FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 20Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
13-04-22 10:10  Odp: [R] STS
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z całym szacunkiem Panie "Ciapaty" ale jednak zostanę biskupem anabaptystów :-)
Owe zdjęcie nie ma NIC (!!!) wspólnego z STS "Lwowem".
Jest to fragment śródokręcia jakiegoś statku handlowego.!

Zdjęcie archiwalne z NAC jest błędnie opisane w lewym górnym rogu.

Post zmieniony (13-04-22 10:11)

 
13-04-22 10:18  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ów statek pasażerski białej floty to "Gdańsk" lub bliźniacza "Gdynia".

 
13-04-22 10:23  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mam jeszcze pytanie do pana "Ciapatego" - czy miał jakikolwiek kontakt z żaglowcami tzn. nie czy zwiedzał ale czy na nich pływał ?
Tak się złożyło, że w zamierzchłych czasach miałem tą przyjemność płynąć na "Darze Pomorza" (część "kandydatki" w PSM-Gdynia) i sądzę, że co nieco o żaglowcach jeszcze wiem, chociaż dinozaur ze mnie :-)
Serdecznie pozdrawiam

 
13-04-22 11:32  Odp: [R] STS
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, faktycznie, to nie wygląda jak statek żaglowy Lwów.

--

Post zmieniony (13-04-22 12:03)

 
13-04-22 11:39  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może się przyda

 
13-04-22 11:40  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

CSI Ryszard - demaskatorejszyn starejszyn fotografejszyn :-)
jednak tego, co "nabite" w rutynie nie oszukasz :-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-04-22 11:57  Odp: [R] STS
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Podzielam zdanie Ryszarda, to raczej nie jest STS "LWÓW" tj. na fotce przytoczonej przez kol Ciabatego.

1) poniżej zdjęcie "LWOWA" z końcówki żywota statku, tj. z okresu służby w PMW jako baza dla okrętów podwodnych.




Tam nie ma dwóch dużych nawiewników na dziobówce. Mars jest zupełnie inny oraz brak obłego przejścia przy burcie dziobówki i nadbucia (zaznaczyłem na żółto). Nie sądzę, aby takie zmiany byłyby celowe i potrzebne do realizacji.


2) na fotce krawędź dziobówki jest zupełnie prosta.






Po co i w jakim celu zmieniano by uskokowe przejścia przy pokładzie dziobówki, które są widoczne na licznych fotografiach tej części statku (patrz przywołane wyżej przeze mnie fotki oraz moje wykonanie dziobówki).


3) Podana przez Ciabatego część nr 6 wcale nie zawiera obrysu odrzwi, które narysował linią zieloną. Pionowa linia (zaznaczona na czerwono) jest tylko osią symetrii, a nie framugą wewnętrzną owych drzwi. Ponadto na pokazanym zięciu "niby" Lwowa, okien nie ma lub są one okrągłe, a nie kwadratowe.


Dodam jeszcze w korekcie, że w NAC można błędnie odczytać dane opisu zdjęcia. Oto przykład:

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/jednostka/5906604/obiekty/454055#opis_obiektu

Jest tam data 1930 r. i zapewne jest to data ukazania się zdjęcia w jakimś tam periodyku (jest opis w jakim). Natomiast z całą pewnością wiemy, że STS "LWÓW" został przemalowany na biało w 1924, a przytoczona przeze mnie fotka pokazuje statek w wersji czarnej.

Tak więc podana data (1929 r.) wykonania fotografii "niby" LWOWA, też może być inaczej zaczepiona w osi czasu.


--

Post zmieniony (13-04-22 14:00)

 
13-04-22 12:22  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
ciapaty     

Posłuchaj Rysiu misiu wesoły nie tylko mam kontakt z żaglowcami ale jestem konstruktorem , właścicielem własnej łajby i sternikiem, patent pełnomorski mam również więc odsyłam do żeglarskiego: nie pi#!tol mi tu Pan o wiatrach , bo jedyne jakie czuję to z Pańskiej strony.
I naprawdę wielkie gratulacje że podajesz fragment zdjęcia które podałem z tym samym zdjęciem z NACu które również podałem wraz z linkiem - stwierdzając dobitnie że to to samo zdjęcie .
Tak oświadczę dobitnie iż to to samo zdjęcie. Plus bardziej skłonny jestem uwierzyć archiwistom jak ku Twej pamięci.

Art, tak na poważnie to odsyłam do wycinankowej ryciny nr 2 i fotografii powyżej.
Prosiłeś o część 7 więc w czym problem , pokazałem zdjęcie dotyczące części numer 7.
Odziwo w wycinance są kolejowe okna zamiast okrągłych - ot taki kolejny psikus projektanta.
Mój rysunek dotyczył części numer 6.

W sumie tak na marginesie skoro zbliża się Wielkanoc to muszą być jajca, a każdy Polak bliźniemu nie odpuści. Pomyślałem sobie że jednak polecimy terminologią szkutniczą.

--

 
13-04-22 12:38  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie, w imię "Postu w Karnawale", uprzejmie proszę o wstrzymanie wzajemnych wycieczek słownych.

Czyli podsumujmy:

1) zdjęcie podane przez Ciabatego nie jest zdjęciem LWOWA;

2) zdjęcie to pokazuje kierunek ku dziobowi (a nie ku rufie) jakiejś jednostki handlowej. Czyli nadal nie mamy obrazu zamknięcia rufówki (cześć nr 7);

3) część nr 6 odbiega od dostępnych fotografii i układu drzwi i okien. Nota bene na Lwowie, przy nadbudówkach, były właśnie okna "kolejowe" jak wyraził się Ciabaty, kanciaste, a nie okrągłe.

Zgadza się? Jeżeli nie, poprawcie odnosząc się do powyższych punktów.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-04-22 12:38  Odp: [R] STS
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9



Post zmieniony (13-04-22 12:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 20Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024