FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-02-22 11:22  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kolegę.
Czy ta "wielolina" mocowana do grotsztagu to nie jest czasem system do podnoszenia/opuszczania żagla fokrei ?
(czy jak tam tam zwą ten najwyżej umieszczony żagiel przedniego masztu)
Jeśli tak (na co wskazuje instrukcja) to jest to olinowanie ruchome,a nie stałe i w całości powinno być wykonane z jasnych lin.
Czy to znów jakiś babol w instrukcji? Ma ktoś obszerniejszą wiedzę na ten temat?
Ja jestem na podobnym etapie i nie mogę dojść z tym ładu.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
23-02-22 12:29  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Lepic, jak dobrze, że tu zaglądasz :) -możesz mieć rację, a wręcz na pewno masz, to faktycznie może być system podnoszenia górnej rei. Choć byłem przekonany, że to coś na kształt napinacza masztu względem sztagu. Dlatego to co uznałem za ruchome zrobiłem z jasnej nici, a to co nie, z czarnej. I faktem jest -schemat tej wieloliny jest na obrazku z olinowaniem ruchomym. Pocieszający jest fakt, że ten "pień drzewka" (czarny) jestem w stanie podmienić na jasny i zamiast mocować jak sztagi, to przeprowadzę go przez dziurkę w maszcie (pod żagiel fokrei). Też chętnie dowiem się jak to powinno być definitywnie.
Tak to wygląda w instrukcji:


A w tym rzucie górnej liny podnoszącej żagiel nie uwzględniono:


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-03-22 22:26  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!
Ciężko w ostatnich dniach skupić się takich sprawach jak modelarstwo, także postępy symboliczne.

Dokończyłem odciągi jufersów, zrobiłem je w pełni z kartonu, bo próby z drutem, jak już wcześniej pisałem, nie dały zadowalającego efektu ...co nie znaczy że tak też jest git.




Zrobiłem też raksloty. Użyłem do nich kulek metalowych i elementów laserowych od Duyfkena i Meermana, tj. tych części w kształcie litery "B" pomiędzy kulkami. Tak to skleiłem w odpowiednim kształcie na sztywno, pomalowałem, i dopiero potem do masztu. Oczywiście mądrzejszym pomysłem byłoby zrobienie ich na etapie przyklejania masztu do kadłuba, mniej gimnastykowania by było, ale mądry Polak po szkodzie... Raksloty grotmarsrei zrobiłem z ponacinanego cienkiego kabelka od słuchawek -to już wygląda bardziej średnio, aale chyba dostatecznie. Z racji użycia metalowych kuleczek nie było jak przeciągać nici przez całe raksloty, także mamy tu pewną modelarską iluzję :) Z przodu zasłonią to reje i liczę, że będzie gites.









Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-03-22 20:25  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Idziesz jak burza... Świetnie!

--
54323031

 
04-03-22 21:14  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Raksloty wyglądają super!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-03-22 12:17  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A tego wynalazku to się w instrukcji nie dopatrzyłem.
To inwencja własna,czy ja się do okulisty muszę udać?
Ale wygląda fajowsko :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
05-03-22 14:56  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!

Lepic - też się w instrukcji nie doszukałem. Inwencja własna bo po czymś taki kawał rei musiał się ślizgać/łożyskować. Nawet bym się nie zdziwił jakby były tu 3-rzędowe raki, ale jest jak jest, na pewno lepsze to niż nic :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
07-03-22 19:58  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zamiast kulek metalowych, mogłeś wziąć koraliki z tworzywa ze sklepu z rzeczami do wykonywani biżuterii, są przeróżnej wielkości, mają dziurkę w środku i są tanie :)
Przykład:
https://www.onyks.eu/search.php?text=koraliki+2mm

--

Post zmieniony (07-03-22 20:01)

 
07-03-22 20:21  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cześć!

Siwy -fakt, koraliki to produkt stworzony do tego, ale sporo kulek odpowiedniej wielkości mi zostało po budowie Alerta więc wykorzystałem. Następnym razem ogarnę jakieś koraliki ;)

Dalsze postępy w budowie, czyli szalupa. Bardzo się jej obawiałem i wręcz pogodziłem się z tym, że będzie szpecić. Problemem nie były jej rozmiary, ale druk laserowy. W powiększeniu nawet widać, że tu i tam wykruszył się, ale na żywo praktycznie tego nie widać, więc nie babrałem więcej farbą.

Piękna szachownica...



I całość:











Teraz walczę z żaglami. Żeby nie było zarzutu pośpiechu -wziąłem kilka dni urlopu, bo musiałem trochę powybierać ;) Także nie siedzę po nocach przy modelu.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-03-22 09:39  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szalupa jak i cały model wygląda rewelacyjnie, a jak już pracujesz nad ożaglowaniem, to wypada wyjąć z szafy miskę na wydzieliny zachwytu - znaczy miód i orzechy wypadające z rozdziawionej gęby:-)
Czy ta "szachownica" na szalupie to fakt?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024