FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-03-22 20:34  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Viz zobaczę jeszcze i pomyślę nad tym jak wykonam gąsienice i też się obawiam czy gąski nie będą sztywne po zaimpregnowaniu Super Glue lub cyjanoakrylem. Bardziej impregnacje wymagają części które są wiotkie w sumie zobaczymy jak to wyjdzie. Lecz zastanawiam się czy nie pomaluję farbką gun metal gąski, ale jest czas pomyśleć nad tym.

Gąski laserowo wyglądają tak:


Instrukcja montażu:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:29)

 
24-03-22 08:25  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O, ciekawe te lasery, że są podzielone na fragmenty paskowe i pojedyncze ogniwka do zagięć. W takim wypadku impregnacja CA powinna się sprawdzić, tym bardziej, że są na dość cienkim papierze i łatwo o rozerwanie.

 
24-03-22 09:41  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Też ciekawi mnie, jak gąsienice będa wyglądać poskładane do kupy. Wyglądają ciekawie, a metoda ich wykonywania, a raczej umiejscowienia jest żywcem wzięta z modeli plastikowych. Może się sprawdzić:-)
Powodzenia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-22 17:50  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Kylo Ren- malowanie gun metalem to bardzo chybiony pomysł. Gąsienice w realu tak nie wyglądają. Fajny tutorial malowania gąsek jest tutaj:

https://www.kfs-miniatures.com/malowanie-gasienic-poradnik/

I nie chodzi mi tutaj o robienie mocnych zabrudzeń, bo sam model jest czysty i byłoby to nie spójne, ale w kwestii doboru kolorów i ewentualnego łosza ten poradnik może się przydać :)

 
24-03-22 18:54  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

PiterATS dzięki za linka poczytam z miłą chęcią się nauczę czegoś nowego popróbuję przed malowaniem gąsek wymieszać farbę gunmetal z inną i może będzie fajny efekt. Jak to mówią człowiek całe życie się uczy, a g...pi umiera. Aktualnie zacząłem robić koła jezdne i będę powoli składał cały układ jezdny. A jak to wyjdzie to okaże się w praniu. Będę się starał w weekend dać aktualizację do relacji z budowy dlatego, że w tygodniu po pracy jeżdżę po półtorej godziny na rowerze, a po jeździe staram się coś podłubać przy modelu. Może i moje tempo nie jest szybkie, ale staram się systematycznie coś kleić.

--

Post zmieniony (24-03-22 20:50)

 
24-03-22 22:19  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Możesz spróbować tej farby :

https://www.mojehobby.pl/products/AK-722-DARK-TRACKS.html

Mi taki odcień bardzo odpowiada, podobny jest też taki Humbrol:

https://www.mojehobby.pl/products/173-Track-Colour-Matt.html

--
http://messer.cba.pl

 
08-04-22 21:24  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i witajcie. W końcu po kilu dniach pomyślałem nad pomalowaniem gąsienic. Z pomysłem przyszedł mi film w którym była budowa plastikowego modelu czołgu więc postanowiłem go zaczerpnąć i zamówiłem w sklepie modelarskim potrzebne materiały które były mi potrzebne do uzyskania tego samego lub podobnego efektu. Wziąłem jeden pasek na próbę jak mi wyjdzie malowanie i brudzenie gąseki powiem szczerze, że trochę się bałem ze względu na użycie weatheringu którego użyłem tak aby wyglądało jakby model walczył w terenie lub gąski były zużyte myślę, że wyszło dobrze jak na moje możliwości choć po raz pierwszy takie coś robiłem. Model postaram się ubrudzić tak aby pasował do gąsek. Zapraszam do oglądania.

Pierwszy pasek na próbę:


--

Post zmieniony (04-09-22 19:31)

 
14-07-22 19:56  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Od ostatniej aktualizacji minęło trochę dużo czasu, ale wracam do was i do budowy modelu. Postęp budowy do modelu idzie mi jak krew z nosa. Ostatnio popracowałem nad kadłubem i wieżą. Do kadłuba czołgu na stałe już dokleiłem koła napędowe, wahacze do kół jezdnych, zawiasy, peryskop i kilka części do mechanizmu kół napinających gąsienice. Oraz również popracowałem nad wieżą do której dokleiłem peryskop, zawiasy i armatkę. Powoli widać koniec budowy, a pozostało już nie wiele do zrobienia. Myślę, że ten model doda mi zapału i weny do klejenia kolejnych modeli, lecz nic na siłę.

Kadłub i wieża z kilkoma detalami:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:35)

 
28-07-22 19:44  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. W końcu udało mi się zrobić cały układ jezdny. Czyli do kadłuba przykleiłem koła jezdne, koła napinające i na końcu tylne koła napinające. Pozostało mi dokleić jeszcze kilka detali czyli środki do kół i wahaczy, ale nie mogłem się powstrzymać i pokazać, że czołg stoi na kołach. A inne detale typu łopata, klakson oraz przednie i tylne światła przykleję na samym końcu aby ich nie uszkodzić podczas manewrowania modelu. Teraz zacznie się zabawa z montowaniem laserowych gąsienic. Zapraszam do oglądania:

Cały układ jezdny:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (04-09-22 19:37)

 
28-07-22 20:14  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 2 Polski czołg prototypowy lekki 4TP Sklej Model 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Koła jezdne wyszły świetnie. Zdradź proszę czy tarcze kół nacinałeś czy odrazu tłoczyłeś na BCG?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024