FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-02-22 21:20  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kalor, nie obraziłem się.W naszym hobby jest także miejsce na krytykę.Ale nie widzę tej dziury po igle,bo nie używałem żadnej igły :) Te "wypukłości" na burcie,które wyglądają jak "zalane" farbą śruby,to "wyciskane" od drugiej strony imitacje łebków małych zaokrąglonych śrub (takich skręcanych płaskim śrubokrętem), którymi skręcane jest oblachowanie (nawet w oryginale wyglądają jak nity po pomalowaniu) , a nie naklejane śrubki. Maluję pędzlem ,cienkimi warstwami (3-4 warstewki, zależy jak farba kryje), żeby nie robić zacieków. Niestety takie malowanie ma też swoje wady.Pędzel się zużywa, robi "smugi" i czasami mimo chęci "zalewa" jakiś element . I pamiętaj,że oglądając zdjęcie w powiększeniu widać dużo więcej niż w realu .Ten model mieści się w dłoni i jeszcze jest trochę miejsca,oczywiście mowa o mojej dłoni a nie 3 letniego dziecka :))). Zdjęcia najczęściej wyciągają każdą niedokładność,takie rzeczy,że "gołym okiem" ni groma nie dojrzysz . Po za tym nie twierdzę,że jestem jakimś SUPER MODELARZEM . Kleję bo lubię, a jaki "warsztat" mam taki mam. Nic na to nie poradzę,że mam "wywalone" na " dopieszczanie szczegółów" :)

Witaj Winku ! Jakiś czas temu próbowałem się do Ciebie dodzwonić,ale nie odbierałeś. Modele rolnicze nie poszły w odstawkę ostatecznie.Mam niedokończone 2 URSUS-y ,chyba C-350 jak dobrze pamiętam :))) Po prostu mam ochotę pokleić coś innego.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-02-22 22:06  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nigdy nie zaszkodzi czegoś usprawnić, że ja lubię ostro obrobione krawędzie to się odezwałem. Te nity/śruby kuliste to ciężka sprawa, można kupić ale też gdzieś widziałem wyciskane z folii aluminiowej.

A co do farb, to pędzel nie powinien się tak szybko zużywać ani zalewać detali, na pewno rozcieńczasz tą farbę?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-03-22 00:08  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie,no spoko.Fajnie ,że się odezwałeś .Po to jest forum.
Farb nie rozcieńczam tylko dokładnie mieszam.Zawsze moczę pędzelek tak aby był ledwo "nasiąknięty" farbą i rozprowadzamy po jak największej powierzchni. A pędzelek? No cóż,jak malujesz coś w całości to tak szybko się nie zużywa. Inaczej jest jak musisz malować etapami,wciskać go w jakieś ciasne przestrzenie,co chwilę zmieniasz kolory farb i pędzelek kilkadziesiąt razy dziennie zalicza płukanie . Szybko się zaczyna "starzec"
Co do nitów,to w to się nie bawię - na razie. Śruby i nakrętki to co innego.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-03-22 00:31  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Farby pod pędzel to trzeba rozcieńczać, są za gęste, malujesz wtedy praktycznie samą żywicą stąd efekt zalania detali i błyszcząca powierzchnia. Odpowiednio rozcieńczona farba to mniej żywicy a wystarczająco pigmentu żeby pokryć w kilku warstwach, pędzel też powinien mniej dostawać w d. Tylko trzeba dać jej wyschnąć pomiędzy kolejnymi etapami.

Nity widziałem drukowane 3D, 100szt. za kilka złotych, więc warto.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-03-22 10:25  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Akryle Hataka serii B to farby typowo pod pędzel. Po odpowiednim wymieszaniu farba jest wodnista,więc nie ma sensu jej dalszego rozcieńczania.

Lepiej napisz co się dzieje z Twoim Strv 103C.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-03-22 11:53  Odp: [G] C2P
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

KFS rozcieńcza: https://www.kfs-miniatures.com/hataka-blue-line/, ja bym też, ale zrobisz jak zechcesz.

A szwed powoli się wykańcza, w lutym zrobiłem trzy łopaty i młotek a na ten miesiąc mam zamiar zrobić karabin i zacząć malowanie.

--

Post zmieniony (01-03-22 11:58)

 
07-03-22 19:42  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hataka? Daniel, nie było farbek trudniejszych w obsłudze??? Poza tym, jakiś niekombajnowy ten kombajn ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-03-22 21:10  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Viking, nie kombajn,a ciągnik :)) I fakt - mało to to rolnicze :)) Choć TKS też taki mało rolniczy,a jednak jeden z nich, odzyskany z Finlandii,po zdjęciu pancernej górnej zabudowy służył rolnikowi do orania pola (na wstecznym biegu). Da się ? :)))
Hataka dla tego,że mają dedykowane farbki do różnych maszyn. W tym przypadku do pojazdów Polskich z września 1939 r. A dla czego uważasz ,że są "trudne"? Mnie się dobrze nimi maluje. Ale tak jak sugerował Kalor,muszę pomyśleć nad rozcieńczalnikiem do nich.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-03-22 15:47  Odp: [G] C2P "po mojemu"(GPM 288 ,1-25)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Po Twojemu" wyszło świetnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024