FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-02-22 10:59  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo fajnie zrobiona scenka zagubionych żołnierzy;-) bardzo mi się podoba. Gratuluję

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-02-22 22:55  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Znalazłem chwile na wybranie zdjęć z budowy. To może na początek zdjęcia potem gadanina ;)




























Stugu - model malowałem aerografem, pędzelkiem drobne rzeczy podmalowywałem. Farby to głownie Tamiya XF-59 Desert Yellow i podobne kolory. Spodnia warstwa to oczywiście German Grey XF-63. Próbowałem bawić się w rozjaśnienia, ale w sumie wszystko zniknęło pod pigmentami, washami z farb olejnych itd.
Drapanie. Oczywiście poligon doświadczalny, pierwszy raz robiłem AŻ tak podrapany model. Metoda znana większości malujący modele - lakier do włosów. Jak będą pytania to odpowiem, nie będę powielać tego co można łatwo znaleźć w Internecie.
Moje drapanie nie wyszło tak jak chciałem, za długo przetrzymałem farbę (żółta) i ciężko się drapało, nie wszędzie wyszło tak jak bym to sobie wyobrażał.
Piach, kurz itd to pigmenty, i tak się ograniczałem. Część zniknęła po lakierze końcowym, który musiał być bo model za bardzo się świecił.
Gąski są słabe, rozwarstwiający się papier plus pigmenty i wyostrzone zdęcia to sposób na katastrofę, wszystko widać :D
Żywiczne gąski? Never! To już dla mnie nie jest model kartonowy. Nie wiem nawet czy są, nie szukałem. Drobnica żywiczna jest ok, ale gąski? Koła? Nie, to nie moja bajka, wolę już gorsze kartonowe niż plastik. Taki jestem ortodoks kartonowy, chociaż malarz ;)

Zdjęcia są mniej więcej takie jak chciałem, słońce, pustynia, kurz. Może przesadziłem z wyostrzaniem, i zbyt żółtym oświetleniem. Model też już swoje odstał na półce, niby w gablocie, ale jednak prawdziwy kurz mógł się pojawić. Zdjęcia makro tylko wyciągają tę drobnicę.
Najlepsze jest to, że zdjęcia robiłem prawdziwym aparatem, a nie telefonem. Te z telefonu są zdjęcia z budowy i są lepsze :) Takie czasy.

Figuranci są od Pitera, malowała Beata, podobno się mieszczą w czołgu :)

Pytania? :)

 
09-02-22 00:45  Odp: [G] Kein Wasser - PzKpfw I Ausf.A / Orlik
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No w końcu pojawił się sprawca zamieszania:-)
Dzięki za garść informacji i zdjęcia. Teraz jestem bardziej przekonany do tego, że moje poprzednie ględzenie było bezzasadne. Aczkolwiek to chyba wina zdjęć, które jak mówisz, zbytnio wyostrzyłeś. No i makro jest zawsze bezlitosne - sam mam czasem wrażenie, ze cofam się w rozwoju:-) A moze to już starość puka do bram?:>
Weathering pojazdów z walk w Afryce ustępuje chyba tylko złożonością zimowemu:-) Tobie udało się to bardzo dobrze, chociaż na temat odprysków i zadrapań można by opowiadać godzinami, a i tak wszystko rozbija się o wizję autora:-)
Żeby było jasne - ogólnie model mi się podoba, bo Panzer I to jedno z moich ulubionych niemieckich jeździdeł, oczywiście zaraz po StuGu:-)

Twoja deklaracja odnośnie kół i gąsienic jest dla mnie miodem na serce, mimo, że modele malujesz:-) Oczywiście każdy robi, to co mu sie podoba i dzięki temu całe nasze hobby jest bogatsze, ale mimo swoich ograniczeń, karton jakoś bardziej ciągnie:-)

Jeszcze raz gratuluję efektu i dzięki za zdjęcia z budowy:-) Jest moc:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024