FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-22 16:15  [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
W ramach przywitania kilka słów o mnie bo to mój pierwszy post na tym forum.
Zajmuję sie modelarstwem od lat dziecinnych (czyli już grubo ponad 20, ale z przerwami kilkuletnimi).
Zaczynałem jak chyba większość od plastików, nastepnie próbowałem swoich sił w papierze, ale zniechęcony rezultatami uznałem, że z tego nie da się zrobić ladnego modelu.
Po wielu latach przypadkiem trafiłem na "niebieskie" forum i jak zobaczyłem jakie cuda można robić z papieru to bardzo szybko wróciłem do tego modelarstwa. W międzyczasie poznałem forum Konradusa i stało sie moim ulubionym miejscem do podziwiania prac prawdziwych geniuszy tego hobby, którzy się tu prezentują.
Kleję powoli w wolnych chwilach dlatego nie mam pokaźnej kolekcji gotowych modeli, za to liczba czekających na pocięcie ciągle rośnie (zawsze sobie wmawiam, że już wystarczy bo i tak wszystkiego nie skleję i wtedy pojawia się jakaś nowość, albo promocja w sklepie, której grzech nie wykorzystać ;-)
Lubię modele waloryzowane i malowane co ma też wpływ na tempo prac - zawsze wpadnie jakiś pomysł jak uplastycznić model i często jedną część robię po kilka razy zanim wreszcie w miarę nada się do modelu.

Odnośnie modelu:
Przeskalowany Modelik Bn2t ze skali 1:45 do 1:120 (skala TT). Drukowany na atramentówce w domu. Model świetnie opracowany - nawet po przeskalowaniu wszystko pasuje, a jak nie pasuje to raczej brak umiejętności po mojej stronie.Dodałem trochę swoich elementów jak nity, pokrętła w budce maszynisty. Poniżej zdjęcia z aktualnego etapu prac:










--

Post zmieniony (05-03-22 13:48)

 
04-03-22 17:53  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Brak zdjęć niestety.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-03-22 18:28  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

linki poprawione i wklejone powyżej

Post zmieniony (05-03-22 13:50)

 
04-03-22 20:24  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ło masakra XD

--
54323031

 
07-03-22 19:46  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Patrzam na spis, jakiś nowy kolejarz… patrzam do posta, a to jakiś waryjot!!! Z zerówki do TT - to się nazywa wyzwanie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-03-22 10:48  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Fazer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Tak, to czesta opinia odnośnie tego modelu :-)
Trochę to wariactwo, ale chciałem sprawdzić czy dam radę takie maleństwo skleić z tymi wszystkimi detalami.
Modelik robi bardzo dobre modele kolejowe - nawet po przeskalowaniu i wydruku domowym części pasują do siebie.
Potem z tego jakąs dioramkę zrobię, ale jeszcze wagony musze dorobić.

 
08-03-22 12:17  Odp: [R] Parowóz Bn2t Modelik 1:120
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mniejszego się nie dało? ;) Tak tylko podpuszczam :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024