FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-02-22 20:44  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Teledzin   

Andrei
zacząłeś wątek (bo z relacji jeszcze nie ma nic) jak widać w pierwszym poście, a potem piszesz:
każdy ma swoją prawdę i każdy ocenia z własnej dzwonnicy, jest wiele kontrowersyjnych punktów i wniosków, więc proszę , nie upolityczniajmy naszych raportów montażowych Modele to sprawa polityków, a my jesteśmy międzynarodową społecznością modelarzy i dlatego proszę o zaprzestanie polemiki na moim zgromadzeniu.

Rób relację a nie piszesz kontrowersyjne punkty i wnioski a potem masz pretensje, że nie wszyscy się z nimi zgadzają.
Żeby nie było mam wielki sentyment do Mig-21 (dorastałem przy ich bazie) ale opowiadania o ich wyższości nad maszynami USA, są bajkami dla małych dzieci.

--
Sklejam, bo lubię...

 
10-02-22 09:29  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ja tylko tak wtrącę, co do samego/samych modeli wydawanych , że mają chyba wszystkie, jeden babol, mianowicie, wznios stateczników poziomych...
we wszystkich wydanych wycinankach jest nieprawidłowy, powinien wynosić -23° (minus dwadzieścia trzy stopnie) a w większości jest -15 do - 19 °
jednocześnie wznios końcówek skrzydeł ma mieć +12°
tak tylko, ku pamięci ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
10-02-22 10:04  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

97 Czy dobrze rozumiem, że kąt nachylenia tylnej części poziomej w dół wynosi minus 23 stopnie, a kąt podniesienia konsol końcowych skrzydeł plus 12 stopni?

--

 
10-02-22 11:16  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dokładnie tak

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-02-22 06:54  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Rozpoczęły się prace nad projektem Phantom i jest to efekt pierwszego etapu. Zmontowałem dziób i sekcje, w których zainstalowany jest radar



Chcę od razu zauważyć, że sam nadruk jest dobry, ale kontury są po prostu świetne, aby wykluczyć „żałobną” granicę na skrzyżowaniach, postanowiono te linie wyciąć. Chciałbym bardziej szczegółowo omówić montaż radaru. A więc schemat montażu, szczegóły i co powinno się w końcu wydarzyć



wszystko jest bardzo jasne, ale przy d. 54 nie wszystko jest takie proste. Numery części nie pasują do schematu. Zamiast d.b powinno być d.e, pozostaje dla mnie zagadką jak uformować pręt, który trzyma słuchawkę z 2 części d. W efekcie powstał duży i mały pierścień u podstawy anteny z długiej części części D, z pomalowanego drutu i kleju PVA uformowano drążek z odbiornikiem, myślę, że to już prawie powinno mieć stało się. Autor proponuje nie sklejać dziobu, aby móc zademonstrować pokładowy radar, ale zdecydowałem się nałożyć 3 i 4 sekcje na klej, tj. zamknij radar. To mniej więcej to samo co na I16 z Chalińskiego - zbiornik paliwa, zbieramy i chowamy, wiedząc, że tam jest, tak jak tutaj, zbieramy, chowamy i wiemy, że tam jest. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zostanie podjęta decyzja o zamknięciu stacji radarowej, nie musisz zawracać sobie głowy tymi szczegółami.

--

 
11-02-22 13:50  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Mała aktualizacja projektu Phantom. Nos jest w pełni zmontowany. Postanowiłem lekko go dociążyć, aby w przyszłości nie spadło na ogon. Rozumiem, że Autor nie podaje tego chipa, ale lepiej przesadzić, myślę, że gorzej nie będzie. Jako ciężarka użyłem starego ciężarka do wyważania kół samochodowych. Otwory w ramkach są wykonane dla wygody pozycjonowania ich na miejscu za pomocą pęsety.



--

 
14-02-22 13:33  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Prace nad projektem Phantom trwają i jest to efekt kolejnego etapu. Zebrani czerwoni piloci.



Ale tutaj długość skanu nie wystarczyła, zrobiłem wstawki z rezerw kolorów.



Fotele pilota



--

 
16-02-22 06:07  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

97 I możesz podać link do schematu, w którym wskazane są stopnie instalacji minus 23 i Plus 12

--

 
16-02-22 09:46  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ależ nie ma problemu, po wpisaniu np.: "draw angle and dimensions f4 phantom II" w googla, wyskakuje całe mnóstwo
np.:
http://soyuyo.main.jp/f4/f4front_c.gif
ale ogólnie korzystałem z "aerofax Minigraph 20, McDonell F-4E Phantom II" i z "Detail & scale F-4 Phantom II" w formie drukowanej, więc ciężko będzie o link ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
17-02-22 18:52  Odp: [R] PHANTOM F-4B MIG KILLER GPM 156 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć! Prace nad projektem Phantom trwają i jest to efekt kolejnego etapu. Zmontowane kokpity



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024