FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-04-22 12:13  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Milo mi poinformować, że "Pterodktyl" na I Festiwalu Modeli Kartonowych w Redzie (1-3.04.2022 r.) zajął drugie miejsce

Pozdrawiam,
Ryszard

 
06-04-22 12:34  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje!
Podziwiałem kiedyś w galerii teraz na żywo.
Niesamowity model.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-04-22 13:30  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękne wykonanie sznuraka. Gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-04-22 13:51  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
kari   

... Ryszard, wielkie gratulacje za wykonanie i zajęte miejsce w festiwalu/konkursie,
... a można wiedzieć jaki model wygrał w tej konkurencji?
-----------------------------------------------------------------------------------------

 
06-04-22 14:31  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeśli chodzi o samoloty to wszystkie zostały wrzucone do jednego worka za wyjątkiem śmigłowców. Trochę to dziwne .
1 - Boening B-17G z M/M nasz forumowy znajomy Winek
3 - 110F - 16D - Łukasz Fuczek

 
06-04-22 17:36  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem na żywo. Zdjęcia nie oddają tego kunsztu...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
07-04-22 07:27  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Serdeczne gratulacje!
Jestem pewien, że na żywo model robi miażdżące wrażenie !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-04-22 19:41  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jedynym pocieszeniem, że model zajął tylko II miejsce jest to, że przed nim uplasował się B-17 kol. Winka, chociaż to kompletny absurd porównywać tak różne rodzaje samolotów. Niesamowity jest ten Twój Lohner.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-04-22 14:41  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dziękuję wszystkim za miłe słowa !
Kilmister napisał :
"Jedynym pocieszeniem, że model zajął tylko II miejsce..."
Ha, ha, ha ale ja wcale się nie zamartwiam z tego powodu !
To był mój pierwszy udział w tego typu imprezie a to z bardzo prozaicznej przyczyny - Reda jest blisko Sopotu. Namówiono mnie bym jakieś modele wystawił, co też i uczyniłem.
Drugim modelem był pchacz De Havilland Airco DH.2

Uczestnicząc w imprezie przede wszystkim chciałem poznać forumowych kolegów (w przyszłości na takich spotkaniach warto mieć identyfikator z nickiem) i zobaczyć na "żywo" inne modele.
Zastanawiające dla mnie jest to, że wszystkie samoloty zostały wrzucone do jednego worka - prócz śmigłowców.
Zachodzi pytanie - jak ocenić, porównać np. B-17 z doskonale wykonanym szybowcem ?
Sadzę, że zwracano przede wszystkim uwagę na duże modele takie rzucające się w oczy i.. kolorowe :-) Pozostałe mistrzowskie wykonania, znacznie mniejsze ginęły gdzieś pod ścianą.
Tak samo nie było podziału na okresy, modele w standardzie i waloryzowane (mimo, że taki wymóg określenia był na formularzu zgłoszeniowym, co w przypadku moich modeli oczywiście uczyniłem, podając je jako waloryzowane).
Trochę dziwne jak dla mnie jest ocena na zasadzie "podoba się lub nie". Oczywiście trudno wymagać od oceniających by brali pod uwagę zgodność wykonania modelu z oryginałem.
Model Boeinga B-17 Winka zasłużenie zajął I miejsce - trudny, wymagający wielu przeróbek i pracochłonny. Moje gratulacje !
Reasumując - świetna impreza a dla mnie niezwykle miłym był widok radości u dzieciaków, którym wręczano nagrody i upominki (wszyscy uczestnicy oczywiście je otrzymali).
Serdeczne pozdrowienia,
Ryszard

Post zmieniony (08-04-22 14:42)

 
09-04-22 17:04  Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024