FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
06-02-22 22:18  Odp: [R] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Po cichu oglądam i mówię Bajka , moja Bajka , tak bym chciał by wyszedł mi Humber :) w przyszłości . Bravo , wspaniały standard , uwielbiam
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
11-05-22 18:12  Odp: [R] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Jakiś czas temu wróciłem do modelu. Tradycyjnie dla moich modeli postanowiłem zrobić otwierane klapy i ruchome jarzmo działa.
Z tego powodu nie mogę dokładnie powiedzieć co i o ile w szkielecie wieży się nie zgadza, ale ogólnie wydaje mi się że jest minimalnie za duży około 0,5 mm. Czyli nie ma tragedii.
Co mnie niemile zaskoczyło, to że nie została przewidziana obrotowa podstawa wieży. Wystarczyło pomalować wręgę podstawy wieży w całości, a nie tylko klinek wystający z pod wieży. (widać na zdjęciu). Nie miałem tak dużego zapasu koloru, więc zrobiłem obrót wieży przy samym kadłubie. Wydaje mi się to dziwne ale działa. Przygotowałem również mocowanie ruchomego jarzma jak w okrętach, ale go nie wykorzystałem, bo wpadłem na prostszy i skuteczniejszy pomysł.




Oklejki wieży mają jeden feler boczki są krótsze o około 0,8 mm niż dach i powstaje szczelina. Poradziłem sobie wycinając ten kawałek z dachu w miejscu zagięcia tak, że nie widać łączenia. Trzeba pamiętać, aby nie podkleić boczków jarzma zbyt grubą tekturą, bo nie da się nałożyć go na prowadnicę jarzma cz. 71. Pozostałe uzbrojenie składa się bardzo ładnie. No może trzeba pokombinować z wyrzutnią granatów dymnych, bo rysunki chociaż jest ich niby dużo to nie wszystko pokazują. Przydało by się kilka rysunków szczegółowych, a nie tylko rzuty. Tu dużo pomogła galeria modelu wykonanego przez kolegę pulpetto na naszym forum.
Warto do niej zajrzeć, bo model bardzo ładnie wykonany, a zdjęcia są bardzo czytelne i ładnie wykadrowane.




Zostało tylko zrobić ruchome klapy, sprzęt saperski i peryskopy. Właściwie dzień lub dwa roboty tylko trzeba mieć ten czas.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
15-09-22 15:02  Odp: [R/G] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

W końcu się przełamałem i zakończyłem budowę. To opóźnienie to nie wina projektu tylko jakoś tak nie było mi po drodze z klejeniem i robieniem galerii. Jakie jest opracowanie i trudności ze złożeniem modelu starałem się pisać na bieżąco. Nie jest to model dla początkującego, ale jak ktoś ma trochę wprawy to naprawdę można zbudować bardzo ładny model.












Niedługo postaram się ruszyć z innym modelem Answera, takie pół na pół: trochę gąsienic i trochę kół.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
15-09-22 16:04  Odp: [R/G] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
Ondrasz 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 2

Nieee, no ładne cacko! Kapitalnie wyszedł!

--
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller

 
16-09-22 08:31  Odp: [R/G] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Pięknie wyszedł. Już myślałem, że go zarzuciłeś, bo zaczynaliśmy jakoś w jednym czasie, a mój już dawno się kurzy, a Twojego nie było i nie było ;-)
Ale warto było poczekać

--
KMH Sokół Radom

 
16-09-22 09:00  Odp: [R/G] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Teoretycznie model idealny pod karton w standardzie. Gdyby nie Twoja relacja i Pulpetto to wydawać by się mogło, że jeszcze do tego prosty. Gratulacje, czysto i precyzyjnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-09-22 16:44  Odp: [R/G] Humber Mk.IV Answer skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024