FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-03-22 17:10  [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Tym razem model, którego jeszcze nigdy nie kleiłem, T 34/76. Okładka robi wrażenie, przypomina mi wczesne tomiki "Żółtego tygrysa", które kiedyś zbierałem. Model opracowany przez Dariusza Wandtke z grafiką Marcina Dworzeckiego. Waloryzacja bardzo mi się podoba, model bez wnętrza, wygląda na średnio wymagający. Do modelu dokupiłem dedykowane elementy wycinane laserem, planuję też zakupić laserowe gąski z pojedynczych ogniw. Zacząłem oczywiście od szkieletu. Nauczony doświadczeniem poprzednich modeli Angraf ciekaw jestem czy pojawią się błędy lub braki części.
Jeśli chodzi o błędy merytoryczne, tu już wcześniej któryś z kolegów zauważył że klapa inspekcyjna na tylnej ścianie jest dokładnie pośrodku, a powinna być przesunięta na prawo. Przy budowie szkieletu okazało się, że górna część zawierająca otwór obrotowy wieży jest wycięta za mocno tzn. wycięto okrąg o zbyt dużej średnicy obejmujący pierścień obrotowy wieży. Będę musiał cały ten element wyciąć samodzielnie.













--
pozdr, Radek

 
27-03-22 21:15  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to kibicuję i czekam na kolejne aktualizacje z postępów w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-03-22 15:36  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zasiadam i ja, model który też mam w dalszych planach, powodzenia! :)

 
28-03-22 18:34  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Prócz klapy, co ja zresztą zauważyłem, sama wieża też wydaje się zbyt kanciasta na przejściu stropu w burty. No ale to wyjdzie w praniu i w sumie od wieży ja bym zaczynał budowę. Jeśli okaże się zbyt kanciasta to nie ma co robić tego modelu w standardzie i zostają tylko własne przeróbki i malowanie.

 
29-03-22 09:37  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Oj tak, też zaczął bym od wieży. Z tego co pamiętam ze zdjęć "modelu testowego" na FB, szpachlowanego i malowanego, nie było tam kolorowo.

 
29-03-22 16:26  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Pewnie byłoby właściwie zacząć od wieży. Mnie osobiście urzeka zawsze grafika Marcina Dworzeckiego, więc zamierzam go skleić nawet jeśli będą niezgodności z fabryką. Dziś korzystając z dnia urlopu posunąłem się trochę do przodu. Jeśli chodzi o tą nieszczęsną klapę na tylnej płycie to myślałem czy nie pociąć tylnej płyty na pasy i pokombinować z właściwym dopasowaniem, ale w końcu tego nie zrobiłem bo linie przecięcia byłyby widoczne. jak wspomniałem górną płytę szkieletu wyciąłem od nowa. Jeśli chodzi o szkielet to warto w przedniej części, gdzie poszycie jest wyoblone zrobić jakieś wzmocnienia, aby przy przypadkowym naciśnięciu się nie wgięło do środka. Ponadto poszycie spodu i burt wymaga dopasowania i docięcia, aby schodziło się równo na krawędziach. Z górnym poszyciem jest podobnie, musiałem podocinać po ok. 0,5 mm.
Istotne wg mnie jest, aby wyretuszować zanim się przyklei poszycie burt te wnęki na sprężyny/amortyzatory, Ja o tym zapomniałem i później jest utrudniony dostęp do nich.







--
pozdr, Radek

 
30-03-22 10:55  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć,

W jaki sposób dobierasz retusz?

 
30-03-22 15:26  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Nieźle, nieźle, retusz też fajnie dobrałeś, co do docinania poszycia to ja już się przyzwyczaiłem, że trzeba coś zazwyczaj spasować, gorzej jak elementy poszycia są za małe i trzeba sztukować :)

 
10-04-22 20:02  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Mała aktualizacja stanu budowy. Doszły błotniki i powoli zaczynam układ jezdny. Co do retuszu to mam kilkadziesiąt buteleczek farbek Pactra i staram się coś dopasować. Przy tym modelu używam Olive, Polish khaki I i II, Mud. Korzystam też z laserowo ciętych śrub DRAF Model.





--
pozdr, Radek

 
10-04-22 22:01  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oglądam postępy i kibicuję czekając na pojedynek z wieżą.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024