FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-03-21 20:14  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
lee     

Wydruki zabezpieczaj fiksatywą bardzo dobrej jakości.
Kilkukrotnie spryskuj cieńką mgiełką, czas między kolejnymi sprysknięciami musi być na tyle długi aby powierzchnia papieru foto całkowicie odparowała. Przykro mi ale papier fotograficzny ma tę tendencję że nie wpija ani nie nasiąka.
Jeszcze jedno opary fiksatywy należą do silnie trujących , więc trzeba mocniej/bardziej wietrzyć miejsce pracy , nawet jak przy kaponowaniu.
Nie używaj tylko lakierów zamiast fiksatywy, bo te niszczą powłokę papieru foto i potrafią rozpuszczać druk.
Sprawdzone wielokrotnie.

--

 
24-03-21 20:22  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Kazik R   

No to szalejesz i to w S-F... temat niszowy no i jakby nie było ciekawy....skoro nie możemy spotkać się przy ławie....będę patrzeć na to co robisz....

--

Post zmieniony (24-03-21 20:23)

 
25-03-21 10:15  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

a nie możesz przeskalować tych naklejanych elementów na poszyciu?
Ewidentnie widać, że są za małe i spod nich prześwituje przerywana linia... Osobiście bym przeskalował te elementy, tak aby wychodziły trochę poza przerwaną ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
25-03-21 15:48  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
jacob 

 

No temat jak ta lala, mój ulubiony Epizod... Propozycja luźna, zobacz na obrazku - link, te takie super czarne zaokrąglone na górze "prostokątny" w tych takich nie-wiadomo-cosiach to chyba takie a'la stopnie. W każdym razie są wklęsłe. Luźna sugestia dotyczy ewentualnego ich wycięcia, wypełnienia w środku i uzyskania dodatkowego efektu 3D.
May the Force wiesz co.

--

Post zmieniony (25-03-21 15:50)

 
30-07-21 21:02  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Episode III

Upały, upały doprawdy mnie wykończą! Ciężko jest się zebrać do klejenia, w taką pogodę po prostu się rozpływam xD W dodatku trzeba było zabrać się za coś co, uwaga kilka razy nie wyszło. Czyli skrzydła, obnażające moje braki umiejętności w sklejaniu prostych brył:))))
Doszedłem do wniosku że wszystko jest w zasadzie jakieś takie płaskie, postanowiłem troszkę apgrejdować to co zrobiłem. Wydrukowałem skrzydła raz jeszcze i porozcinalem elementy i nakleiłem na bryłę. W końcu jak kategoria wskazuje- jest to czyste sajens fikszyn, tylko takie po Revanowemu:)) Reszta elementów również nie będzie płaska, a co niech drukarka zarabia na siebie. Poniżej prezentuję całość dotychczasowej pracy, mam nadzieję że teraz gdy się ruszyłem, pociągnę temat nieco szybciej.








Mej de fors bi łit as!

--

Post zmieniony (30-07-21 21:24)

 
23-12-21 00:34  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Świetny! Też go sobie wydrukowałem. Mam nadzieję, że fotoinstrukcja wystarczy Napotkałeś jakieś zagadnienia, które mógłbyś dodatkowo wyjaśnić?

 
24-12-21 16:37  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podoba mi się i temat i wykonanie :)

--
Siwy

 
26-12-21 13:08  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Tak dobrze żarło i zdechło ?

Wesołych !!!


p.s . A gdzie u Ciebie tak grzeją ? ;-)

Post zmieniony (26-12-21 13:10)

 
04-02-22 19:26  Odp: [R]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Choliba, Epizodów cosik mało....
EPISODE IV,V,VI,VII, i ostatni VI....
Coby sprawiedliwości stało się zadość, przedstawiam galerię snowspeedera w stylu iście z dwóch ostatnich części gwiezdnych wojen. Miał być George Lucas, wyszedł Disney.. raczej Disneyland :D

@Janusz to był lipiec Panocku, lipiec..

Długo zastanawiałem się co tu w ogóle napisać. W naszej prywatnej grupie GEKO postanowiłem nieco potrenować wylewanie na mnie wiadra pomyj, coś w stylu roast me :D Jestem więc przygotowany na najgorsze
Oczywiście jak to u mnie bywa, życie zawodowe ma wielki wpływ na funkcjonowanie mojej prostej osoby, jak bardzo to właśnie widzicie poniżej. Podjąłem kolejną pracę, miałem bardzo małą ale jednak możliwość coś podziobać, i tak dobrnąłem do haniebnego końca budowy bardzo pięknego myśliwca uniwersum SW

Bardzo brzydko model wyglądał tak o, na blacie, dlatego pstanowiłem pogrążyć się jeszcze bardziej tworząc podstawkę, tak jak to w piątym z kolei epizodzie, ukazującą scenerię planety Hoth, gdzie wszechobecna była zima i pizgało jak w Kieleckiem.
Początkowo postanowiłem śnieg stworzyć z sody oczyszczonej, pryskanej i utwardzanej lakierem, niestety wszystko się łamało i żółkło. Zakupiłem sztuczny śnieg i zacząłem robić ją od nowa, Sztuczny śnieg wygląda tragicznie, ale ostało go na tyle że starczy na miesiąc golenia ryja:)))))
Model jest chyba dla mnie za duży, nie umiem kleić tak dużych powierzchni, obnażone zostały wszystkie moje braki w umiejętnościach.
Zapraszam do skromnej galerii:


















Jak zawsze jestem w stanie znaleźć milion usprawiedliwień dlaczego tak a nie inaczej. Muszę mieć ten model sklejony jak należy, dlatego też wydrukowałem go dwa razy mniejszego i kiedyś podejmę budowę jeszcze raz

Dobrze że to już koniec, bo ten model gnębił mnie cholernie i podtrówał dzień w dzień, na szczęście wszystko uszło:)

THAT'S ALL FOLKS!
Trzymajcie się cieplutko!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-02-22 22:32  Odp: [R/G]A long time ago in a Galaxy far, far away.. T-47 Snowspeeder- paper-replika
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bardzo ładny model ci wyszedł. Jestem ciekawy jaki kolejny model weźmiesz na warsztat i zrobisz relację z budowy.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024