FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-02-22 23:25  [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam Was serdecznie,
w ramach modelarskiego relaksu postanowiłam poczynić wspomniane w temacie kartonowe zabawki dla chrześniaka. Nie są to oczywiście modele wielkich lotów i pewnie trudno je zakwalifikować do jakiejkolwiek kategorii, niemniej jako zabawki doskonale się sprawdzają.

Pierwszą budowlą był szpital.
W zasadzie jedynym i głównym wymogiem było to, aby w szpitalu można było się bawić ludzikami z Lego (czy też podobnymi). Konstrukcja jest wyjątkowo prosta, co dla potrzeb 4-latka w zupełności wystarcza. W budynku są dwa poziomy - na dole jest poczekalnia, u góry łóżka (mają nawet pościel :P). Drzwi się otwierają (przesuwają). Jest też lądowisko dla helikopterów na dachu i wiatka dla karetki. No i chyba najważniejszy element - winda, która oczywiście działa. Niewielkim nakładem dostępnego materiału i odrobiny czasu powstało to co na poniższych zdjęciach:



Drugim, nieco ambitniejszym "projektem" była budowla, która jest bazą Psiego Patrolu. Powstała dla konkretnych figurek (to dekoracja na tort), ale ponownie ludziki Lego też fajnie się tu sprawdzają.
Starałam się aby było tu sporo kryjówek i "gadżetów" umożliwiających interakcję. Stąd kilka domków na różnych platformach, otwierające się drzwi, kamienna ściana, jeziorko, schody i takie tam... Mały człowiek był zadowolony, a to było najistotniejsze. Mam nadzieję, że i Wam się spodoba :)




Wszelka krytyka oczywiście mile widziana.

Jeśli ktoś ma ochotę popatrzeć na więcej zdjęć (w tym tych z budowy) oraz zapoznać się z moimi innymi (nie tylko kartonowymi) modelami to zapraszam na bloga lub profil na YouTube. Oba linki w sygnaturce.

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
04-02-22 07:59  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mnie się podoba :). Widać kobiecą rękę w tych pracach, w dobrym tego słowa znaczeniu oczywiście.
Warto następnym razem tekturę falistą zamienić na tzw. piwną. Łatwo się wycina, jest dostatecznie sztywna, a i pomalować się da, choć lepiej wcześniej ją czymś zaimpregnować. No, chyba że falista ma celowo podkreślić, że da się zrobić przysłowiowe coś z niczego -to też by miało sens, a dzieciom raczej bez różnicy :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-02-22 09:24  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super !
Się podoba :-)

 
04-02-22 09:32  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Guciu: tak jak napisałeś, chodziło tu o zrobienie czegoś z najtańszych możliwych materiałów, z tego co pod ręką. A struktura tektury falistej nie jest aż taka zła. Po pomalowaniu jej fale mogą być dodatkowym atutem, co sądzę udało się mi wykorzystać na daszku.
Ale masz tu rację, że tektura piwna (lub jej odpowiedniki) są doskonałe do takich zadań. No i daje bardziej "ekskluzywny" efekt.

Ryszard: dziękuję :)

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
04-02-22 20:35  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
Hator   

Bomba! Najważniejsze, aby dziecko było zadowolone.
Bardzo fajny pomysł i wykonanie!

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
04-02-22 21:18  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo, bardzo się podoba. Podziwiam wkład pracy, pomysłowośc, kreatywność. Mam nadzieję że zobaczymy więcej takich budowli! :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-02-22 14:29  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jak to nie można zakwalifikować: architektura, modele waloryzowane :)
Jak dla mnie bomba!

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
08-02-22 19:07  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

A jak się spisuje jako zabawka - zwłaszcza aspekt, mama urwało się?

 
08-02-22 21:34  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Hator, El Comandante: serdecznie dziękuję. Miłe słowa zawsze zachęcają do dalszej pracy.

fitter: również dziękuję i doceniam :) Choć mam pełną świadomość, że te modele to zupełnie inny typ niż tradycyjna architektura :)

Marchewkowy Potwor: szpital był pierwszy i okazał się być hitem. Doskonale się sprawdzał w codziennej zabawie. Jedynymi elementami które wymagały naprawy były łóżka, nogi (z racji małej powierzchni styku) w kilku odpadły. Prowizoryczna, acz skuteczna w tym wypadku naprawa klejem na ciepło rozwiązała ten problem całkowicie.
Aa, i chyba nie dodałam wcześniej, że dziadek wnukowi dorobił oświetlenie wewnątrz - użył samoprzylepnej listwy led.
Szpital dokonał żywota po kilku miesiącach, gdy na budynek napadli bandyci, podłożyli bomby, spowodowali wybuch i w ogóle ogromną tragedię w całym mieście - tak, młody ma dziwne pomysły. Od teraz są to ruiny szpitala - nadal używane w zabawie.
W Bazie Psiego Patrolu jedynym elementem, który wymagał naprawy był płotek z wykałaczek i sznurka. Okazał się być zbyt delikatny w starciu z dziecięcą wyobraźnią. Dziś wiem, że zbudowałabym go inaczej - to była ważna lekcja.
Telefon w stylu: "ciocia, jak przyjdziesz do nas to zabierz super klej, bo mój ludzik xxx (tu pada imię sprawcy) chyba coś lekko urwał" kilka razy był, ale były to stosunkowo drobne rzeczy. Baza wciąż działa i jest używana - a był to prezent na ostatni Dzień Dziecka.

Kolejną budowlą jaką mam w planach ma być taka, która tematycznie sprawdzi się w zabawie ludzikami typu Lego, ale postaciami Marvela. Coś lekko fantazy, lekko sci-fi. Bo dziecko zakochało się w Spidermanie, Octopusie i pozostałych superbohaterach.

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
08-02-22 22:12  Odp: [Zabawki] kartonowy szpital i baza Psiego Patrolu
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest to inne, ciekawe i kreatywne podejście do kartonowych modeli. Może to będzie inspiracją dla innych: https://www.youtube.com/watch?v=G3H7a1Ykdfc Moim zdaniem, warto obejrzeć.

--
Pozdrawiam,
Arek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024