FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
26-02-16 10:54  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W czasie gdy lakier wysychał próbowałem się z farbami i doborem papieru na poszycie burt (dno będzie z kartonu barwionego). Najbardziej odpowiada mi papier z bloku technicznego: ma co prawda wyraźną strukturę, którą będę musiał ostro zeszlifować, ale jest fajnie miękki i łatwo się tę czynność wykonuje.
Rysiu62 wspomniałeś, że kartonówki się ciężej maluje niż plastiki; myślę, że kluczem jest gładka powierchnia, a w modelach plastikowych ustawowo jest to zaklepane ;P
Chętnie posłucham jeszcze rad zanim zacznę malowanie.


--

Post zmieniony (26-02-16 10:57)

 
26-02-16 12:24  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wypróbuj jeszcze akrylowy podkład w spraju jako bazę. Dla mnie idealnym podłożem do malowania była szpachla w spraju. Taką powierzchnie należy ładnie przeszlifować i gotowe pod malowanie. Inna bajka to malowanie aerografem co gorąco polecam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-02-16 14:57  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

chyba IJN masz ten patent już sprawdzony,bo okazał się najskuteczniejszy hehe:) Tekstura powierzchni jest w miarę gładka już po pierwszej warstwie oraz dość dobrze pokryta (ostatnia fotka). Spróbowałem kilku kombinacji i okazuje się, że dokładne wyszlifowanie powierzchni przed malowaniem daje co prawda ładną teksturę, ale farba niezależne od rozrobionej gęstości nie daje się równomiernie rozprowadzić. Bardzo możliwe, że po dokładnym wyschnięciu kolejna warstwa rozwiązała by problem, jednak patent IJN daje efekt już po 20 minutach (rzadka konsystencja obu farbek tak jak radził kiedyś QN).




--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
26-02-16 15:02  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja także na karton daję jedną warstwę podkładu w sparayu następnie element jest szlifowany i kolejna warstwa podkładu, a później malowanie aerografem i wygląda nawet całkiem dobrze.

 
26-02-16 15:31  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ja niestety będę musiał na razie machać pędzlem z racji takiej, że jestem w pracy na wyjeździe i nie mam dostępu do sklepów :p

--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
28-02-16 03:40  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Wojtek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

niby progress niewielki, ale dziob najtrudniejszy


--
Zlota mysli u mnie w robocie:
Teoria jest wtedy gdy niby wszystko wiemy, ale i tak nic nie dziala. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nie wiemy dokladnie dlaczego. My laczymy teorie z praktyka tzn. nic nie dziala i nikt nie wie dlaczego.

 
05-03-22 16:43  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Typhon   

Witam,
odkopuję temat, gdyż mam problem z tym modelem Takao.
Model czekał na sklejenie ponad 15 lat, więc dwa miesiące temu w końcu zabrałem się za niego.

Mam zrobione całe owręgowanie. Jest symetryczne, wszystko się ładnie schodziło, ale dziś pojawił się problem z pokładem. Jest o 1 cm za krótki względem szkieletu. Cztery elementy pokładu mają łącznie 101 cm, natomiast szkielet 102 cm.

Jaki jest prawidłowy wymiar modelu?

Licząc skalą 1/200 to względem rzeczywistej wielkości 203,76 m model powinien mieć ~101,9 cm

Post zmieniony (05-03-22 17:40)

 
06-03-22 18:04  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pytaj Batonusa bo on chyba robił ten model, co prawda nie w standardzie ale powinien znać wszystkie mankamenty tego wydania.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
06-03-22 22:08  Odp: [Relacja]''Takao'' wyd. A. Haliński 1/95 - Japonski krazownik klasy I
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Typhon - kleiłem ten model ponad 15 lat temu i z tego co pamiętam to wszystko mi pasowało, jedynie chyba barbety wysokich wież były nieco za krótkie.
Model obecnie jest w moim rodzinnym domu, ale jak będę to zmierzę jego długość i Ci podam.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024