FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-02-22 21:51  Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)
Marchewkowy Potwor 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4


 - 0

Pasowanie na sucho pokazuje że kadłub wyszedł trochę za szeroki, więc ściąłem po 0.5mm z każdej strony i jest ok




Dodatkowo wzmocnienia od dołu by szkielet nie uginał się do wewnątrz po lekkim ściśnięciu.



Teraz oklejam poszycie głównej częsci kadłuba. Otwory na osie kół wyciąłem sztancą 3.5 mm. Potem będę wiercił otwór w kartonie (dremlem) a takie wycięcie w kartonie powinno zapobiec strzępieniu się krawędzi.

Oto oklejony kadłub:






I przy okazji małe doświadczenie w sprawie jak kleić.
Skrzydełka zaznaczone na skanie poniżej są zlokalizowane w górnej części poszycia kadłuba, mniej więcej w połowie.



Najpierw wklejałem dużą centralną powierzchnię z otworem na mechanizm obrotowy wieży, ale potem musiałem przykleić te skrzydełka. Jedną część kleiłem BCG: pofalowało się skrzydełko, ale po dociśnieciu linijką nic się złego nie stało. Przypuszczam, że chodzi o to, że za dużo wody naniosłem na skrzydełko i tak naprawde powinienem zrobić jedną z dwóch rzeczy:
1) dać BCG nieco przeschnąć by był gęstszy i mniej wody zawierał
2) posmarować lekko BCG do wyschnięcia a potem do klejenia właściwego jeszcze raz i znowu lekko.

Dobrze myślę?
Nie zrobiłem niczego z powyższego ale się dobrze skończyło, choć mam wrażenie że miałem szczęście.

Nauczony doświadczeniem postanowiłe drugie skrzydło przyklić Hemolem od Wamodu (szybkoschnącym) no i był problem bo albo nie docisnąłem dobrze, albo gdzieniegdzie kleju było mneij, w każdym razie skrzydełko mniej więcje w połowie zaczęło odstawać w górę. Zrobiło się brzydkie wybrzuszenie. Koniec końców rozciąłem wybrzuszoną część (na szczęście jest biała i będze przykryta jakimiś akcesoriami na kadłubie), podsmarowałem cienkim patyczkiem i się udało równo przykleić no ale przecięcie jest. Ale też nie będzie go widac :) I znowu fartuch. Wnioskuję z tego, że trzeba użyć albo BCG jw. albo jakiegoś wolniej schnącego kleju. Może polimerowy od Dragona... (tak szastam tymi klejami bo chcę szybko nabrać opinii co do różnych klejów i poprzestać na niewielkim ich podzbiorze - na razie lubię BCG, Hemol i w sztyfcie).


 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 6406 09-02-22 02:33
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 235 09-02-22 02:35
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 292 09-02-22 02:46
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 116 10-02-22 21:51
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Jaroslav 210 11-02-22 01:49
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Blackbear 188 11-02-22 07:44
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 111 11-02-22 12:20
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Blackbear 146 11-02-22 13:13
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 167 12-02-22 11:56
 Odp: [R] Angielski Czolg Szybki Mk VI Crusader III (Maly Modelarz 7-8/94)  nowe
Marchewkowy Potwor 148 13-02-22 17:44

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024