FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 46Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
19-02-22 20:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,
montujemy to co mamy do przysłowiowej kupy :)
Najpierw wkleiłem to "torre di comando" :P...



...a potem docelową platformę.





Tu już z niektórymi relingami :) Te wokół platformy dojdą w późniejszym terminie.









Reling wokół zejściówki oraz poręcze w zaprezentowanym powyżej układzie wyglądają ciut dziwnie. Ostatecznie przyjmą ciut inną formę, podobną do tego, co zauważyłem na jednej z fotek.



Pozdrawiam

--

 
22-02-22 11:59  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
pewien podetap można uznać za skończony.













Na powyższym zdjęciu widać niewielką zmianę w kamuflażu w porównaniu do tego, co było kiedyś :)

Z ciekawości, postawiłem to na kadłubie.









W sumie, jakbym teraz skleił tylny maszt, to wyszłoby coś w stylu Raimonda :P
Ale pójdziemy w górę. Części już gotowe do pocięcia :P



Pozdrawiam

--

 
22-02-22 13:23  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajnie się patrzy na taką pracę.
Pzdr

 
22-02-22 15:44  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Józef   

Ależ to będą śliczności !!

 
25-02-22 19:44  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dzięki Panowie, cieszę się, że się podoba :)

Ruszamy z kolejnym poziomem, w charakterystycznym kształcie. Wygląda na to, że nie tylko Suffolk miał swoją Myszkę Miki :P







Tu jakaś skromna nadbudówka, znajdująca się na tym pomoście.







Pozdrawiam

--

 
26-02-22 19:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

masz mega tempo. Jak na fakt, że ulepianie to tylko drobna część zabawy: ]
pozdr

 
04-03-22 21:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas te części i zdjęcia wykonałem jakiś czas temu, teraz je tylko podrzucam w dość dobrym tempie :P

Tak platforma wygląda od spodu. Podpory są już "wycinalne" ręcznie, w odróżnieniu od tych z poziomu niżej :)



Tu jakieś drobne "alternatywy kolorystyczne".



Przed przyklejeniem "budki" warto było wykonać drabinkę z poręczami, prowadzącą do tego poziomu. Wklejenie tego w późniejszym etapie byłoby ciut uciążliwe.







Całość, nawleczona już na "pal"







Małą zagwozdkę miałem z jedną z "burt" , niejako odcinającą stanowisko przeciwlotnicze od reszty platformy. Na rysunku widać, że miałaby biec do samej nadbudówki.



W innym modelu Trento projektant podszedł do tego w ten sposób:



Niestety, te okolice pomostu są wyjątkowo słabo obfotografowane :/ Miałem swego czasu narysowane rozwiązanie podobne do tej z gry, ale ostatecznie stanęło na "wyrżnięciu" dziury w tej blasze, umożliwiając w ten sposób ciut łatwiejszy dostęp do tych stanowisk...

Pozdrawiam :)

--

 
05-03-22 19:13  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Patrzę na ten model odkąd zobaczyłem w Przeciszowie i przyznam szczerze, że ładnie ci idzie projektowanie i sklejanie testowe w jednym przed wydaniem modelu. Jak ukończysz to będziesz miał pomysł na nowy projekt własny czy coś z innego wydawnictwa będziesz budował.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
10-03-22 22:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
dzięki Master. Pomysły na nowe projekty mam, w sumie co chwilę wpada w oko coś ciekawego. Jest jeszcze kilka tematów, które nie ukazały się w kartonie, a chciałbym postawić je u siebie na półce :P Schody zaczynają się przy szukaniu do nich dobrych planów xD
W grę wchodzi również powrót do Messera, pasowałoby go dokończyć. Spodobał mi się również jeden niedawno wydany śmigłowiec...
Na razie ciężko mi powiedzieć, co będzie jak skończę. Czasem odnoszę wrażenie, że w tym wieku powinienem mieć jednak ciut inne priorytety xD

Wracając do Trento. Ruszamy z kolejnym poziomem nadbudówki.
Poziom niestety również z serii "zagadkowych". Plany na jego temat mówią tyle:



Co ciekawe, nie zawierają one rzutu z przodu i z tyłu, ale to do przeżycia xD

Po przerysowaniu tego do 3D i po porównaniu tego ze zdjęciami można było wyłapać pewne rozbieżności, na przykład w szerokości tego bąbla (patrząc w rzucie z góry).





Wątpliwości budził również układ podpór pod tymi dalmierzami.

Ten element nadbudówki podczas służby doczekał się kilku przeróbek. Zaczęło się od czegoś takiego:



Później te dwie przednie reje(?) częściowo usunięto. Powiększono tę platformę u góry i zainstalowano tam jakieś systemy kierowania ogniem(?), a przednią jego część przeszyły dwa dodatkowe filary. Kilka zdjęć:













Rysując na podstawie planów wyszło mi coś takiego:



Tak do tego podszedł twórca modelu do gry WoWs.



Mi ostatecznie wyszło coś takiego:



Znacznie zmniejszyłem ten "brzuszek", zmieniłem również układ podpór próbując odtworzyć to, co widać na zdjęciach. Wydaje mi się, że tak to mniej więcej mogło iść, niestety na większości zdjęć te elementy są w cieniu :/

Jeszcze obrazek przed i po :)



Drobne zmiany zrobiłem też przy tylnych rejach?, czy jak to nazwać.

Tyle z wynurzeń śledczych, wycinamy i kleimy :P



Główną "siatkę" rozciąłem sobie na pojedyncze elementy. Nie umiem ładnie i precyzyjnie zaginać "nadrukiem do środka" :P









To rzucające się w oczy łączenie z tyłu przeniosłem już w projekcie w inne miejsce, ale na surówce już tak zostanie.

Pozdrawiam :)

--

 
12-03-22 14:09  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

,, Nie umiem ładnie i precyzyjnie zaginać "nadrukiem do środka" :P '' pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!!


Pozdrawiam .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 46Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024