FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-02-22 19:03  [R] SCUD B (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Dobry wieczór. Jestem i ja

Po drugiej nieobecności na forum wracam do żywych i atakuję nową relacją. Razem z Brenim wpadliśmy na pomysł zrelacjonowania budowy SCUDów A i B.
Mi przypadł SCUD B w opracowaniu znanego i lubianego speca od sowieckiej broni niekonwencjonalnej Karola Ciesielskiego, oczywiście w jedynej, słusznej pancernej skali 1/25, z wydawnictwa Modelik.



Jest to moja pierwsza relacja od kilku dobrych lat. Jednak przez ten czas modelarsko ciągle pozostawałem aktywny, z różnym tego skutkiem.
Jest ona dla mnie także bardzo wyjątkowa, gdyż model pochodzi z kolekcji nieodżałowanego Janka Musiała. Więc motywacja do jego ukończenia jest bardzo wysoka. Będzie to także swoisty hołd dla twórczości Janka, który wywarł duży wpływ na moje modelarstwo kartonowe.
Nadmienię tylko że nie jestem specjalistą we współczesnej broni, więc nie będę wgłębiał się w aspekty merytoryczne. Budowę modelu będę opierał na materiałach o tym że sprzęcie, a także relacjach bardziej doświadczonych kolegów.

Model rozpocząłem od wykonania kół pojazdu. Do ich budowy wykorzystuję wycinany laserowo bieżnik.
Koła nie są jakoś przesadnie skomplikowane, ale bardzo pracochłonne. Najwięcej czasu zajmuje ułożenie kostek bieżnika na oponie.
Z kolei samą oponę starałem się jak bardziej wyoblić i wyszlifować, gdyż w standardzie jest ona dosyć kanciasta.
Felgi kół to standard plus kilka dodatków, wykonanych na podstawie zdjęć oryginału.
Śruby z nakrętkami wykonałem z sześciokątnych profilów, z doklejonym papierowym kółeczkiem, wyciętym lekarską igłą.
Póki co odłożyłem koła i zająłem się elementami zawieszenia.








Do następnego :)

 
07-02-22 19:23  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No, wylazł wreszcie spod głazu łapserdak :) Cieszy człowieka dużo mocno pojawienie się tej relacji na forum, tym bardziej, że sam w zamierzchłych czasach śliniłem się do tego pojazdu.

Czy zamierzasz i całą budę pomalować?

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
08-02-22 07:38  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Haj Sprudziu. Owszem że model będzie malowany. Choćby dlatego, że nie potrafię sklejać w standardzie ;)

 
17-02-22 23:22  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam ponownie.

Praca idzie pomału ale do przodu. Przez ostatnie dni udało mi się wykonać ramę pojazdu. Nie jest jakoś przednie skomplikowana i sklejała się bardzo przyjemnie.
Póki co wszystko ładnie do siebie pasuje. Jedynym minusem jest nierównomierne rozmieszczenie na arkuszu elementów powtarzalnych, które można byłoby wyciąć kilkoma ruchami ostrza, a tak trzeba pojedynczo.

Sorki za jakość zdjęć. Posiadam tylko aparat w telefonie.







C.n.d.... :P

 
18-02-22 00:00  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Bardzo ładnie :) Siadaj, dostateczny :D Podglądam!

 
18-02-22 00:19  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten Skudzik z Modelina bardzo ładnie wychodzi w standardzie. A jeśli chodzi o samą budowę to pracochłonny temat. Jak chcesz robić pod farbę to z góry możesz sobie odpuścić mechanizację bo farba ci wszystko pozakleja a pomalować przed montażem nie wszystko się da. Model pasuje choć coś tam pamiętam że z kabinami z przodu były jakieś docinki.

 
18-02-22 10:26  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Początek niesamowity, zwłaszcza te kółka.
Oczopląsu dostaję patrząc na ten bieżnik.
Wprawdzie pojazdy to nie mój obszar modelarstwa ale taką relację warto oglądać.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-02-22 10:53  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zasiadam i oglądam. Po samych kołach wnioskuje ze to będzie model szczegółowo wykonany i nie zabraknie tutaj żadnego elementu.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
21-03-22 22:08  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
JARAS1976   

Witam.
Mam pytanie bo również sklejam ten model i chodzi mi o kolor farby do retuszu ramy podwozia. Jeżeli ktoś podpowie jaki numer ewentualnie jaki producent.

 
22-03-22 16:53  Odp: [R] SCUD B (Modelik)
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witaj.
Będę podglądał Twoje poczynania nad modelem. Wiem że to jeszcze długa droga ale rozważ przeróbkę środkowych przedziałów nawigacyjnych, podłoga w nich jest ok 1 cm za nisko. Poza tym nie pamiętam dokładnie już ale chyba te półokrągłe wnęki na górze przednich kabin nie pasowały i trzeba było kombinować.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024