się i dokończyć dzieło :)
Zawsze to jakaś nauka na przyszłość.



Aktualnie testuję zrobioną domowym sposobem sadzarkę do trawy elektrostatycznej. Postaram się jutro wrzucić parę fotek z postępów prac.

--
Pozdrawiam
Spike

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024