FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-01-22 22:41  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Winek dla twojej informacji to JEST model redukcyjny. Jeżeli masz jakąś swoją definicję modelu redukcyjnego którego ten model nie obejmuje to proszę ją przedstaw.
Czy jest to model kartonowy, no cóż tu można jak najbardziej polemizować.
Będę tu przytaczał ten regulamin LOK bo w zasadzie innego nie ma, chociaż większość konkursów i tak odbywa się na podstawie innych regulaminów własnych.
"W modelach kartonowych waloryzowanych dopuszczalne jest użycie innych materiałów ( niż papier)
model musi jednak zachować cechy modelu kartonowego.
- Dopuszcza się szpachlowanie i malowanie całego modelu jednak w tym przypadku niezbędnym
elementem umożliwiającym ocenę zachowania przez model cech modelu kartonowego;

Ilość zastosowanego innego materiału niż papier nie jest w tym regulaminie określona więc można tutaj rozpocząć dyskusje gdzie jest granica. Co to dokładnie oznaczają cechy modelu kartonowego tu także nie jest zdefiniowana.

Celowo nie zacytowałem jednego z punktów odnoście modeli waloryzowanych bo zostawiłem go sobie na deser, a brzmi on tak:

"Niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju wypełnienia wewnętrznych przestrzeni zamkniętych
materiałami nie kartonowymi. /pianki, silikony, żywice ,drewno itp./"

Z punktu tego regulaminu mój model nie jest modelem kartonowym bo ma wypełnienia pianką,
a nie dlatego że użyłem do budowy materiałów innych niż papier.

--

Post zmieniony (31-01-22 22:42)

 
01-02-22 12:02  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Model wspaniały, śledziłem relacje z budowy, a nawet popatrzyłem parę rzeczy, bo też robię teraz coś podobnego.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
01-02-22 13:00  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

co prawda nie mój klimat modelowania, czyli pokazania kotku co tam mam w środku, jestem raczej za pokazywanie tego gdzieś "obok", nie w modelu ale wykonanie MODELU REDUKCYJNEGO - prima sort!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-02-22 15:36  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Modelarstwo pełne fantazji, modelarstwo bez ograniczeń.
Wykonanie modelu na bazie kartonu ale z wykorzystaniem wszystkiego co w pewnych elementach zastąpi karton który ma niestety swoje ograniczenia.
Doskonała robota i wspaniały efekt końcowy.
Podkreślam wyrażenie "efekt końcowy" bo w/g mnie to jest w modelarstwie najważniejsze.
Brawo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-02-22 16:49  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
rysiu62   

Tak na marginesie, regulamin LOK był pisany chyba w zamierzchłych czasach jak nie było jeszcze odlewów żywicznych a cóż wspominać o druku 3D. Model nie jest wspaniały ale,, przewspaniały''.

 
01-02-22 17:45  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Modelarstwo czysto kartonowe to już przeżytek a wszystkie regulaminy konkurów modelarskich powinny być napisane na nowo.
Tych którzy wyliczają ile procent kartonu jest w modelu odsyłam do szlachetnej sztuki origami tam jest 100 %

 
01-02-22 18:20  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
btomko   

Ryszard, jeśli jest takie podejście ,to będzie tak jak z modelarstwem plastykowym, wszystko będzie żywiczne zapakowane w pudełku i gotowe do sklejania. Czy tego oczekujecie?

 
01-02-22 19:09  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Idźmy dalej: po co sklejać ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-02-22 11:18  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - bardzo dziękuję za odpowiedź i wyczerpujące wyjaśnienia. Intencje miałem inne.
Przepraszam jeśli mój głos odebrałeś jako wytyk. Nic bardziej mylnego.
Model jest wspaniały co pragnę podkreślić.
Moja opinia miała podkreślić Twój odlot od ogólnie rozumianego modelarstwa, w tym mojego.
Zaprezentowałeś prawdziwą sztukę modelarstwa redukcyjnego i tylko należy Cię podziwiać.
Wielki szacunek!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-02-22 18:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ryszard--> wg mnie regulamin konkursu powinien być prosty. Dwie kategorie: standard i open. W pierwszym przypadku model z zeszytu, owiewka vacu i ewentualnie wręgi cięte laserem. W drugim hulaj dusza. Prosto i bez komplikacji, w stylu liczenia procentów kartonu w kartonie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024