FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-01-22 13:37  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Trzymam kciuki.
Z Twoim podejściem do modeli już nie mogę się doczekać na końcowy efekt.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
08-01-22 14:19  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciekawy temat, a z racji tego, kto będzie model wykonywał, relacja jawi się jako bardzo interesująca. A może pokusisz się o wykonanie miedzianego poszycia z samoprzylepnych pasków miedzianych stosowanych przez witrażystów, tak jak w moim Victory? Wyglądałoby to rewelacyjnie. A jeśli chodzi o inspiracje, to polecam tę relację z Kogi. Wprawdzie to drewniak, ale może coś tam Ci się przyda przy budowie modelu https://www.koga.net.pl/forum/7/46359.html?hilit=cutty%20sark&start=40.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
08-01-22 19:23  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Jesli troszke poczekac, to bedzie w jednym polskim wydawnictwie "Cutty Sark" 1:100.

Post zmieniony (08-01-22 20:37)

 
21-01-22 11:15  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

A czy można coś bliżej odnoście nowego Cutty Sark w skali 1:100 ?

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
21-01-22 20:52  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Nie mam dozwolenia od wydawcy na wieciej informacji, ale juz nie dlugo czekac :D

 
23-01-22 02:45  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Też mi się coś obiło o uszy w tym temacie, tylko to było 1,5 roku temu (:

 
26-01-22 20:49  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Czas na małą aktualizację.
To, co było łatwe, szybkie i przyjemne czyli kadłub - już poza mną. Teraz zaczyna się tzw. rzeźba, czyli każdy element pochłania mnóstwo czasu i każdy kolejny jest bardzo mały. Następne duże elementy to żagle, a do tego jeszcze daleko.

Oto krótki przegląd budowy kadłuba.





Potem przyszedł czas na zdobnictwo i się zaczęło...
Ponieważ nie mam lasera, fototrawić nie umiem, a zdobienia trzeba zrobić - przyszło je wyciąć z kartonu i zalać lekko wikolem, dla nadania trójwymiaru a potem maznąć złotym. Nie chciałem zostawić wydrukowanych na płasko i żółtych.
Literki o wysokości 1,5 mm nie są idealne, inne ornamenty też bardzo uproszczone i dalekie od oryginału - wiem to, ale mam satysfakcję, że pokonałem jakąś kolejną (własną) granicę.



--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-01-22 07:56  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No Panie Szanowny, wielki szacun za wykonanie tych zdobień w takiej skali, z taka precyzją. Szkoda, że nie pokusiłeś się o wykonanie dna w miedzianych płytkach, ale przyznam, że to waloryzowane też świetnie wygląda. Czy element dekoracyjny na rufie to linka pomalowana na złoto? W Victorym jest też podobne zdobienie i zastanawiałem się właśnie czy nie wykonać go z nici odpowiedniej grubości.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
27-01-22 08:26  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie linka. To są dwa paski kartonu o szerokości takiej jak grubość arkusza (czyli przekrój kwadratowy) skręcone ze sobą i wzmocnione BCG.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-01-22 09:40  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To mnie Panie zasmuciłeś, bo ja nie jestem w stanie tego zrobić, a jednocześnie wprawiłeś w zdumienie. Super efekt.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024