FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-04-22 07:51  [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po ukończeniu Loraina Geschutzwagena naszła mnie niemoc twórcza. Co więcej, w trakcie kończenia klejenia nie miałem jeszcze wybranego kolejnego modelu
co nie było typowe. Natomiast ręce mnie mimo wszystko świeżbiały, a skalpel szeptał: weź mnie, weź mnie! Uległem tej pokusie. Wyciągnąłem z szafki model, który wielokrotnie oglądałem, wertowałem, analizowałem, nigdy jednak nie miałem odwagi na pocięcie go. A był to model samolotu (tak, właśnie samolotu! - wiem, nie znacie mnie z tej strony ;) ) - A4 D-2 Skyhawk wydany jakieś 100 lat temu przez nieistniejące już wydawnictwo Model CARD. Model opracowany ręcznie, wspaniała gruba kreska,
brak setek części niewidocznych dla oka detali, w niektórych miejscach zawierający nieco błędów, ale za to dający 2 tygodnie wspaniałej zabawy.
Początkowo nieco się wściekałem, czego Gekony mi świadkiem, ale wystarczyłazmiana podejścia i potem było ju żwszystko OK. Model jak wspomniałem wydany dawno temu,
na rynku funkcjonuje jeszcze opracowanie nieco innej, garbatej wersji z GPM, nie zmienia to faktu, że przydało by się nowe opracowanie tego
jakby nie było zgrabnego samolociku.
Samo klejenie było tak szybkie, że relacji żadnej nie było, w związku z tym zamieszczam teraz kilka zdjęć, które udało mi się cyknąć w czasie. Proszę również o
umiarkowaną krytykę, ponieważ jest to za wyjątkiem popełnionego jakiś czas temu samolotu naddźwiękowego z MM, pierwsze latadło od łatnych nastu lat.




I zapraszam do galerii, a w niej również okładka, ponieważ model może nie być znany.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-04-22 10:57  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Sympatyczny model, od razu przypomniała mi się modelarnia w podstawówce. Myślę że każdemu kto klei nowe opracowania, przydałaby się taka terapia od czasu do czasu. Pomiędzy modelami poszukam jakiegoś starocia i dołączę się do Twojej akcji upadku moralnego :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
01-04-22 11:41  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W zupełności się zgadzam z El Comandante . Aż morda mi się uśmiechnęła na widok "normalnego" modelu,bez udziwnień i zbędnych detalizacji . Taki model "dla zabawy", a nie "spinania się", bo musi być jak ORYGINAŁ.Fajny kartonik.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-04-22 13:31  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Demon skleił samolot :)
Myślałem, że nigdy tego nie doczekam, a jednak :)
Bardzo fajny model na tzw "odmulenie". Zgadzam się z moimi przedmówcami - to doskonała terapia:)
Też mam w planie wykonać jakiś stary model. Jednak jak siebie znam to na pewno go w skomplikuję;)
W każdym razie gratuluję wykonania tego modelu.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
01-04-22 13:47  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Demon wrócił i to jeszcze z samolotem zrobionym ekspresowo. Naprawdę się cieszę. Zgadzam się we wszystkim z "przedmówcami". I też myślę o popełnieniu starszego modelu choć bardziej w celach treningowych a w mniejszym stopniu sentymentalnym.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
01-04-22 20:59  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie, cieszę się, że się podoba. W związku z tym, zapraszam do kolejnej relacji, która pojawi się lada moment ;) Myślę, że będzie również nie lada zaskoczeniem

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-04-22 22:21  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Będzie ciągnik rolniczy !?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-04-22 22:22  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fajny zabytek, ostatnio również wkręciłem się w takie modele.

--
http://messer.cba.pl

 
02-04-22 20:02  Odp: [R/G] A4 D-2 Skyhawk ModelCARD
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jest jeszcze Skyhawk z Geli który apetycznie wygląda. U mnie leży u mnie na kupce priorytowej lewej. Kabinka jest na rynku dostępna ale ciekawe czy od GPMu pasuje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024