FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-02-22 21:28  Odp: [R]Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fantastyczna lekcja historii !
Dziękuję pięknie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-02-22 23:20  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajnie się czyta takie cikeawostki historyczne, o których człowiek nie ma pojęcia, a bez Twojej opowieści nadal by nie miał:-)
Konstrukcja i model mają coś w sobie ciekawego, a na pewno "grzeszą" oryginalnością w świecie modelarskim.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-02-22 06:07  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Żeby mnie, starego samolociarza, zainteresowała jakaś szkuta. I to jeszcze rzeczna. A zainteresowała i to bardzo.
Trzymam kciuki za postępy w budowie.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
17-02-22 08:44  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Szkuta - szkutnictwo...
No, teraz to jest jasne :))

W ogóle takie skojarzenie nie zaistniało w pecynie mej...

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-02-22 16:00  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Kolory tej szkuty są w dechę. Bardzo mi się podoba to pływadło.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
19-03-22 14:42  Odp: [R/G] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam Koleżanki i Kolegów.

Cieszę się, że moje krótkie opowieści o historii szkutnictwa wiślanego wzbudziły zainteresowanie. Pamiętajcie jednak, że nie jestem historykiem i wszystko co piszę, to tylko kilkugodzinne śledzenie, szukanie i czytanie różnych źródeł, co w efekcie pozwala na napisanie dwóch, trzech sensownych zdań.
A szkuta "się zbudowała" i nawet była na konkursie w Nowym Tomyślu.
Ponieważ nigdy nie zajmowałem się budową dioram i jestem kiepskim "malarzem", więc pierwotny artystyczny zamiar ukazania skrzyń ze zbożem, tylko częściowo zakrytych płótnem, spalił na panewce: ani nie miałem pojęcia z czego zrobić zboże w skali 1:100, ani nie potrafiłem kilku próbek pomalować w jakiś akceptowalny sposób. Generalnie nic z tego nie wyszło, więc w ramach akcji ratunkowej cała skrzynia została przykryta płótnem. Według planów z Modelarza ściany skrzyń były wzmocnione prętami osadzonymi w dennikach. Zastanawiałem się również, czy ładunek rzeczywiście był czymś przykryty i wydaje mi się, że osłona przed deszczem była konieczna: ziarno powinno być raczej suche, to po pierwsze; a po drugie ciężar ładunku nabierającego deszczówki pewnie też nie był pożądany. (To tylko moje dywagacje)


W przedniej części nie umieściłem skrzyni ze zbożem, ale rzuciłem kilka beczek (starych żywicznych i naprędce zrobionych z kartonu "a la Leudo"), bele płótna, wiosła, prostą łódź. Deski, które mogły służyć do budowy skrzyń rzuciłem na denniki tworząc prowizoryczny pokład. Czy tak było na pewno? Nie wiem, ale trochę sensu w tym widzę - tak bym zrobił na swojej szkucie:-)))



Olinowanie na tym statku jest dziecinnie proste: sztag, obceje (wanty) i cieńsze od nich karnaty, trarew (fał), gary (brasy) i stuziny (szoty). Gdy żagiel zbytnio przysłaniał widok sternikowi, można było dolny lik żagla podnosić przy pomocy liny zwanej tryską. I tyle:-)
Na topie masztu znajduje się proporzec z herbem Zamojskich z jednej strony i św. Barbarą z drugiej (przy tej skali mogłem tam równie dobrze zamieścić Muminki:-)))
Galeria poniżej, zapraszam:





Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
19-03-22 21:22  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Piękna! Tylko wątpię, aby płótno było przewożone na wierzchu, a nie w nadbudówce rufowej. Chociaż oczywiście dodaje ono sporo uroku, leżąc tak sobie na wierzchu.
Tomek

 
20-03-22 07:54  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Rewelacja, bardzo mi się podoba, gratulacje!

 
20-03-22 11:31  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękna robota.
Ogromne gratulacje!
Tomek, do przemyślenia podstawka - czy wytniesz w desce jakąś dziurę, aby zanurzyć szkutę razem ze sterem?
Płetwa steru w powietrzu trochę nienaturalnie wygląda.
Rzeki owszem były zanieczyszczone, może kolor podstawki trochę rozjaśnić i dodać więcej zielonego.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-03-22 18:23  Odp: [R] Szkuta wiślana (1:100, od podstaw)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kwestia fału rozgryziona. Proste i skuteczne rozwiązanie :)
Gratuluję modelu :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024