FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-01-22 21:04  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

FOTOSIK ożył, więc zamieszczam zdjęcia z kolejnego postępu prac. Powstało prawie całe łoże pod armatę. Ta część zabrała znacznie więcej czasu niż myślałem z uwagi na bardzo dużą ilość detali o które postanowiłem uplastycznić plany, oraz małą powtarzalność elementów. To tego sporo schodzi na szukaniu zdjęć (praktycznie na jedną sesję klejenia połowa czasu to fizyczne klejenie, a druga połowa to grzebanie w internecie za zdjęciami). Niemniej mam nadzieję że efekt się spodoba.













I zdjęcia całości.


Pozdrawiam,
Kuba

 
24-01-22 21:41  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Osobiście bardzo podoba mi się Twoja dotychczasowa praca.
Z gąskami to faktycznie odpaliłeś petardę 😉👍 Szacunek za tak koronkową robotę!

Lawecie też niczego nie brakuje i czekam na kolejną aktualizację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia 😀👍

 
24-01-22 22:45  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie idziesz na skróty i to jest fajne:-)
A efekty fanstastyczne:-)
O gąsienicach nawet nie wspominam, bo to model sam w sobie:-)
Zreszta jak każdy podzespół. Super.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-01-22 15:51  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Przyłączam się do pochwał, elegancko prezentuje się to co wykonałeś, nie mogę się doczekać malowania :)

 
25-01-22 17:18  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dwa słowa odnośnie już wykonanych części - świetna robota !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-01-22 22:46  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć kolejna dawka uczty dla oczu. Kozak robota i czekam na więcej :) Pozdrawiam

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
01-02-22 15:47  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Panowie - bardzo dziękuję za pochwały i doping.
Prace trochę przyspieszyły.
Mam skończonego praktycznie całego FLAK-a.
Nie składałem na razie podzespołów w całość z uwagi na przyszły proces malowania. Jak przymierzyłem osłony i założyłem teleskopy, to stwierdziłem że w wiele miejsc nie będę miał podejścia czy to aero, czy to pędzlem. Z tego też powodu na razie zostawię to takie nieposklejane.
Zębatkę na mechaniźmie podnoszenia działa - po wielu nieudanych próbach z wycinaniem w kartonie - zrobiłem finalnie z... tretytki. Trochę nie do końca trzyma skalę, ale przynajmniej zęby są identyczne :) Mam nadzieje ze po przemalowaniu i przetarciu metalizerem będzie dobra imitacją.











Mam nadzieję że w następnym poście zaprezentuje w końcu pierwsze zdjęcia postępu prac nad ramą.
Obecnie równolegle ze sklejaniem ramy - rozrysowuję również zawieszenie kół nośnych, które w opracowaniu było potraktowane w sposób .. dosyć pobieżny :).

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (01-02-22 15:48)

 
11-02-22 11:49  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Idąc za rada STUG-a przyjąłem metodę małych kroczków w prowadzeniu relacji.
Poniżej prezentuje pierwszy etap prac na ramą - główna konstrukcja nośna.
Element w który się bałem ingerować to przód - pojazdu, a to z uwagi iż stanowi podstawę na której opierają się błotniki i nadbudówka. Postanowiłem więc przerysować ten fragment tak jak to wychodzi z wycinanki, aby potem być pewnym że góra będzie pasować.
Sposób łączenia elementów - trochę autorski, ale na szczęście wszystko się ładnie zeszło i niepowichrowało.





Następny etap prac - rozrysowanie elementów wyposażenia ramy i zawieszenia.

Pozdrawiam,
Kuba

 
11-02-22 12:03  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wygląda to bardzo estetycznie.
Z jakiego oprogramowania korzystasz do projektowania elementów?
Nie zastanwiałeś się nad zmianą tytułu? Te cuda, które pokazujesz, to praktycznie całkowity scratch.
Tylko we Flaku dostrzegłem jakieś kolorowe części, więc czy planujesz jeszcze coś wykorzystywać z wycinanki? Bo chyba nie można powiedzieć, że to model z AH, tylko Twój autorski:-)?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-02-22 16:16  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

StuGu - Do projektowania wykorzystuje programu typy CAD - rysuje wszystko na płasko.
Co do kolejnych elementów to:
1. Ostatnią znaczną ingerencję planuje w zawieszenie przednich kół skrętnych.
2. Silnik, skrzynia skrzynia biegów - będzie z oryginalnej wycinanki. Tu nie znalazłem na tyle dobrych materiałów aby się podjąć projektowania na nowo - będzie tylko uplastycznienie. Zdjęć co prawda jest dużo, ale na schematy się nie natknąłem. Ponadto zdecydowałem iż ani maska, ani drzwi boczne nie będą otwierane, więc całego przedziału silnikowego nie będzie widać. Wykonam go więc wprost z wycinanki aby przez szczeliny wentylacyjne było widać że "coś" jest w środku.
3. Całe nadwozie z wycinanki + uplastycznienie.
4. Środek szoferki - bez ingerencji - środek widoczny będzie tylko przez otwór z paki. Najchętniej to ten otwór bym jakoś też zamaskował, aby nie było widać środka, ale nie znalazłem żadnych fotografii referencyjnych jakby to można było zrobić.

Taki mam plan.

Pozdrawiam,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024