FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
02-02-22 18:53  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
rysiu62   

Klelę amatorsko do gablot w garażu , tylko to co jest w wycinance plus ewentualnie oszklenie kabiny, Ale jak ktoś chce ,,upiększyć,, model to jego sprawa , nie krytykuję.Panie Marcinie , zgadzam się im prostszy regulamin tym lepiej .Zabaczcie jeśli to kogoś interesuje , jakie idiotyzmy są teraz w skokach narciarskich.

Post zmieniony (02-02-22 19:00)

 
02-02-22 20:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...wg mnie regulamin konkursu powinien być prosty. Dwie kategorie: standard i open"
Tak jest w pełni się z tym zgadzam.
Uważam, że model powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału a bez różnych innych materiałów niż karton takiego efektu się nie uzyska. Jak np. pokazać pełną konstrukcje płatów widoczną pod światło gdy poszycie zrobimy kartonu ?

 
02-02-22 23:15  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zacznę od gratulacji wspaniały model, na żywo zapewne robi jeszcze większe wrażenie.

Co na temat konkursów to mam takie przemyślenia.
Większość konkursów ma podział na Standard i Open, tylko że praktycznie 90% modelarzy nie robi w 100% według tego co określa się modem konkursowym dla klasy Standard. Każdy coś od siebie dodaje do modelu detale lub je zmienia.
Więc jeśli tylko 1 element, to w teorii powinien być oceniany w kategorii Open.

Technika i poziom modelarstwa się zmienia, to należałoby napisać na nowo regulamin określający podział modeli

Z tego co widzę na konkursach, to podział powinien być na modele malowane i nie malowane.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-02-22 09:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajnie że wywiązała się dyskusja, bo przecież o to chodzi na forach.
Ja kiedyś miałem epizod sędziowski LOK jako sędzia III klasy ale nigdy nie sędziowałem konkurów modeli kartonowych, chociaż regulamin w tej kategorii oczywiście był mi znany.
I w tym regulaminie super była opisana klasa standard. I tu zgodzę się z Bizonem że niestety wiele modeli na konkursach jakie oglądałem nie spełnia wymogów tej klasy a mino to są klasyfikowane jako standard. Bo np. w modelach samolotów są wykorzystane koła żywiczne, a w modelach okrętów drobne dodatki żywiczne
Z drugiej strony w zasadzie na konkursach w zasadzie nie stosuje się tego regulaminu LOK i nie ma dokładnej definicji klasy standard, a szkoda, bo czasem powoduje to jednak trochę niesprawiedliwe potraktowanie niektórych modeli.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
03-02-22 09:47  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, skoro już wybuchła dyskusja na ilość kartonu w kartonie to dorzucę swoje 3 grosze.
Ja modele dziele na ładne i te mniej ładne: ] eheheheh. Imo nie ma znaczenia z czego zrobione, Co więcej uważam, że modele kartonowe bez trudu mogą konkurować z każdym innym materiałem. Liczy się tylko kunszt wykonania. Tak jak w malarstwie czy rzeźbie, nie uważam, aby sztuka nowoczesna czy przy użyciu nowych technik jest lepsza od tradycyjnych. Piękno rysunku na ścianie w jaskini wykonane przez pra ludzi przerasta zdecydowaną większość współcześnie wypluwanych maziaji i nikt nie mówi, że kreska za gruba czy proporcje nie te.
Karton ma swój urok, swój styl, a dobry model broni się sam. Tworzenie jakichś sztucznych podziałów, tylko po to aby połechtać swoje ego, co by być najlepszym w swojej własnej kategorii jest słabe. hehe trochę jak w piłce nożnej są ligi dobre średnie i słabe, co nie zmienia faktu, że dobre są lepsze od tych słabszych, choć tamci też chcą mieć swój pucharek wygranej : ].

pozdr i więcej luzu, to tylko niby zabawa.

 
03-02-22 10:24  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=103312&t=103312&filtr=0&page=1

 
03-02-22 12:56  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
btomko   

Karas, jeśli jest takie podejście to po co kategorie, wrzućmy wszystko do jednego :worka: czy to model kartonowy, plastik, z drewna, metalu, żywiczny,malowany czy nie malowany, po co te kategorie.

 
03-02-22 13:55  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
TAGEZ222   

Modelarstwo przez duże M pełne uznanie . Kwestia kartonu w kartonie..... model zrobiłeś dla sobie, a jaka metoda to tak samo twój wybór
W pełnym full wypasie brakuje obrotowego śmigła plus dźwięk pracującego silnika oraz pełnego oświetlenia , przy obecnej technice jest to do zrobienia.
Parę lat temu na jakiejś azjatyckiej stronie widziałem Ju 88 tak wykonanego plus dodatkowo co pisałem z tego co się zorientowałem gość sam go opracował i zbudował





,

--

Post zmieniony (03-02-22 13:57)

 
03-02-22 21:27  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Miazga!!Takich modeli nigdy dość

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-02-22 21:59  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

O ja pier...e, samoloty nie moja bajka...ale to, to całkiem inna bajka. Piękny model.
Gratuluję wspaniałego modelu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024