FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-01-22 19:46  [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam, przedstawiam galerię modelu FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego K.A. 2004 Waloryzowany
Najgorsze w tym modelu było dopasowanie sinika żywiczego z nowym łożem do modelu kartonowego. Generalnie jest sporo plastiku ale sporo rzeczy z papieru, jak zbiornika paliwa, klapy, okaptowanie boczne i dolne silnika, śmigła. Z gotowych elementów został wykorzystany żywiczny silnik, ale bez łoża, piasty kół oraz pasy pilota. Reszta wykonana od podstaw. Pozdrawiam wszystkich.
Link do relacji na stronie kartonwork.pl :
https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=18984
















































To by było na tyle. Model będzie można zobaczyć na żywo w marcu tego roku Nowym Tomyślu, oczywiście jak konkurs się odbędzie.

Post zmieniony (30-01-22 19:59)

 
30-01-22 20:06  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model roku 2022

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-01-22 20:14  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

a, napiję się wódki...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-01-22 20:22  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wspaniałe wykonanie. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-01-22 20:34  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wygląda... takie modne słowo - porażająco. Ale z ciekawości spytam - która firma robi żywiczne dodatki w skali 1:33?
Ja takich rzeczy nie używam, ale staram się wiedzieć co kto produkuje (bo może kiedyś...).

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-01-22 20:40  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mistrzostwo Świata!!! Panie Skałecki, czapki z głów!!!

 
30-01-22 22:30  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Batonus, silnik jest żywiczny w skali 1:32. ale ze względu na to że model w kartonie jest zaprojektowany trochę za szeroki to idealnie pasował. Natomiast obręcze kół wykorzystałem też ze skali 1:32 ale już same opony wykonane od podstaw bo już ich średnica była za duża. Szczegóły w relacji z budowy.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
30-01-22 23:13  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
greg   

Wow, jaki "rozbebeszony', jak to mówią, szczena opadła i spadła.
Zgadzam się z "Muchą" i pozostałymi Przedmówcami, model roku !
Wielkie brawa !!!

 
30-01-22 23:38  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomita robota!
Brak słów...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-01-22 00:04  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Pyszczek 

 

Od tego momentu przestanę narzekać na oddzielne lotki i chłodnice :)
Brawo!!!

 
31-01-22 07:17  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Rzucam modelarstwo - po co się męczyć, skoro do takich gości i tak nie mam startu. Biorę się za szydełkowanie.

Wykonanie mistrzowskie! Pięknie wyprofilowane powierzchnie i niesamowita ilość drobiazgów. Gratuluję!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
31-01-22 08:31  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Po prostu mistrzostwo.
Rewelacyjny model.
Gratulacje:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
31-01-22 13:25  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
rysiu62   

Przepraszam ale muszę, ja pierd.....

 
31-01-22 13:44  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentuje, widać ogrom pracy i kunszt włożony w budowę !

Post zmieniony (31-01-22 13:45)

 
31-01-22 14:18  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kawał modelarskiej roboty. Model piękny, szkoda, że to nie ciężarówka.
Ile czasu wyjął z Twego życia?

 
31-01-22 14:44  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
homa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zbieram szczękę z podłogi.... Coś pięknego, model jest wspaniały.

 
31-01-22 18:16  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mimo wspaniałego wykonania i prezentacji trudno to nazwać modelem a już tym bardziej kartonowym.
Nie mniej jednak podziwiam kunszt. Coś pięknego!
Taki eksponat zamiast na konkurs modelarski to prędzej do muzeum - techniki / wojny / lotnictwa / czy innej historii - lub jako pomoc szkoleniowa do wykładów o budowie samolotów w XX w.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
31-01-22 18:58  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

To jest jakaś masakra, idę sobie pooglądam to co leży płasko w szufladzie.

 
31-01-22 19:37  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
yak   

Tego się nie robi kotu....

 
31-01-22 21:43  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fantastyczna robota. Szczerze gratuluję.
Definicja modelarstwa redukcyjnego na zdjęciach. Materiał - rzecz drugorzędna.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
31-01-22 22:41  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Winek dla twojej informacji to JEST model redukcyjny. Jeżeli masz jakąś swoją definicję modelu redukcyjnego którego ten model nie obejmuje to proszę ją przedstaw.
Czy jest to model kartonowy, no cóż tu można jak najbardziej polemizować.
Będę tu przytaczał ten regulamin LOK bo w zasadzie innego nie ma, chociaż większość konkursów i tak odbywa się na podstawie innych regulaminów własnych.
"W modelach kartonowych waloryzowanych dopuszczalne jest użycie innych materiałów ( niż papier)
model musi jednak zachować cechy modelu kartonowego.
- Dopuszcza się szpachlowanie i malowanie całego modelu jednak w tym przypadku niezbędnym
elementem umożliwiającym ocenę zachowania przez model cech modelu kartonowego;

Ilość zastosowanego innego materiału niż papier nie jest w tym regulaminie określona więc można tutaj rozpocząć dyskusje gdzie jest granica. Co to dokładnie oznaczają cechy modelu kartonowego tu także nie jest zdefiniowana.

Celowo nie zacytowałem jednego z punktów odnoście modeli waloryzowanych bo zostawiłem go sobie na deser, a brzmi on tak:

"Niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju wypełnienia wewnętrznych przestrzeni zamkniętych
materiałami nie kartonowymi. /pianki, silikony, żywice ,drewno itp./"

Z punktu tego regulaminu mój model nie jest modelem kartonowym bo ma wypełnienia pianką,
a nie dlatego że użyłem do budowy materiałów innych niż papier.

--

Post zmieniony (31-01-22 22:42)

 
01-02-22 12:02  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Model wspaniały, śledziłem relacje z budowy, a nawet popatrzyłem parę rzeczy, bo też robię teraz coś podobnego.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
01-02-22 13:00  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

co prawda nie mój klimat modelowania, czyli pokazania kotku co tam mam w środku, jestem raczej za pokazywanie tego gdzieś "obok", nie w modelu ale wykonanie MODELU REDUKCYJNEGO - prima sort!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-02-22 15:36  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Modelarstwo pełne fantazji, modelarstwo bez ograniczeń.
Wykonanie modelu na bazie kartonu ale z wykorzystaniem wszystkiego co w pewnych elementach zastąpi karton który ma niestety swoje ograniczenia.
Doskonała robota i wspaniały efekt końcowy.
Podkreślam wyrażenie "efekt końcowy" bo w/g mnie to jest w modelarstwie najważniejsze.
Brawo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-02-22 16:49  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
rysiu62   

Tak na marginesie, regulamin LOK był pisany chyba w zamierzchłych czasach jak nie było jeszcze odlewów żywicznych a cóż wspominać o druku 3D. Model nie jest wspaniały ale,, przewspaniały''.

 
01-02-22 17:45  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Modelarstwo czysto kartonowe to już przeżytek a wszystkie regulaminy konkurów modelarskich powinny być napisane na nowo.
Tych którzy wyliczają ile procent kartonu jest w modelu odsyłam do szlachetnej sztuki origami tam jest 100 %

 
01-02-22 18:20  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
btomko   

Ryszard, jeśli jest takie podejście ,to będzie tak jak z modelarstwem plastykowym, wszystko będzie żywiczne zapakowane w pudełku i gotowe do sklejania. Czy tego oczekujecie?

 
01-02-22 19:09  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Idźmy dalej: po co sklejać ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-02-22 11:18  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - bardzo dziękuję za odpowiedź i wyczerpujące wyjaśnienia. Intencje miałem inne.
Przepraszam jeśli mój głos odebrałeś jako wytyk. Nic bardziej mylnego.
Model jest wspaniały co pragnę podkreślić.
Moja opinia miała podkreślić Twój odlot od ogólnie rozumianego modelarstwa, w tym mojego.
Zaprezentowałeś prawdziwą sztukę modelarstwa redukcyjnego i tylko należy Cię podziwiać.
Wielki szacunek!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-02-22 18:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ryszard--> wg mnie regulamin konkursu powinien być prosty. Dwie kategorie: standard i open. W pierwszym przypadku model z zeszytu, owiewka vacu i ewentualnie wręgi cięte laserem. W drugim hulaj dusza. Prosto i bez komplikacji, w stylu liczenia procentów kartonu w kartonie.

 
02-02-22 18:53  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
rysiu62   

Klelę amatorsko do gablot w garażu , tylko to co jest w wycinance plus ewentualnie oszklenie kabiny, Ale jak ktoś chce ,,upiększyć,, model to jego sprawa , nie krytykuję.Panie Marcinie , zgadzam się im prostszy regulamin tym lepiej .Zabaczcie jeśli to kogoś interesuje , jakie idiotyzmy są teraz w skokach narciarskich.

Post zmieniony (02-02-22 19:00)

 
02-02-22 20:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...wg mnie regulamin konkursu powinien być prosty. Dwie kategorie: standard i open"
Tak jest w pełni się z tym zgadzam.
Uważam, że model powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału a bez różnych innych materiałów niż karton takiego efektu się nie uzyska. Jak np. pokazać pełną konstrukcje płatów widoczną pod światło gdy poszycie zrobimy kartonu ?

 
02-02-22 23:15  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zacznę od gratulacji wspaniały model, na żywo zapewne robi jeszcze większe wrażenie.

Co na temat konkursów to mam takie przemyślenia.
Większość konkursów ma podział na Standard i Open, tylko że praktycznie 90% modelarzy nie robi w 100% według tego co określa się modem konkursowym dla klasy Standard. Każdy coś od siebie dodaje do modelu detale lub je zmienia.
Więc jeśli tylko 1 element, to w teorii powinien być oceniany w kategorii Open.

Technika i poziom modelarstwa się zmienia, to należałoby napisać na nowo regulamin określający podział modeli

Z tego co widzę na konkursach, to podział powinien być na modele malowane i nie malowane.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-02-22 09:33  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajnie że wywiązała się dyskusja, bo przecież o to chodzi na forach.
Ja kiedyś miałem epizod sędziowski LOK jako sędzia III klasy ale nigdy nie sędziowałem konkurów modeli kartonowych, chociaż regulamin w tej kategorii oczywiście był mi znany.
I w tym regulaminie super była opisana klasa standard. I tu zgodzę się z Bizonem że niestety wiele modeli na konkursach jakie oglądałem nie spełnia wymogów tej klasy a mino to są klasyfikowane jako standard. Bo np. w modelach samolotów są wykorzystane koła żywiczne, a w modelach okrętów drobne dodatki żywiczne
Z drugiej strony w zasadzie na konkursach w zasadzie nie stosuje się tego regulaminu LOK i nie ma dokładnej definicji klasy standard, a szkoda, bo czasem powoduje to jednak trochę niesprawiedliwe potraktowanie niektórych modeli.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
03-02-22 09:47  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe, skoro już wybuchła dyskusja na ilość kartonu w kartonie to dorzucę swoje 3 grosze.
Ja modele dziele na ładne i te mniej ładne: ] eheheheh. Imo nie ma znaczenia z czego zrobione, Co więcej uważam, że modele kartonowe bez trudu mogą konkurować z każdym innym materiałem. Liczy się tylko kunszt wykonania. Tak jak w malarstwie czy rzeźbie, nie uważam, aby sztuka nowoczesna czy przy użyciu nowych technik jest lepsza od tradycyjnych. Piękno rysunku na ścianie w jaskini wykonane przez pra ludzi przerasta zdecydowaną większość współcześnie wypluwanych maziaji i nikt nie mówi, że kreska za gruba czy proporcje nie te.
Karton ma swój urok, swój styl, a dobry model broni się sam. Tworzenie jakichś sztucznych podziałów, tylko po to aby połechtać swoje ego, co by być najlepszym w swojej własnej kategorii jest słabe. hehe trochę jak w piłce nożnej są ligi dobre średnie i słabe, co nie zmienia faktu, że dobre są lepsze od tych słabszych, choć tamci też chcą mieć swój pucharek wygranej : ].

pozdr i więcej luzu, to tylko niby zabawa.

 
03-02-22 10:24  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=103312&t=103312&filtr=0&page=1

 
03-02-22 12:56  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
btomko   

Karas, jeśli jest takie podejście to po co kategorie, wrzućmy wszystko do jednego :worka: czy to model kartonowy, plastik, z drewna, metalu, żywiczny,malowany czy nie malowany, po co te kategorie.

 
03-02-22 13:55  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
TAGEZ222   

Modelarstwo przez duże M pełne uznanie . Kwestia kartonu w kartonie..... model zrobiłeś dla sobie, a jaka metoda to tak samo twój wybór
W pełnym full wypasie brakuje obrotowego śmigła plus dźwięk pracującego silnika oraz pełnego oświetlenia , przy obecnej technice jest to do zrobienia.
Parę lat temu na jakiejś azjatyckiej stronie widziałem Ju 88 tak wykonanego plus dodatkowo co pisałem z tego co się zorientowałem gość sam go opracował i zbudował





,

--

Post zmieniony (03-02-22 13:57)

 
03-02-22 21:27  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Miazga!!Takich modeli nigdy dość

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-02-22 21:59  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

O ja pier...e, samoloty nie moja bajka...ale to, to całkiem inna bajka. Piękny model.
Gratuluję wspaniałego modelu

 
03-02-22 22:19  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Teraz Mati ma sie rozumieć wracasz do naszej modelarni kontynuować tradycje jako członek korespondencyjny PAN - my działamy dalej https://zapodaj.net/1fc68a00df4d8.jpg.html

Post zmieniony (03-02-22 22:20)

 
03-02-22 23:52  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajna fotka. Modelarze klubu RUBIN na lotnisku w Toruniu podczas zawodów balonów na ogrzane powietrze. Ja jestem tym chłopcem w centrum trzymającym kask. W tle widać w kapeluszu dawno zmarłego mojego instruktora Bolesława Kościńskiego alias "BOLEK" Może ktoś go jeszcze pamięta ?

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
04-02-22 00:09  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Piękny model, naprawdę gratki, samoloty to nie moja bajka ale ten jest wyjątkowy. Co do dyskusji o ilości kartonu w kartonie, no cóż chyba nie powinienem się wypowiadać na ten temat ;) jakkolwiek moim zdaniem jeśli coś jest piękne to jest piękne i broni się samo. Nie zmienia to oczywiście mojego podziwu dla tych, którzy decydują się na standard i są w tym świetni.

Post zmieniony (04-02-22 00:13)

 
04-02-22 10:31  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@btomko, nie ja ustalam zasady, ale jak dla mnie to nie ma znaczenia, model to model.
Natomiast, jest też inny pkt spojrzenia, im więcej różnych grup i podgrupek, tym więcej rozproszenia, tym więcej wygranych i ewentualnych zadowolonych. Tzn, być może celem konkursu nie jest wyłonienie najprzezaje**sztrzego modelu, a jedynie promowanie modelarstwa jako takiego, być może połechtanie ego wielu sklejaczy jest lepsze dla tej zabawy, niż wyłanianie jednego super sklejacza.
Może nie o wygraną chodzi, tylko o wygrywanie: ], mniej spiny o punkty, więcej luzu i zabawy, a wszyscy będą bardziej zadowoleni

pozdr i miłego.

 
04-02-22 11:37  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

od zawsze jest standard - z wycinanki i otwarta waloryzowane z dodatkami i duperelami

 
04-02-22 16:02  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Szanowni Koledzy

Dyskusja na temat rodzaju modeli kartonowych - standardowe / waloryzowane - przeniosła się do działu Karton Cafe i nie ma sensu dalszego jej prowadzenia w tym wątku.
Przepraszam Mateusza za, mam nadzieję ostatni, wpis w tym temacie.

Co do tytułowego modelu - jest modelem redukcyjnym i nic tego nie zmieni. Moje wątpliwości dotyczą tylko prezentacji. W takim kształcie bardziej nadawałby się do dioramki niż do kategorii stricte samolotowej. To moje subiektywne zdanie i sugestia. Tym samy nie chciałbym rozpoczynać nowej dyskusji a tylko skierować opinię do Mateusza, autora fantastycznego modelu. Do przemyślenia.

Mateusz, do zobaczenia na jakiejkolwiek wystawie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-02-22 23:41  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

super

Post zmieniony (06-02-22 06:01)

 
06-02-22 14:35  Odp: [Galeria] FW-190 A-7 ze stajni Halińskiego 2004 Waloryzowany
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Winek, ja trochę zapominam że tu jest sekcja modeli kartonowych, ale dla modeli plastikowych waloryzowanych taki model z otwartym silnikiem to w zasadzie klasyka wykonania. Gdybym otworzył konstrukcję płatowca jak np w modelu MI-6 Andrzeja Ziobera, czy w modelu Hurricane Sebola to bym jeszcze zrozumiał. Chociaż trochę masz racji, bo ta oddzielona osłona KM-ów odrobinę psuje taki model w formule, że tak powiem z rzeczywistym ograniczeniem się do otwierania luków serwisowych. Po prostu otwarta (jak w rzeczywistości, na zawiasie) osłona KM-ów bardzo psuła wygląd tego samolotu i ograniczała i tak mary widok wnętrza kabiny.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024