FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-03-22 20:06  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

... jak to ktoś kiedyś powiedział: A JEDNAK SIĘ KRĘCI :)



.. trzeba jeszcze dopracować symetryczność i osiowość ;)

pozdrawiam
MR

 
15-03-22 22:41  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nieźle ,a zrobią koła pełny obrót ,czy nie za bardzo ?

 
15-03-22 22:59  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

... jak się robi pół obrotu popychając ostatnie, a potem pół obrotu popychając pierwsze - to się kręci...

Obecnie wymyślam przyrząd do ustawienia "zbieżności", potem ustawienie kół po drugiej stronie (z przesunięciem 90st.) i zobaczymy czy wtedy będzie jechało...

 
16-03-22 10:26  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Trzymam kciuki za rozrząd pary. Że się da, to wiem, bo Zbyszek Maj w swoich parowozach to robi, i chętnie prezentuje na żywo.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-03-22 13:11  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ja bym już nie zostawił takich szprych. Mimo, że to ogrom pracy to efekt jest tego wart. Pocienkowane i zaokrąglone szprychy wyglądają dużo lepiej niż takie kloce (nawet gdy nie wyjdzie tak super jak byśmy chcieli)
U mnie pierwsze podejście do lepszych szprych wygląda tak:


--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
17-03-22 22:36  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
klint   

Patrzę na koła i se myślę że kol poświęcił im zbyt mało czasu, a one są twarzą każdego loka. Pierwsze wejrzenie na model parowozu i co widać koła. Trochę już ich przeszlifowałem i wiem o czym pisze. Koła to podstawa.

Pozdrawiam Piotr.

 
18-03-22 18:38  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
marchew84 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajnie się kręci, plus za pomysł i odwagę zrobić więcej niż wycinanka przewiduje. Te wyprzedzenie kół względem wiązarów może wynikać z rozbieżności między rozstawem osi kół, a między rozstawem osi korbowodów. Pomierz i ewentualnie popraw póki jeszcze jest to możliwe. Sam się zastanawiam jak ukryść układ korbowodowy w prostej SM03 żeby się kręcił jak u Ciebie. Viking_BB -u a możesz zapodać jakieś linki do relacji/ filmów kolegi Zbigniewa Maja? Szukałem nie mogę znaleźć.

+++++++++++++++

--

Post zmieniony (18-03-22 18:46)

 
18-03-22 19:17  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
kezat 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć,

@klint - nie ukrywam, że po pierwszym przeczytaniu Twojej wiadomości byłem na Ciebie wkurzony. No i nie będę ukrywać, że dalej jestem... Przez Ciebie teraz mam zamiar rozrysować sobie na nowo to koło (zupełnie inaczej niż w wycinance i inaczej niż po moich przeróbkach) i zrobić na nowo (mam zamiar szprychy przeszlifować na krawędziach PRZED sklejeniem koła w całość - zobaczymy...) Ale tylko jedno - a nie wszystkie osiem... (choć jeśli wyjdzie lepiej to pewnie na tym jednym się nie skończy....)

@marchew84 - po naprostowaniu kół, sprawdzeniu ich osiowości, itp. mam efekt że do tyłu kręcą się bez problemów, a do przodu się trochę przycinają przy przechodzeniu punktu "przegięcia". Mam świadomość, że jeśli teraz to tak zostawię, to jak dojdzie druga strona, wiązadło, stawidło, rozrząd pary - to suma "przycinania" się spowoduje, że całość przestanie działać...

Ale na razie... mrucząc pod nosem "ciepłe" słowa w kierunku klinta zabieram się za rysowanie nowej koncepcji koła...

pozdrawiam
MR

Ps. @klint - mam nadzieję, że łapiesz moje poczucie humoru ;)

 
20-03-22 08:20  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
marchew84 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wklejam poniżej link może się przyda jeśli ktoś nie widział

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=21943&t=21943&page=1

--
Pozdrawiam
Marchew84

 
24-03-22 23:02  Odp: [R] BR86 Kriegslok - laser
klint   

kol@ kazat spoko, sam zobaczysz że było warto.



I na co patrzysz?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024