FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-21 21:00  [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam w kolejnej relacji.
Trochę się wahałem, czy nie przeczekać do momentu decydującego o powodzeniu budowy, tj. poszycie ostateczne, ale przed oklejeniem łupinki trochę się dzieje, tak więc niech będzie :). Wybór padł dość spontanicznie, choć miałem wycinankę od jakiegoś czasu. Myślę, że to dobra opcja, by dalej zapoznawać się z Shipyardem, kolejny schodek do wybitnie wymagających projektów. Oczywiście nie twierdzę, że ten jest łatwy i że sobie z nim poradzę, ale spróbuję. Model będzie wykonany w standardzie, jak zawsze w sumie, więc nie spodziewajcie się fajerwerków. Już na tym etapie mogę powiedzieć, że lepsze wykonania tego modelu świat widział (relacja Kolegi Lepic), ale mam nadzieję, że będzie przyzwoicie/dostatecznie. Widziałem kilka miesięcy temu ten model na żywo, sklejony, i zrobił na mnie wrażenie. Kolorystyka to już kwestia gustu. Aha, nie wykluczone, że będą przerwy w budowie, może na coś innego, może na nic -to zależy czy pojawią się kryzysy. Jak dotąd bardzo dobrze się bawię.

Zwyczajowo, okładka:


Zaczęło się oczywiście od szkieletu. Główne elementy tegoż zawiera zestaw wycinanki. Nie było to jednak składanie szkieletu na przysłowiowy "jeden wieczór", jak to dotąd u mnie bywało. Tu jest sporo niuansów, pięter, wiele ruchów trzeba przewidzieć do przodu, coby nie narobić sobie kłopotów. Dużo czasu pochłonęła obróbka nawet tych wyciętych laserem elementów. Prawie każdą część ścinałem pod odpowiednim kątem na krawędzi, która później zetknie się z poszyciem. Bez tego zabiegu będzie sporo schodków, a nawet mogą wystąpić problemy z pasowaniem. Zamówiłem też zestaw dodatków wycinanych laserowo, głównie ze względu na lawety armat i podstawę kosza dziobowego (no bo w sumie to niewiele więcej dodatków ten zestaw zawiera) ale jeszcze do mnie gołębie nie dotarły. Jakimś cudem miałem całkiem wolny długi weekend i podziałałem, także część lawet złożyłem z wycinanki. Był to konieczne, żeby ruszyć z dalszymi czynnościami przy modelu :) Aha -instrukcja pozornie jest fajna i czytelna, w praktyce wielu rzeczy trzeba się domyślać, ale powoli da się wszystko rozkminić.Generalnie tego co teraz widać nie będzie widać :)





















pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-04-22 21:02)

 
15-11-21 23:33  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

A niech mnie chudy byk!
Nieustannie trafiasz w moje gusta. Krótko pisząc - czuj się obserwowany. ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
16-11-21 08:46  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dałbyś chwilę wytchnienia od tych łódek... :)

Fajnie, że wena nie opuszcza. Obserwuję.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-11-21 08:50  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zgadzam się z kudłatym:-)
A poważnie - cokolwiek weźmiesz na warsztat, będzie uczta.
Nie myślałeś, żeby jakoś zróżnicować tę kolorsytykę "drewnianych" elementów jak np. lawety armat? Na pewno podniosłoby to jeszcze bardziej estetykę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-11-21 16:29  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ale będzie jazda:) Wybrałeś bardzo, ale to bardzo fajny temat. Kiedyś podchodziłem do niego w fornirze i w powiększeniu. Niestety była to przegrana próba mojej modelarskiej reaktywacji i model czeka teraz w pudełku aż do niego dorosnę:) Powodzenia!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
16-11-21 16:52  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Będzie spory, skomplikowany model. Zastanawia mnie druk. Jeśli jak mniemam - laserowy (połysk widoczny na niektórych zdjęciach), będzie wymagał szczególnej uwagi. W przypadku chęci lakierowania - pewnie sprawdzania zachowania lakierów na próbkach.
Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
16-11-21 20:30  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

O! Załoga się zebrała ;) Cieszę się, że temat się podoba i czuję się obserwowany!
Że pojawią sie (wiem oczywiście, że żartobliwie ;) ) komentarze typu "znów łódka? już kolejna?" to miałem świadomość, ale znam siebie i wierzcie, nie służy mi pustka na warsztacie, nieraz trzeba dać się ponieść emocjom, żeby po chwilach zwątpienia stwierdzić "tak! to był dobry temat do wrzucenia na matę!". Oby tak było i w tym przypadku. A jak się za długo zastanawiam to kończy się to tym, że kupuję 4 nowe modele, obejrzę, dołożę do półmetrowej sterty i dalej nic nie wiem.

StuG -wiem, że trochę Cię zawiodłem, ale jakoś nie mam w 100% pewnego pomysłu na pojazd. Jednocześnie nie wykluczam, że takowy, jako przerywnik, się pojawi ;) Też ubolewam, że obecny tutaj niejaki Kudłaty zdradza żagle z samolotami, ale co zrobić, wszystkim naraz nie dogodzisz :))
Odnośnie lawet to fakt, są jednolicie pomalowane, ale tak jak mówiłem -poza fragmentem przedniej ścianki lawety ostatecznie nic nie będzie widać. To i tak cud, że taki leniuch jak ja zrobił je w całości i pomalował. W relacji Alerta już pisałem, że następnym razem nadam lawetom trochę "kształtu" poprzez coś w rodzaju washa i chyba to będzie dobra opcja; oczywiście dla artylerii, która będzie widoczna na wierzchu -tam nie popuszczę ;) Mam nawet na warsztacie 4 czy 5 odcieni brązu pactry, ale w tej skali na tak małych elementach próby oddania czegoś na kształt faktury drewna mogłoby wyglądać kiepsko ...ale sprowokowałeś mnie, testy na pewno przeprowadzę. Jednocześnie trzeba przyznać, że tym, którzy nie kleją w standardzie i malują elementy poszycia mieszaniną zalecanych przez wydawcę akryli wychodzi to bardzo ciekawie.

Piotr P. -ta łajba w połączeniu z fornirem to może być świetna kombinacja. Mam nadzieję, że wskrzesisz powiększoną bestię!

Tomasz K. -owszem, jest kawał modelu :)
Niestety, jest to wydanie z wydrukiem laserowym. Najbardziej się obawiam obłości na poszyciu kadłuba, gdzie ze zwykłym offsetem można by coś poczarować z BCG, tutaj będzie mniej przyjemnie. A sam połysk nawet mi nie przeszkadza. Na Czarnym Kruku (choć z modelem poległem) wyglądał ten połysk znośnie i nawet miał swój urok. Nie błyszczy się to jak kreda.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
16-11-21 23:03  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No i pięknie. Mi się podoba zarówno wybór modelu, jak i dotychczasowe wykonanie. Czy Twój egzemplarz też ma niektóre części pokolorowane w deseń drewna, a inne nie? Jeśli tak, to masz jakiś plan na to, aby to ujednolicić? Czy kleisz jak wycinanka dała?

 
17-11-21 10:50  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Jaka tam od razu zdrada...?
Mały romansik tylko...
Taki przelotny :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-11-21 19:10  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witaj Mariaszek, zapewne rozchodzi się o to:

Niestety elementy nie są pod tym względem jednolite :(. Generalnie całe poszycie zewnętrzne i niektóre detale posiadają oddaną (całkiem nieźle) fakturę drewna. Ścianki wewnętrzne jedynie takie kolory w różnym odcieniu. Byłyby nawet znośne, gdyby cały model, konsekwentnie, takie posiadał, w Kruku tak było. Zmieniać tego nie będę, bo to już by było poważna ingerencja w model i w sumie trzeba by całość przemalować, żeby to miało ręce i nogi, albo pójść w fornir itp. -na to na razie braknie mi jaj. Skleję z tego co zaproponowała wycinanka, zobaczymy jak to wyjdzie, jestem dobrej myśli mimo wszystko.

Kudłaty -mam nadzieję, że po tym latadle zejdziesz na ziemie ...znaczy, na wodę i z jeszcze większym zapałem podziałasz przy łupince :).

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024