FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-06-22 08:41  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@97, Stosuje supplementacje chemiczną z grupy etanoli, ale działa ona raczej na pogorszenie parametrów widzenia. Choć ręce się mniej trzęsą: ]
@Akra, nie, nie spokojnie. Już wyjaśniałem, Tempera którą stosuje do retuszu i malowania druciarni, za cholerę nie chce się trzymać druta, bez wartwy lakieru ściara się od najmniejszego dotknięcia. Po zabezpieczeniu, w miarę się trzyma. Ale, nadal jest to dość delikatna konstrukcja, w momencie gdy wiem, że będę jeszcze macał te powierzchnie wielokrotnie, wole malowanie zostawić na później. Dlatego część drutów jest już pomalowana, a część nie. Maluje tylko to co wydaje mi się, że nie zostanie uszkodzone przez macanta: ]
Natomiast zostają mosiężne końcówki tych kołków przyklejonych do ścianek (ehhh nawet nie wiem co to jest: \)
@yak, hehe to jest Fiji Panie kolego, HMS Fiji, jak tytuł wskazuje hehe pozdr : ]
@ADAM 12, Ojjj skromnyś, hehe modelik jest mega, daje mi meeeega dużo frajdy i satysfakcji, jestem niemal oczarowany faktem, jak to wszystko z sobą ładnie pasuje, jedyny mankament to wyposażenie, które nie jest pomalowane pod kolor kamo, a chyba powinno. Ale to jest drobiazg, aaahhh no i schodków nie ma w opracowaniu: ], ale geometria, miodzio. Wszystko pasuje z sobą na żyletę.
@Tommy T.B. , no niestety, bez szkieł 1,8 nawet nie siadam do maty.

pozdr

Post zmieniony (16-06-22 20:07)

 
23-06-22 18:15  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, w tej skali takie cudo, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-06-22 18:40  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

W skali 1:400 ręcznie potrójne relingi? Zegarmistrzowska robota. Podziwiam.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
16-07-22 11:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Pany,

Co do kolejnego rozdziału, postanowiłem zabrać się za tylną chatkę. Cóż mogę rzec, oprócz standardowego 'fajna' hehe, przyjemnie się składało, wszystko jak zwykle pasowało. Mam wrażenie, że w całym modelu skrzyneczki są za wielkie, więc wstawiłem własne pomniejszone z zapasu koloru którego jest dużo. Trochę mnie wymęczyło 8 kompletów drabinek, ale do ogarnięcia, tylko 1 mi się zniszczyła całkowicie i musiałem dorabiać od nowa. Troszkę uciekła mi geometria barierek w gniazdach reflektora, ale już nie miałem sił, aby od nowa z tym walczyć, tym bardziej, że wszystko to jest bardzo delikatne. Zauważyłem też, że warstwa farby jasnoszarej musi być zdecydowanie grubsza, niż pozostałych kolorów i wygląda to już trochę ociężale.
Powoli przymierzam się też do wykonania wody, 4oo do linii, musi być z wodą. Obecnie kompletuje chemię i materiały, będę chciał zrobić coś na kształt tego co robi Blue Ocean na ytubach, ale się zobaczy... moje doświadczenie w tej dziedzinie to 0, słownie ZERO: ]

Plany na przyszłość, to dalej będę cisną ten rejon i w kierunku komina.
siatka referencyjna maty 1cm





Post zmieniony (16-07-22 11:50)

 
16-07-22 17:54  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Widzę, że musze kupić sobie jakieś szkła powiększające. Bo mi relingi w skali 1:300 nie wyszły tak równo jak tobie w 1:400. Oczy mi siadły ostatnio, niestety to już ten wiek.

Malowanie relingów pod kolor kamu - też tak robię, kiedyś próbowałem zostawiać niemalowane w kolorze stali - może i bardziej zgodnie historycznie ale to nawet gorzej wygląda. W skali nie widać tego po prostu, wygląda wtedy jakby ich nie było. No i łączenia superglutem - to ma matowy biały kolor, wygląda brzydko..

Ogólnie - szacun Panie...

--
wydawca przez małe "w"

 
17-07-22 22:53  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No te ksynecki to jednak deczko są za duże, już to uwzględniłem na plikach :)
Patrzę na fotki i wena wraca.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-07-22 13:00  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tak jadę na wspomagaczach wizualnych, szkło 1,8 czyli niemal 2x powiększenie, przyzwyczaiłem się do tego tak bardzo, że obecnie nie potrafię nawet wyciąć prostej kreski od linijki bez okularków. Taka sytuacja.

Co do postępa. Dalej wykańczam tę sekcję, udało mi się skończyć wszystkie łodzie, hehe i pech chciał, że dopiero jak przykleiłem je wszystkie do pokładu, to olśniło mnie, że w zestawie była jedna dodatkowa kartka z samymi łodziami i chyba powinienem je wykonać z tej dodatkowej kartki, a nie barwionki. Ale cóż, łodzie czy białe, czy szare barwionkowe, sklejają się wyśmienicie. Jestem bardzo miło zaskoczony jak dobrze się je składało, głównie za sprawą bardzo zmyślnego projektu Adama, który dzieli poszycie łodzi na burty i dno. Dodatkowo, po prostu wszystko tu pasuje niemal idealnie.
Został mi jeszcze 1 tydzień, nadal jadę w kierunku dziobu, planuję wykonać chatki i pewnie z 1 komin. Zobaczymy.
Jedynie tylko w łodziach motorowych lekko zaingerowałem w projekt, dodając kilka drutków tu i tak.




 
23-07-22 14:46  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Cypis2012   

Rozumiem , że to tylko sklejanie testowe i tylko dlatego w łodziach motorowych okienka są czarne , a nie przeźroczyste ;)

 
23-07-22 16:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Cypis2012, hehe, nie, to zwyczajny brak skilla, dużo nieregularnych kształtów, darowałem to już sobie w obliczu porażki: ]

 
03-08-22 17:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witać,

Kolejne fragmenty wykonane i znów będzie przerwa. Udało mi się zrobić 2 skrajne domki i tylny komin wraz z elementami przybocznymi.

pozdr



 
03-08-22 20:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

I jak tu kleić modele jak człowiek patrzy na takie cuda.
Myślałem, że też kleję, a teraz okazuje się, że tylko lepię ścinki papieru.
Pocieszające jest to, że te Michałowe cuda mogę do woli oglądać na żywo (mieszkamy 300m od siebie).
Brawo Michaś!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-08-22 18:20  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Aż się wierzyć nie chce, że to 400...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-08-22 21:36  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stopnie na kominie roztopiły mi rzepki w kolanach. MIstrzostwo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-08-22 16:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dołączam się do grupy Twoich fanów bo to co robisz na tej skali jest godne podziwu,
drugi powód to to że gram namiętnie w WoWs i jednym z moich okrętów jest ten który teraz kleisz.
Dlatego też będę Ci kibicował.
Powodzenia

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
25-09-22 10:13  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, bardzo dziękuje za pozytywny odbiór: ]
I wracamy na kilka tygodni na Fiji.
W minionym tygodniu zadecydowałem, że ogarnę 4 calówki, nie jestem ich jakimś wielkim fanem. Takie same straszą mnie na Suffolku heheeh, ale nie ma to tamto, jak 'trza' to 'trza', mogłem budować kutry rybackie, to nie musiałbym robić brytyjskich 4 calówek.
Co do samego projektu, wykorzystałem załączonymi do nich drukowanymi lufami, owe lufy w tym wypadku połączone są korpusem działa. Plastik, z którego jest to drukowane, jest bardzo twardy i kruchy. Ciężko było nawet odciąć stopę, więc o próbach jakiegoś podrzeźbienia zamka, czy innych elementów nawet nie było mowy. W zasadzie nie ma tu żadnych modyfikacji, no poza kilkoma drobiazgami, ale 'mądrzej nawet o tem nie wspomnieć': ]

pozdr

 
25-09-22 12:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cały czas do mnie nie dociera że to co tu wyczyniasz to jest czterysetka.
Impossible!
Zdjęcia porównawcze jednak pokazują że tak.
Mocna rzecz!

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-09-22 14:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Widzę że masz wycięte otwory z przodu wierzy ja chyba sobie podaruję to, są a małe dla mojej ciężkiej ręki, patrzymy dalej.

 
25-09-22 20:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mam dwie wersje tych luf z zamkami. Jedna jest twarda i krucha, a druga elastyczna. Wadą elastycznej jest to, że lufy robią zeza. Docelowo najlepiej robić z kruchej, ale na cieńszej stopce, którą będzie łatwiej odciąć. Dodatkowo na tył zamka doklejam tył z wycinanki z nadrukiem, żeby nie było takie gołe. Michał oczywiście wyciął włazy dla obsługi, można się było spodziewać :D ciekawe co wytworzy z dźwigami :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-09-22 22:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Normalnie, aż strach sie wpisać w Twojej relacji, aby nie wyjść na głupka, że uboga wymowa i tego typu tan pierdolety,
ale człowieku, to co wyczyniasz w tej skali nie mieści się w pale i wychodzi poza wszelkie standardy...

A tak na poważnie, mistrzowska robota 😀👍

 
02-10-22 15:51  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, bardzo wszystkim dziękuje: ]

Tego tygodniowym sponsorem są relingi, hehe, sporo czasu mi zjadły, ponieważ postanowiłem, że czas przykleić chatkę, a miejsca między nią, a relinkiem pokładu jest na jakieś 2mm, tak więc jest, pomalowałem też całą dotychczasową druciarnię powyżej pokładu. Przez ostatnie kilka dni modziłem komin między hangarami, trochę ten pomost wyszedł mi za szeroko, poza tym wszystko spoko loko. W planach na przyszły tydzień jest detal za kominem + może jakieś drobiazgi typu skrzynie i equ w śródokręciu.

Ahhh zapomniałbym, z racji tego, że reling maluje w kamo, nie zawsze to wygląda logicznie, ale przyjąłem strategię, kolor jest pobierany od ścianki z dołu. Czyli reling pokładu przyjmuje kolorystykę wynikową z burt, a nie tego co jest na tle relingu, czyli ścianek domków.

pozdr






obsadzone 4''

 
02-10-22 20:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miażdżysz, kolego Karasiu. Nic więcej, w tej chwili nie jestem w stanie napisać ;)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-10-22 13:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dzisiejszy updejt jest raczej delikatny, nie miałem za bardzo czasu ani sił na większe starcie z modelem. Udało mi się, zrobić cały detal śródokręcia, oraz tą taką charakterystyczną klatkę schodową, hehe było z nią trochę walki, bo tam jest bardzo ciasno, reling schody, balustrady i od tyłu jeszcze takie usztywnienia typu X. Co się nakląłem to moje, ale jest satysfakcja: ]



 
08-10-22 15:03  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Ta klatka jest dopiero przede mną, a powiedz szyny z hangaru to z czego zrobiłeś bo wyglądają na wypukłe?

 
08-10-22 15:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja się przyczepię :)
Barierki schodów w tym recesie pomiędzy wentylatorami uniemożliwiałyby normalne z nich korzystanie bo nie ma jak wejść na schody od boku :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
08-10-22 17:15  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@zablo1978 drut o.2 naklejony na krawędź ściany wewnętrznej hangaru (którego nie zrobiłem), tam były takie kreskowane ścianki i imo idealnie nadawały się na tory. Tylko tego papierowego jest dosłownie z o.2-o.3mm wysokości.

@żółtodziób. hehe zgadza się. Świadomie tak zostawiłem, najpierw wcisnąłem dolne schodki, tam było bardzo mało miejsca, aby to wszystko chciało się upchnąć. Gdy już udało mi się wcisnąć je na swoje miejsce, zauważyłem ten problem. Coś tam próbowałem je wyszarpać, ale przy tym o mało co, nie pozrywałem innych elementów i dlatego zostało, jak jest. Górne schodki są już lekko skorygowane i zostawiają minimalną szparę.

Ale tak, jest to bzdura. W 4oo jest bardzo dużo przeinaczeń i uproszczeń. Przez co cały model lekko trąci chińską zabawką. W 2oo dałoby się to wszystko zrobić dużo bardziej elegancko i zachować proporcje geometryczne między elementami. Czyli to, czego ja w 4oo jeszcze nie potrafię.

Post zmieniony (08-10-22 17:16)

 
09-10-22 10:59  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te schodki trzeba traktować bardziej jak coś w rodzaju hybrydy między drabiną a schodami. Wystarczyłoby żeby poręcz była niższa i nie musi sięgać ponad otwór wejściowy .



Wygląd zbliżony do chińskiej zabawki wynika z tego, że grubość kartonu jest taka jak w 1/200. Rysując model nie brałem pod uwagę, że taki hardcore weźmie go na matę :D Dla Karasia musiałbym model opracowany pod 1/200 pomniejszyć x2 i do tego też wszystkie grubości czyli musiałbym go drukować na zwykłym papierze, wtedy można osiągnąć tę delikatność, której żaden plastik nie uzyska, ale chyba każdy wie jak by to dało w kość.
Chociaż z drugiej strony jakby dobrze zaimpregnować, to sztywności by nabrał, tak robiłem samoloty w Hornecie 1/300, a dodając do tego fakt, ze mam barwionkę 80g hmmmm.....:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-10-22 16:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A po sklejaniu żeby model się nie kurzył pakujesz do pudełka od zapałek...

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
09-10-22 19:06  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Adam 12 : ja bym te poręcze pociągnął do pokładu wyżej i nie wyciągał ponad niego.

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
09-10-22 20:16  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

I jak ja po tych Twoich wypocinach mam wrócić do kajaków? Hę? ;)
Tak trzymaj! :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-10-22 21:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Szacun, no to właśnie jak Ty to pomalujesz w tych okularkach? ;-))

 
17-10-22 20:04  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Schodki zrobiłem jak zrobiłem, dziś raczej nic bym nie zmieniał poza korektą wysokości poręczy, bo gdyby ją obniżyć, miejsce by się znalazło, aaale testowy model: ] więc hehe trochę marginesu chyba mam. Poza tym, że tak powiem, projekt spiepszony: ] coż poradzić: ].

Podziękował Pany za zainteresowanie.
Co do postępa, ten tydzień był dużo bardziej skondensowany pod względem prac pokładowych. Planowałem wyrobienie się na Osową 11-11-2022. Ale coraz bardziej tego nie widzę, a szkoda, fajnie byłoby tak przez 'Panem' projektantem siEm pochwalić skończonym modelem. Ale chyba nie tym razem, nawet podstawki jeszcze nie mam, bo deska się od miesiąca struga i wystrugać nie może.
No nic koniec marudzenia. Postanowiłem sobie zaszaleć i wykonać chyba jeden z przyjemniejszych fragmentów budowy, czyli to coś z nawtykanymi lufkami. I tym razem nie myliłem się, fajnie się je ulepiało się. Wszystko ładnie pasuje, konstrukcja prosta, jak budowa cepa, a przez to bardzo skuteczna i efektowana. Z niczym nie miałem problemu, baaa nawet ta fikuśna konstrukcja dziwnej treści tak ładnie i równo poskładała się, że aż byłem w szoku. Od siebie dodałem troszkę druciarni i to chyba wszystko. Postanowiłem je pokazać bez malowania, bo i tak mało umieszczam od strony kuchni, zazwyczaj jedynie informuje o skończonych elementach bez szczegółowego opisu.
Poza działkami udało mi się postawić troszkę detalu na pokładzie za falochronem i przed nadbudówką. Jeszcze nie wiem, co pójdzie na kolejny ogień, najpierw malowanko, potem zobaczymy.
OK, koniec tego pitolenia po próżnicy, czas na trochę mięska.
ahhh i pochwale się, dystans dla relingu o,12mm udało mi się uzyskać: ], to jest tyle co cienka kreska grida na macie olfy
pozdr






Post zmieniony (17-10-22 20:07)

 
17-10-22 20:24  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pięknie wyszły te wieże. Druciarnia w tej skali mocno podnosi walor estetyczny modelu. Czy środkowa lufa jest cofnięta względem zewnętrznych ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-10-22 20:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@jhradca, tak, ten typ tak po prostu ma

 
17-10-22 21:12  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ale te lufki wkleiłeś takie niepomalowane? Przy podstawie też? Masz plan jak to pomalować w tych wnękach we wieży?

Tak, środkowa lufa była cofnięta, aby ciśnienie gazów prochowych nie zakłócało lotu sąsiednich pocisków. Poprawiało to celność.

--
wydawca przez małe "w"

 
18-10-22 07:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehehe no mam, mam plan. nic wyrafinowanego, wezmę pędzelek i pojadę z tematem: ], Stety niestety moje malowanie jest bardzo nietrwałe, lufki nie przetrwałyby montażu i późniejszego ich macania w takiej ilości, abym mógł je pomalować przed samym końcem.
Co do przyczyny cofnięcia środkowego działa, przyznaje, że nie miałem pojęcia. Bardziej obstawiałem jakieś sztuczki na upchnięcie tego i kwestie ergonomiczno techniczne, niż o samą balistykę

 
18-10-22 09:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

szkoda że lufki zamiast sweet blue nie są sweet pink :D
Czy te odstępy handrelingów
(tak się w żeglarstwie nazywa takie niskie poręcze na nadbudówkach i pokładzie w odróżnieniu od relingów=barierek o pełnej wysokości)
nie zalepią się farbą przy malowaniu ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 11:57  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Według mnie oszukujesz, że to 1:400. To jest 1:100 albo i 1:50 i stąd tyle detali :-)

Przy okazji:rozumiesz że nie zostawisz na burtach licznych świecących się elementów zrobionych z miedzianych (chyba) drucików tylko pomalujesz je na kolor tła?

 
22-10-22 12:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany,

@żółtodziób, nie, nie zalepią, a nawet jeśli, to troszkę wody i cyk, wysprzątane. Generalnie malowanie temperami jest ultra łatwe, nie boję się, że coś ubrudzę, malowanie tych lufek w gniazdach też bez ryzyka, bo oczywiście ubabrałem, ale czysty pędzelek trochę wody i po problemie. Oczywiście tempera ma też swoje wady. Nie trzyma się drutu i plastiku. hehe w ogóle, to nie jest tak, że nie kryje, bo kryje, ale trzeba ja zabezpieczać lakierem przed wilgocią z powietrza i przed washem, bo wash na bazie wody zmywa całą farbę. hehe i cieszę się, że lufki nie są jednak 'pink' bo ta moja jasna farba, ma kłopoty z kryciem, pół biedy jak niebieski prześwituje, ale gdyby to był róż, to hehe, ten tego : ] nie obroniło by się to.

@Akra, już kiedyś wspominałem o tym, dopóki kadłub jest macany, nie pomaluje druciarni, bo bardzo szybko to zniszczę, szkoda pracy i wqr..a

Co do postępa, biorę się za HACSe
na 1 ogień idzie radar typu 284? czy jakoś tak i to wszystko. heheheh, nie miałem za wiele czasu, a po 2 sporo mi zjadło to niepozorne coś. Troszkę dozbroiłem go w to co udało mi się znaleźć w internetach. Jak zwykle papierzaste elementy pasują jak ulał.

 
22-10-22 19:23  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Lukee 

 

Obłęd...

 
22-10-22 21:17  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niezła jazda z tym radarem, gdyby nie groszówka to trudno uwierzyć, że to takie małe.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-10-22 19:09  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, małe niemałe. Dobry projekt, wszystko niemal idealnie pasuje, więc nie ma potrzeby walczyć.

Pogoda nie teges i przyznaje, że utonąłem w modelu, całe weekendo ulepiałem samolocik. Supermarine Walrus, marzył mi się taki ze złożonymi skrzydłami, a że dodatkowo widziałem taki schemat.

https://naval-encyclopedia.com/ww2/uk/photos/Fiji-class-blueprint-sketch-orig.jpg

To dokładnie tak chcę sobie go zrobić, samolocik na środku ze złożonymi skrzydłami, obok oparte dźwigi, mniam: ]
W samym samolociku, wykonałem silikonowy silnik, dołożyłem odciągi i tyle. Trochę zapadł mi się kadłub od miętolenia łapami, ale poza tą wpadką wszystko szło jak z nut.

hehe tak się prześcigamy ostatnio z Michałem (zablo) : ] heheeh pozdr



 
24-10-22 19:56  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale kolor kabiny jednak zmienię :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-10-22 20:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

klasyczny jasnoniebieski, pewnie by pasował, choć przyznam, że mi ta kosmiczna laserowa zieleń zupełnie nie przeszkadzała: ]

 
24-10-22 20:24  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Walrus rewelka ! Kolor kabiny rzeczywiście chyba do zmiany. Swoją drogą to podziwiając wykon samolocika zdziwiło mnie, że kabinka nie jest oszklona😜

--

Post zmieniony (24-10-22 20:25)

 
24-10-22 20:38  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@jhradca, zastanawiałem się nad tym, ale szybko poddałem temat. Nie ogarnąłbym. te belki co mają niby udawać naciągi, to drucik z plecionki antenowej o,1mm, a wygląda jak stalowa kłoda. O ile może oszklenie jeszcze jak Cie mogę, za to nie miałem pomysłu na ramki. Może, wystarczyłoby lekko ponacinać folie i maźnąć pędzlem z farbą, która to zostałaby w rowku od ostrza. Ale mam jak mam, może przy kolejnym, heheeheh

 
24-10-22 21:30  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Karas no daj spokój, to żart był. Wiem, że coś można wykombinować np. to wspomniane przez Ciebie nacięcie folii czy kawałka polistyrenu w kształcie całej kabiny ale to i tak trudno by zobaczyć gołym okiem. Zdjęcia poniekąd wolbrzymiają rzeczywisty rozmiar. Twoja praca bardzo zachęca mnie do próby zmierzenia się z takimi malutkimi obiektami.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-10-22 21:56  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo !
Pzdr

 
25-10-22 13:48  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Tak jak napisałeś Karaś model jest dobrze spasowany to i fajnie się skleja, z tym prześciganiem to nie jest tak do końca zobacz ile ty jeszcze dodajesz do modelu, ja z góry założyłem że robię w standardzie i jak na razie wychodzi.

 
10-01-23 18:53  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

siemano Pany po dłuższej przerwie spowodowanej różnymi wydarzeniami niezależnymi: ]
Plan był co by wyskoczyć z krzaków jak rambo i tadaaaam, gotowe... ale wzięło i zdechło heheheeh.

Jestem zmęczony 2 tygodniową walką z różnymi problemami, nie chce mi się ich dokładnie i szczegółowo opisywać, choć mogłoby być to z korzyścią dla innych, którzy chcieliby próbować. Może kiedyś się skuszę jeszcze, jak minie mi trauma hehehe.
Jestem jeszcze daleko od finiszu.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, które wykonałem w międzyczasie.

Walka z styroduerm XPS




Walka z masą plastyczną, naturalna glinka po 2 dniach schnięcia i taka oto niespodzianka hehehe, niby nie powinna aż tak się kurczyć, ale tak się nie stało

https://i.imgur.com/TLOitCq.jpg/img]



Po kilku okejnych dniach i próbach reperowania, klejenia, szpachlowania i dziwnych szamańskich błazenadach, doszedłem do takiego etapu. Nie wiem jak bardzo pękniecia będą widoczne po pomalowaniu i lakierze



Dotychczas. chyba najprzyjemniejsza część, czyli mieszanie tempery: ], kolor bazowy

 
10-01-23 22:41  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

jestem pełen podziwu. Pęknięcia wykorzystaj malując :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024