FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
07-04-22 09:29  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pierwsza wersja wyglądała faktycznie trochę jak z fimlu "Gwiezde Wojny":-)
Druga nieco przypomina kształem wystawę w sex-shopie:-)
Podejrzewam jednak, że makro sobie, a życie sobie i wygląda to na żywo znakomicie:-)

Faktycznie cienkie paski papieru zdałyby tutaj chyba egzamin najlepiej, ale człowiek uczy się całe życie:-)

W każdym razie jest moc:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-04-22 21:02  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!
Czas na galerię końcową.
Uwaga! Tak, wiem, podstawka. Ta jest jeszcze wycinankowa, robocza. Zrobienie porządnej, z lepszego materiału zlecę szwagrowi (robi w drewnie), a pewnie się naczekam :).

Do rzeczy. Budowa zajęła pół roku, dość intensywnych prac, bez większych przerw. To już świadczy o tym, że nie było tragedii z samym opracowaniem. Opracowanie ma kilka wad, o których już była mowa, więc nie ma co się powtarzać -kto jest faktycznie zainteresowany budową i tak relację prześledził. Model jest pracochłonny, bardziej niż mi się wydawało, a jego wymiary wcale nie ułatwiają pracy. Warto pamiętać, żeby w porę podoklejać elementy, do których później, z powodu takielunku, będzie gorszy dostęp, ale i tak wszystkiego się nie przewidzi i nie przeskoczy. Ogólnie Revenge fajnie się prezentuje na półce, jego rozmiary także dodają powagi, w przeciwieństwie do kolorystyki :) Ze swoich największych grzechów muszę wymienić: retusz -miejscami za chołełę nie mogłem trafić z tymi brązami, oraz geometria wyblinek -chciałoby się lepiej. O falkonetach była mowa :). Zadowolony jestem z armat na pokładzie -po raz pierwszy zrobiłem ich wiązanie tak jak trzeba pod względem technicznym (tak mi się przynajmniej wydaje), a to istotne dla lepszych efektów przy kolejnych projektach.

Zdjęcia są jakie są. Obiekt dość duży, a to nie ułatwia sprawy.








































Zdjęcie rodzinne:


Dziękuję za odwiedziny w wątki, komentarze i podpowiedzi, na które zawsze mogę liczyć!

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-04-22 21:18  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piękny model! Bardzo mi się podoba, może kilka "odstających" rzeczy od reszty byłoby (np. kolorystyka szalupy - odstaje od kolorystyki reszty - co poniekąd jest "winą" opracowania( - niemniej w najmniejszym stopniu nie umniejszają modelowi. Jest świetny i przy tym zostańmy.

--
54323031

 
09-04-22 21:21  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Guciu, przeszedłeś samego siebie;) Przepięknie się prezentuje ten Revenge. Mnie osobiście elżbietańskie galeony podobają się najbardziej i mógłbym się w nie wgapiać non stop. Dzięki Tobie mam kolejna gratkę;) Samo wykonanie też bardzo mi się podoba. Dokładnie i czysto, pięknie wykonane malowidła na żaglach, bajeczne olinowanie. Całość naprawdę robi wrażenie. I dzięki za to że dzielisz się z nami fajnymi patentami. Ten na raksloty to pierwsza klasa:) Prosty a jakże skuteczny.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
10-04-22 10:13  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wspaniały model, świetnie wykonany. Też zauważyłem, że dobór farb, to nie Twoja dziedzina. Dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę. Może proś kogoś, aby Ci dobierał kolory do retuszu - żona, siostra, teściowa, sąsiadka, kolega malarz? :) Mnóstwo rzeczy zrobiłeś doskonale, z wielką przyjemnością się ogląda ten model. Gratulacje!!!

--
Siwy

 
10-04-22 10:54  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Gratulacje, wspaniała, świetnie powiązana krypa: ]

pozdr

 
10-04-22 14:03  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Przepiękny model! Gratulacje!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
10-04-22 14:09  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wyśmienicie, nie mogę się napatrzeć :) Podziwiam dokładność i precyzje, szczególnie w składaniu olinowania. Do tego ładne zdjęcia fajnie pokazujące walory modelu. Gratulacje!

 
10-04-22 14:52  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
promyk   

Dokładność detali robi wrażenie. Gratulacje!

 
10-04-22 15:26  Odp: [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piękna sprawa

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024